Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 10 dkg darált sertéshús hány...

SugarCat kérdése:

10 dkg darált sertéshús hány kalória?

Figyelt kérdés
Mai ebédre 10 dkg darált sertéshúst fogyasztottam párolva olaj és minden nélkül(csak só és bors volt benne).Érdekelne,hogy hány kalória van benne pontosan,illetve,hogy heti 1-2 alkalommal beleférne-e az étrendbe?Egyébként mindig halat vagy csirkét szoktam enni,csak most nem volt otthon más.

2015. máj. 13. 18:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%

Egyrészt ez nagyon egészségtelen - a sertéshús az egyik legzsírosabb húsfajta, ráadásul teli telített és többszörösen telített zsírsavakkal. A sertéshús fogyasztása 30-40%-al emeli a rák és a szív-és érrendszeri betegségek esélyét. A legjobb teljesen kiiktatni az étrendből.


Ha már fogyasztod, akkor viszont nagyon ajánlott lenne mellé legalább zöldségeket enned köretként. Így, minden nélkül az egyik lehető legrosszabb tápanyagforrás, amit el tudok képzelni.


A kalóriatartalma attól függ, a sertésnek melyik részéből készült.

2015. máj. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem volt nagyon zsíros, 200-250 kcal körül.


Azon nem tudom, mit értesz, hogy beleférne e az étrendbe.

Csak azt tudom, hogy minden, a "mindig (akármit) szoktam enni," az minden esetben káros.

Minél inkább leszűkül a változatosság, annál károsabb.

2015. máj. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

"A sertéshús fogyasztása 30-40%-al emeli a rák és a szív-és érrendszeri betegségek esélyét. A legjobb teljesen kiiktatni az étrendből. "


XD


Ezt a kiskegyedben olvastad?

2015. máj. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Párolt spárgát(10 dkg) és 30-40 gramm barna riszt ettem mellé.
2015. máj. 13. 18:45
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

3.: ha tudsz angolul, akkor ajánlom figyelmedbe az alábbi kutatási eredményt:

[link]


egyáltalán nem vicces, hiába vagy tájékozatlan.

2015. máj. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

Kutatási eredmény mindenre van és az ellenkezőjére is. Táplálkozni intuitív alapon kell. Aki az alapján eszik, amit összeolvas, az egy szerencsétlen marionettbábu. Az meg egészen abszurd feltételezés, hogy a hízást önmagukban az ételek okozzák. Nem az ételek energiatartalmától kellene rettegni, hanem több energiát kellene felhasználni, mint amennyit beviszel. Nem a sült krumplitól meg a csokitól hízol, hanem attól, hogy nem használod fel a bevitt energiát. A szerencsétlenek mégis az ételektől rettegnek, számlálják a kalóriákat. Sajnálom őket, hogy ilyen alapvető összefüggéseket nem látnak át.

Tehát kedves kérdező, számláld csak a kalóriákat, hidd azt, hogy vannak hizlaló ételek.

2015. máj. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
16%

Kérlek akkor mutass egy tanulmányt, ami azt igazolja, hogy a vörös hús NEM növeli a rák esélyét. Megsúgom, nem fogsz ilyet találni.


De hitegesd csak magadat, ha jól esik. Marionettbábú az, aki úgy mint te, minden hülyeséget elhisz, amit olvas. Aki kutatási eredményeket olvas (természetesen nem mindegy melyik intézettől), azt tájékozottnak hívják jobb helyeken.

2015. máj. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

"mutass egy tanulmányt, ami azt igazolja, hogy a vörös hús NEM növeli a rák esélyét."


Majd holnap írok egyet.

2015. máj. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Legzsírosabb húsfajta fogyásnál ? :D
2015. máj. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%

#9: A zsírdús, szénhidrátszegény táplálkozás speciel remek fogyáshoz. Nem is mindenki tud szénhidrátbombákkal fogyni...

A kérdező persze nem szénhidrátszegényen nyomja, én csak a zsíros húsok (bár még inkább a zsír) védelméért szállok síkra. Legalábbis a minőségi fajtákéért, amiket így kicsit kívülállóként (szeretem a disznót, de nagyon ritkán eszem, nehéz jót találni, a termelői piacon is elég ízetlenek vannak, jobb helyekre pedig nem járok) egész jónak tartok olvasmányaim alapján. Sokkal rosszabb ételeket eszik az átlagos ember vagy fogyózó.

Én finom házi tojást eszem, az mondjuk tényleg topon van, annál jobb fehérjeforrásról már végképp nem tudok. De egy minőségi hús is OK-nak tűnik. Elég természetes táplálék, még ha a civilizált ember civilizált disznaja nem is természetes közegben él...

2015. máj. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!