Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok tovább?

Miért nem fogyok tovább?

Figyelt kérdés

10-dik napja számolgatom a kalóriákat , közben meg volt a menstruációm ami közben véget ért.

Könnyebb lettem másfél kilóval és tovább semmi.

4-dik napja nem megy lentebb a mérleg 2-szer mértem ugyanannyit , és 2 szer többet fél kilóval.

158 cm és most 65,5 kg vagyok.

1300-1500 kalóriákat eszem.

Napi 1 órát tornázom.

Napi 3 liter víz mennyiség megvan mióta diétázom.

Lehet hogy sok nekem ennyi kalória, vagy türelmesebbnek kell lennem?



2015. ápr. 21. 07:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 15 kilót fogytam január óta,80 kilónál megállt a fogyás.6 hete nem mozdul a mérleg,pedig egyre többet edzek és egyre kevesebbet eszem,az is főleg fehérje.Még 6 kilót akarok fogyni,de már fogalmam sincs mit csináljak !
2015. ápr. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 angelside ***** válasza:
Kitartás, a fogyás nem lineáris! És óvatosan, a "kevesebbet enni, és többet tornázni" nem minden esetben célravezető.
2015. ápr. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
10 nap az nagyjából a semmivel ér fel, ennyi idő alatt még víznél se távozott belőled több. Legyél kitartó, csináld 2-3 hétig legalább.
2015. ápr. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem írtad miket eszel.


Másrészt hetente 0,5 - 1 kiló a fogyás normál üteme, mégis mit méregetsz 4 nap alatt?

Harmadrészt a szervezeted víz- és anyagforgalma miatti testsúly ingadozás nagyobb, mint néhány hét alatt leadott zsírmennyiség (1-2 kilónál nagyobb).


Akkor mit vársz pontosan, vagy mi a probléma? Honnan tudod, hogy nem fogysz tovább? Azért, mert 4 nap alatt a primitív mérleged nem tudja megmutatni a testzsír mennyiséged változását? Kidolgozhatsz olyan mérési módszert ami erre képes, de a testtömeged napi mérése ilyen változásokat kimutatni nem tud rövid távon.


Megjegyzem, az elektromos impedancia elvű testzsír mérés sem tud, azt meg kalibrálni nehéz úgyhogy.. élni kell az életet és úgy enni, hogy egészséges legyél és fogyj, de nem fogod tudni normálisan monitorozni, bár kitalálhatod hogyan lehetne napi pár deka elhasznált zsírmennyiséget kimutatni, szép kis mérnöki feladat lenne! :)

2015. ápr. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!