Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Több, mint egy hete áll a...

Több, mint egy hete áll a súlyom és székrekedésem van. Emeljem vagy csökkentsem a bevitt kalóriát?

Figyelt kérdés

Heti 5x sportolok, megfelelő arányban eszek fehérjét, szénhidrátot és zsírt.


Testsúlyom tartásához 2100 kcalt kellene ennem, most 1600-at eszek 3 hete.


2015. ápr. 24. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:
És mégis mi az a megfelelő arány? Zöldségből mennyit eszel?
2015. ápr. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Étkezéseim fele zöldség.
2015. ápr. 24. 08:53
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Heti 5 tisztességes edzés mellett szinte kizárt, hogy 2100 a testsúly megtartásához szükséges kcal. Mi az a megfelelő arány? Mennyit iszol?
2015. ápr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem megfelelő a folyadék és növényi rost bevitel.
2015. ápr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ez alapján eszek és napi 3- 3,5 liter folyadékot iszok.

2015. ápr. 24. 16:47
 6/9 A kérdező kommentje:
Most vettem észre, hogy a fontot nem állítottam át kg-ra, de arányosan kevesebbet viszek be mindenből, mivel 1600 kcal-hoz tartom magam.
2015. ápr. 24. 16:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Miből jön össze számodra az a szénhidrát? Zöldségek mik? Nem mindnek van magas rosttartalma, nem is mind lúgosít, márpedig neked pont ez a kettő kellene, hiszen a rengeteg rizs pl. savasít is a mellett, hogy sok keményítő székrekedéshez vezet.


Amúgy 262g ch az rengeteg, jelzésértékkel mondom, hogy én 150-nél már tömegelek. A 60g zsír miből van meg? Lehet célszerűbb lenne egy egész napi étrendet megírnod.

2015. ápr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tuti, hogy ez az arány Neked megfelelő... De amúgyis bitang sok szénhidrát van benne, ez egy ideje divatos, pedig nem szükséges. Sokaknak pedig kifejezetten előnytelen ennyit enni belőle. Nyugodtan eltérhetsz ezektől az arányoktól (a fehérje az szerintem egész OK, kicsit emelheted is, ha akarod), könnyen lehet, hogy alkalmasabb étrendet kapsz. Nincs fix arány, ami mindenkinek jó, amúgysem az arány számít, inkább a grammok. Főleg a normál kalóriabeviteltől való nagy eltéréskor borul a dolog, ha valaki arányok alapján eszik. Én akár 1300, akár 2600 kalóriát kell egyek egy nap, nem változik különösebben a fehérjeigényem, a százalékok alapján pedig a duplájára nő.
2015. ápr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Naponta igyál meg 2 liter vizet, és mozogj.

Emellett, elmész a patikába, és veszel Hunyadi János, Ferenc Jóska, vagy Mira gyógyvizet.

Abból megiszol naponta először egy kávéscsészényit, utána fél kávéscsésze is elég lehet.

Azt tudod, ugye, hogy mennyi folyadék fér bele egy kávéscsészébe? 75 ml.

Nyáron 2 liter kiskereskedelmi (gyakorlatilag csapvíz) ásványvízhez adsz szintén egy kávéscsészényi fent említett gyógyvizet. Így kibekkeled az ásványvízgyártókat.

2015. máj. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!