Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Na most akkor melyik igaz?

Na most akkor melyik igaz?

Figyelt kérdés
Készítgetem szépen az étrendemet, és hát kutakodok a neten ezerrel. Olvastam, hogy férfiaknak a napi 1200 kcal étrend nem megfelelő, meghogy inkább hízni fogok tőle, mintsem fogyni. Többen a kaloriabazis.hu-t ajánlották, hogy ott "üssem össze" az étrendemet. Az ott lévő kalóriakalkulátort megnéztem, hogy mennyit ajánl. Kihozta nekem, hogy a napi 1267 kalória bevitelt javasol. 19 éves vagyok, 85 kg, 176 cm magas és az elérni kívánt testsúly pedig a 70kg. Szerintetek kövessem ezt az 1200 kcal étrendet vagy növeljem? Már fogalmam sincs mit csináljak, révén, hogy minden weboldalon mást írnak....

2015. máj. 9. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Az elején nem kell még annyira beszabályozni magad. Majd ha már az utolsó pár kilóval küzdesz, ráérsz nagyon számolgatni... Eddz, egyél egészségesen 1300-1500 kalória között kb, és akkor menni fognak a kilók lefele. 1200 egy lánynak ajánlanék esetleg...
2015. máj. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Brutálisan kevés. Személy szerint 2000-rel kezdeném s akkor csökkenteném, ha nem hatna (s növelném, ha éhes lennék, de ha nem is fogynék, akkor életmódot váltanék).


Én harmincas nő vagyok, 163 centi, kevés mozgás, kevés izom, bár nem sportos nőkhöz képest azért nem állok rosszul, azt hiszem. 2000 kilokalóriával fogytam 70 kg alá. Most 64 kiló vagyok, mostanában 2100 fölött eszem s úgy tűnik, ez súlytartó szint számomra. 1500-at általában nem is tudnék enni, az annyi, hogy mire észreveszem magam, már meg is ettem egyszerre. 1300-tól elkezdek nem működni. Nekem 1600-1700 a jó, jól érzem magam és határozottan fogyok vele.

Lehet, hogy gyors az anyagcserém, nem tudom, de ezzel együtt sem hiszem, hogy egy nálam nagyobb és izmosabb férfinak, akinek több feleslege van, mint nekem, erőltetnie kéne az 1300 kalóriát...

Kiindulnék egy nagyobb értékből s ha nem menne a fogyás, csökkenteném a szénhidrátot. A százalékokra alapozni a makrotápanyag bevitelt elég hibás, a delikvens beír egy tempós fogyási célt, kap egy majdnem vagy teljesen koplalós mennyiséget, müncürke fehérjével, ez nem jó.

2015. máj. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk a 2000-et egy nőnek soknak tartom, bár ha aktív vagy akkor nem, de nálam ez kb a súlytartó kalóriám felső határa. (Igaz, hogy nem mozgok mindig, ill heti 3x eljárok futogatni, demost az vizsgaidőszak miatt nem fér bele más.) De én személy szerint ennyivel csak akkor fogynék, ha nagyon keményen edzenék...


De kérdező mivel férfi vagy valóban, indulj inkább 1800-ról, és ha hat, akkor tartsd, ha nem, akkor csökkentsd vmennyivel.

2015. máj. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!