Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ti hany szelet sütit ettetek...

Ti hany szelet sütit ettetek egy nap, igy unnepkor? Ugye nem vagyok egyedul, a bűnözésben?

Figyelt kérdés
Mit ettetek?

2015. ápr. 6. 20:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem, nincs bűntudatom. Sokkal komolyabb okaim vannak rá, mint az evés, de azok miatt sincs. Az jó, mert csak rosszul érezném magam, értelme nem lenne. Ha hibázik az ember, le kell vonni a tanulságokat és elhatározni, hogy jobban igyekszünk ezentúl, rágódni rajta elég káros.

Írtam, hogy nekem ez elég természetes... Nincs mit "bírni", nincs nagy csábítás, annak én engednék :)

De az sokat segített, amikor utánaolvastam, a testem is jelzett és bizonyos ételeket azóta nem tekintek ételnek. Jó, extrém esetben becsúsznak, de évi párszor s egyre ritkábban. Pl. nem iszom tejet, nem eszem glutént s elég alaposan kerülöm a normál cukrot. Ez egyik napról a másikra ment, ugyanolyan könnyen, mint amikor vega lettem évekre. Vannak ilyen elhatározásaim, hasznosak :)

Valószínűleg nehezebben viselném mindennemű kilengés nélkül, de azok nem lehetnek gyakoriak.

Szerintem jobb, ha nem vagy túl szigorú magadhoz, már úgy értem, ha ritkán eszel egy jót vagy már megtörtént a baj, ne ostorozd magad, sajna sokan azt teszik. Viszont azért igyekezz betartania saját, lehetőleg jól megválasztott szabályaidat. Ha önsanyargató az étrended, akkor az nem a Neked megfelelő. Nagyon sokféle jó lehetőség van, lehet válogatni :)

S a süti tényleg nem jó választás, de ha csak néha eszed, máskor pedig odafigyelsz, akkor már sokkal többet teszel, mint az, akinek a rutinreggelije is édes péksüti... S ha a süti házi, akkor különösen megértem. A gluténos kilengéseim a párom anyjának a sütijeit szokta jelenteni, na ha valami megéri, akkor az az (úgysem tudok tökéletesen enni, a végsőkig törekedni rá pedig stresszes és antihedonista lenne. nagyon sokat tettem az étkezésem jobbításáért, MINDENT nem áldozok be, akkor se, ha kibírnám. úgysem egyértelmű, pontosan mi egészséges és mi nem. ja, a fogyás másodrendű, első az egészség, illetve az élet élvezete is fontos).


Nem tudom, mióta és hogyan eszel, de ha megfelelően életmódot váltasz, akkor akár fokozatosan is elérheted azt, hogy a végén jól érzed magad benne. Van étel, amit megszoktál, de nem igazán kell. Az édességek tipikusan ilyenek. De olykor azokat is eheted anélkül, hogy összedőlne akár a saját egyéni kis világod...

2015. ápr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Neked van kitartasod,es amit elhatározol be is tartod, legalábbis nekem ugy tunik!:) en is be tartom,csak ha anya sütni kezd..akkor par napig (amig van suti) stresszes vagyok es állandóan csak azt enném. Szerencsére ritkán teszi. Az utóbbi 4 napom nagyon el volt rontva, de erzem a bőrömön ,hogy megszépült. Teljesen fel vagyok töltödve. Kellett nekem a húsvét. De holnaptól odafigyelek. Neked nem őrli fel minden energiádat,hogy odafigyelj az eletviteledre?
2015. ápr. 8. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!