Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Jó, ha minden nap 300 kalóriáv...

Jó, ha minden nap 300 kalóriával kevesebbet viszek be, mint az alapanyagcserém? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nem tömegelni,hanem szálkásítani szeretnék.Nem sportolok.168 cm és 68 kg vagyok.Kb 10-12 kg-t szeretnék leadni.
2015. márc. 5. 14:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez pontosan mennyi szénhidrátot, zsírt és fehérjét jelent? Mert ha az összes kalória szinte szénhidrátból van, akkor közel sem jó így.
2015. márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem, alapanyagcsere alá sosem megyünk, csak tönkreteszed vele a szervezeted, hízékonnyá is válsz még pluszban.

Ha nem mozogsz, szépen lemegy majd az izomzatod, sosem lesz jó alakod.

2015. márc. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1#:Kb 100-110 g fehérje,60-100 g szénhidrát és 50-70 g zsír.Változó,de mindig ezen tartományok közé esik az eloszlás.

2#:Azért mentem alap anyagcsere alá,mert nem tudok napi 6* mozogni 1 órát,és nincs is 30-40 kg súlyfeleslegem,ami mellett könnyebb leadni a felesleget.Talán nem fog az izomzatom eltűnni,azért eszek napi 100-110 g fehérjét.Majd fogok mozogni,de napok óta nem vagyok otthon,szóval nem volt megoldható.Ma hazaérek,és kb 3 napot leszek otthon,majd akkor szobabiciklizem naponta 1 órát.Ha sikerült lefogynom 56 kilóra,akkor majd fogok tömegelni,hogy izmosodjak,formásodjak kicsit.


Amúgy köszi a válaszokat!Még írhattok,minden vélemény érdekel!:)

2015. márc. 5. 17:07
 4/13 anonim ***** válasza:

Az izomzatot nemcsak akkor bontja a szervezet, ha nincs elég fehérje, hanem amikor nincs elég össztápanyag (alapanyagcsere alatt eszel). Az izomzat fenntartása drága, bontása könnyebb, mint a zsírtartaléké.


6nap miatt hülyeség így kikészíteni a testet.

2015. márc. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nem 6 napról van szó,hanem még további 1 hónapról.
2015. márc. 5. 18:56
 6/13 angelside ***** válasza:
Ami izomra nincs szüksége azt a test szépen le fogja bontani, bármennyi fehérjét is eszel. A tested nem hülye, feleslegesen nem fog sok energiába kerülő izomzatot csak a te kedvedért fenntartani. Visszabomlik amit nem használsz, főleg, hogy BMR alá eszel, a zsír meg ottmarad, vagy éppenséggel még több is lesz, mert azt tapasztalja a test, hogy tartalékolnia kell, mert nem kap eleget. A döntés a tiéd.
2015. márc. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ok,köszi!DE hogy fogyjak olyan héten legalább fél kilót,amikor nincs lehetőségem sportolni,mozogni,ha nem megyek alapanyagcsere alá?!
2015. márc. 5. 21:57
 8/13 angelside ***** válasza:

"nincs lehetőségem sportolni,mozogni" Pontosan miért is nincs?


A BMR és az optimális kalória igény között van egy sáv. Ha egészségesen akarsz fogyni akkor ebben a sávban kell mozognod átlagosan. Ez nem jelenti azt, hogy esetenként nem mehetsz BMR alá, vagy az optimum fölé, de tartósan, hosszútávon semmiképp sem. A sporttal, és az intenzív életvitellel ezt a bizonyos sávot tágítod felfelé, tehát könnyebben találod el azt a kalóriamennyiséget, ami a fogyáshoz kell, de közben nem is éhezel, és jól is laksz.

2015. márc. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mert nem vagyok otthon,nem megoldható,ahol vagyok sajnos.
2015. márc. 6. 08:55
 10/13 A kérdező kommentje:

Értem,köszi.

Akkor szerinted hány kalóriár kéne bevinnem naponta,ha 168 cm és 68 kg vagyok?

2015. márc. 6. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!