Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyivel kevesebb kalóriát...

Mennyivel kevesebb kalóriát vigyek be az alapjárat kcal égetésemhez képest, hogy megfelelő tempóban fogyjak?

Figyelt kérdés
5 kilóról lenne szó.
2015. ápr. 16. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:
A kalóriabázison 500-at szoktak ajánlani, az elég szimpatikusnak tűnik nekem (de inkább kevesebbet tartok, nem szokta szeretni a szervezetem, ha túl keveset eszem, viszont nem sietek nagyon). Nem tudom, Neked mi a megfelelő tempó, de a nagy kalóriadeficitnek megvannak a veszélyei, bár értelmesen csinálva kisebbek és van, aki tudja, mit csinál s bevállalja. Kifejezetten koplalni persze akkor sem ajánlatos.
2015. ápr. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mióta ismerjük alapjáraton a kalória égetésünket?


Én még azt hittem, ez egy naponta változó, étkezéstől, életmódtól, még lelki állapottól is függő dolog, amit igen bonyolult géppel lehet mérni, ott sem tudom milyen pontossággal :D

2015. ápr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mea culpa! Első voltam s nem vettem észre, hogy az alapjáratról volt szó. Késő volt és a kevesebb kalória megzavart, a súlytartóhoz képest kell kevesebb, az alapjáratinál TÖBB!

Az alapjáratit úgysem tudjuk, csak kósza, megbízhatatlan becsléseket kaphatunk. Jobb a súlytartó szintből kiindulni, amit ugyan szintén nem ad meg egy kalkulátor rendesen, de ki tudjuk tapasztalni, mennyivel tartjuk a súlyunkat (kivéve, ha valaki pl. tág határok közt tartja ugyanazt, vannak érdekes emberek, mintha régen én is hasonló lettem volna, viszont sosem számoltam, így nem tudom biztosan).

Igazából nem is kell pontosan tudni a számokat, értelmesen kell enni, annyit, hogy legyen egy megfelelő, szolid fogyás s jól is érezzük magunkat közben.

2015. ápr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!