Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Jön a húsvét, sütés, főzés,...

Jön a húsvét, sütés, főzés, nem szeretnék kimaradni a finom falatokból főleg hogy én is fogom készíteni, ötletek hogy ne zabáljam tele magam?

Figyelt kérdés

4-dik napja nem ettem cukros ételeket, ez nagy szó mert cukor függő vagyok, de nem szeretnék lemondani végleg róla, csak kicsit visszább fogni a mennyiséget és megpróbálni hogy ne minden nap egyek cukrosat.

Jön a húsvét, sütni főzni kell kalória dús ételeket.

De ott van az elcsábulás, főzés közben , húsvétkor és még a megmaradt kaja mennyiség ünnepek után.

Ilyenkor szoktam beleesni egy olyan dologba hogy addig eszem míg van, ne száradjon ránk, ne romoljon meg , fagyóba már nem lesz utána finom, az frissen jó, tehát oda sem raktározhatom.

Előbújik belőlem az irigység és mindig arra gondolok hogy enni kell mert nem marad.

Ez kb nálam 1 hétig szokott tartani, és nassolás, kóstolás, fő étkezések, és azt veszem észre hogy visszajött amit leadtam, sőt még több is jött vissza.

Ezt szeretném megelőzni.

Esetleg egyem tele magam levessel, vízzel, hogy érezzem a teltség érzetet és ne férjen belém a kalória többlet?

Sajnos még nem rendelkezem akkora akaraterővel hogy ki is bírjam hogy ne nyúljak semmihez, és ne azt egyem amit a többiek.

Anyósom azt mondja egyem tele magam ilyenkor mert ez ünnep, nem lesz mostanában ilyen alkalom hogy ennyi finomságot fogunk készíteni.

De nem akarom elrontani se az eddigi eredményemet.

4 nap alatt 40 dkg minuszom van.

Tudom nem sok, de belegondolok hogy csak 1 alkalommal egy ebéd alkalmával eszem csak tele magam és már is visszajött a 4 napi kemény diétámmal leadott súly.

Én még arra is gondoltam hogy az alapanyagokból félre pakolok egy keveset lemérve, és ami nem olyan hizlaló abból állítok össze magamnak valamit, ők meg egyék a franciasalátát rengeteg majonézzel, krumplival.

Szerintetek?



2015. ápr. 3. 07:51
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

4 óránként kell enni kis adagokban és akkor a szervezet nem raktároz hanem hasznosít.

És ne koplalj az csak lelassítja az anyagcserét.

Egyél (panírozatlan) húsokat,tojást zöldséggel a kenyeret és a péktermékeket mellőzd.

2015. ápr. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Sonka, tojás, saláta, ha rágondolok is összefut a nyál a számban és nyugodtan lehet belőle enni, persze nem hányásig, de egy nap 5-6-7-8 alkalommal is akár. Egyél finomakat, csak ne szénhidrátot.
2015. ápr. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
szia! Én is fogyizok, nekem már le ment 5,5 kg. Ez egy hónap munkája, nem ér annyit a húsvét, hogy emiatt az egy hónapomat kidobjam a kukába. Pedig én is imádom az édességet.. DE! pont ezért, nem is vonom meg magamtól, mindent eszek amit megkívánok, csak átalakítom a receptet, hogy kevesebb kalória legyen, illetve jó alapanyagokból álljon, pl cukor helyett xilit/eritrit. Lényegében szinte mindennap eszem valamilyen általam sütött sütit, de csak tízóraira, és uzsonnára. És Persze számolom a kalóriát, egy nap 1400-1500 kcal között eszem, eddig ez hatásos volt, és tartható is! Én is fogok sütni/főzni húsvétkor, de szigorúan egészségesebb verzióban, így nem lesz bűntudatom. Persze a mennyiségre is odafigyelek. Egyébként ez itthon Magyarországon van nagyon elterjedve, hogy jóó sokat együnk mindenből, (aztán csodálkozunk hogy elhízunk) igazából le lehet erről szokni, hiszen ahogy rászoktunk a "nagyevésre" úgy rászokhatunk a "kisevésre" ami nem is olyan kicsi, csak elsőre tűnik annak
2015. ápr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Én nem főzök semmivel sem többet és nehezebbet, mint máskor egy hétvégén, sőt, még kevesebbet eszünk és könnyebet, mert reggelire és vacsorára sonkát eszünk tojással. Húsleveseket imádjuk és sokszor már azzal jóllakunk, így utána a főfogásból már kevés kell, majd egy szelet süti és kész. Uzsonnára egy kis gyümölcs, az meghozza estére az étvágyat a sonkához.
2015. ápr. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

szerintem bármit egyél amihez kedved van, csak mértékkel...

amúgy az a 40 dkg csak azzal lemegy rólam hogy elmegyek WCre...

2015. ápr. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem nem megy ilyen könnyen a wc-zés .

A 4 napban rengeteg sárgarépát ettem és székletem csak 2 szer volt az is nagyon kis mennyiség.

De azelőtt is 3-4 naponta mentem el csak wc-re egyszerűen nincs ingerem.

Úgyhogy én nem foghatom rá hogy azért vagyok könnyebb mert elmentem wc-re.

2015. ápr. 3. 12:56
 7/10 anonim ***** válasza:

A finom falatok lisztet és cukrot jelentenek?


Mert ha nem, akkor húst, zöldségeket egyél tök nyugodtan.

2015. ápr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sajnos a finom falatok azok a sütiket jelenti.

A franciasalátáról, a panírozott húsról, a fasírtról még könnyen lemondok, de nem szívesen hagynám ki a süti kóstolást.

2015. ápr. 3. 13:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Saját értékrended, saját döntéseid.
2015. ápr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! :) csinálj diétás sütiket! Egy csomó recept van fent neten,de akár a saját kedvenc sütidet is elkèszítheted,csak más alapanyagokból! Nagyon Ajánlani tudom a steviat (ami 0 kalorias,mègis 4x édesebb a cukornál),es a teljes kiőrlèsű lisztet.Esetleg,ha van lehetőséged,akkor a Norbi update-es lisztet nagyon ajánlani tudom!Èn is diètázok,ès èn is azzal szoktam sütiket készíteni magamnak! :) de azért tarts mértéket a diétás sutikbol is,esetleg keress olyan oldalakat ahol a sütiknèl fel van tüntetve hogy hany kcal az adott süti,es akkor tudod számolni,hogy mennyi fèr bele a napi keretedbe! Ja ès,ne csinálj sokat,hanem pont eleget,es akkor nem kell attól tartanod hogy sokat bezabálsz! :) Remelem tudtam segíteni! :)
2015. ápr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!