Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Beleőrülök az egész fogyókúráb...

Beleőrülök az egész fogyókúrába, hogy lehetne leállni vagy enyhíteni rajta?

Figyelt kérdés

Egész nap a kajára gondolok hogy mit ennék és mit fogok. Recepteket nézek de sose főzők meg semmit mert "hízlal". Az utóbbi 2-3 hétben súlyosbodott el odáig hogy 1000 kcal többet nem nagyon merek enni. Este mindig éhesen fekszem le és emiatt nem is tudok aludni. Ha többet eszek 2000 kcal-nál rettegek hogy vajon mennyit hízok. A boltban mindenen nézem az összetevőket és a kalóriát és nem merem megvenni mert, hogy úgysem enném meg. Nem akarom a kalóriát számolni de mégis mindig beírom a kalóriabázison. Fogyni szeretnék de éhezés nélkül nem megy. Az a baj hogy szeretnék jókat enni. Főtt ételt nem is nagyon eszek mert az is hízlal, pedig anya finomakat főz. Ha megeszek valamit akkor sokszor már minden mindegy alapon bezabálok és falásrohamok jönnek rám. Hogy lehetne ezen változtatni hogy ne ezen járjon az agyam és élvezzem az életet és normálisan egyek és fogyjak is?

16l 157cm/50 kg


2015. jún. 7. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
huu választ sajnos nem tudok adni de ugyan ez van velem is.. többet lépek be a kalóriabázisra mint a facebookra... sosem merek jóllakni, ha egy picivel is többet eszek lelkiismeret furdalásom van.. már odáig jutottam hogy egy gombóc fagyit se merek megenni mert hizlal, de közben pedig úgy ennék, pizzát, gumicukrot. de ha megeszem eszméletlen lelkiismeret furdalásom van.
2015. jún. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Egyél 1000-2000 kcal között, gabona és tejmentesen.


Ne gondolj a kajára, az embert úgy teremtették, hogy sokkal magasztosabb dolgokon is járhat az esze, de ha más nem, ha kajálásra van időd gondolni akkor inkább meditálj (ne gondolj semmire).


A boltban nem is kell semmit venni, amire kalóriák meg összetevők vannak írva, teljesen igazad van.


Húzd ki a netkábeled, akkor nem leszek kalóriabázis függő, ennyire egyszerű. De biztosan le lehet tiltani egy konkrét honlapot is.


Az mit jelent, hogy éhezés nélkül nem megy a fogyás? Az éhezést mint érzést definiálod, vagy hogyan? Hát vidd be a minimális fehérjeszükségletedet (ez baromi kevés, 0,6 g/ttkg körüli mennyiség de sovány testtömegre vonatkoztatva, neked elég lenne 40-50g fehérjét enned, ezzel még túl is léped a minimumot bőven)


Mellé kevés ch és annyi zsír, hogy legyen energiád. És kész, utána a saját zsírodat használod, bár 50 kilóból nem kellene már nagyon fogyni szerintem.


Ne szeress jókat enni. Drogozhatnál is, tucatnyi káros szenvedélynek hódolhatnál, hidd el egyik sem ad igazi boldogságot. De ha úgy érzed igen, akkor egyél ami jólesik.. rajtad áll, kizárólag rajtad.


Nem hizlal a főtt étel, de nagyon jó a nyers hús, nyers zöldségek tényleg előnyös kaják, jól teszed hogy nyerseket eszel.


Minden mindegy alapon is ehetsz, nincsen baj a falásrohamokkal sem, nyilván jólesik enni. Mindannyiunknak jólesik, ez szimplán a saját vágyaiddal és ösztöneiddel folyó vívódásról szól, vagy meditálj vagy foglald el magad valamivel.. én az előbbit javaslom, de nem számít én mit javaslok.


Egyébként így lehetne változtatni. Meditálsz, kizárod az értelmetlen vágyakat, vágyódásokat, a fölösleges érzelmeket és gondolatokat. Engedd el őket, és tökéletes leszel. Maga a fogyás is értelmetlenné fog válni, ha jól csinálod, de ha meg tényleg szeretnéd, akkor ketogénezel mondjuk 1000-1200 kcal-lal, bizonyára fogyni fogsz, de ennyi kalóriával is be lehet vinni a szükséges vitaminokat, tápanyagokat. Bár 50 kilóból fogyni, engedd el az ilyen idióta vágyakat


(ha gondolod küldj egy képet a testedről, megmondom milyen vagy. lehet hogy van rajtad némi fölösleg, nem kizárt, edzeni kellene meg tisztán táplálkozni.. és letisztítani a sok mocskot a gondolataidból, de általában az étrendetekből is van mit kizárni mert magatoktól nem szoktátok :)

2015. jún. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jééé, Táplálkozás Harcművészünk megérkezett :D
2015. jún. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

:)

Reggelt neked is :)

2015. jún. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
étkezési zavar betegség, kezeltesd!
2015. jún. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Á, ismerős, nekem ételtéma- és gykfüggőségem volt, jó még van, de kicsit jobb. Annyira elegem lett a főzésből, hogy most már áttértem a tükörtojás ebédekre, ami amúgy kiváló :D Néha azért sütök zöldséget is.

Viszont én sosem aggódtam a 3-4000 kilokalóriás napjaim miatt. Az nem én lettem volna, bár ilyet azért ritkán tudok összehozni.


Egyél jókat, mi a gond ezzel? Mi az, hogy hizlal? Ha nem eszel túl sokat, nem hizlal. Olyat egyél, ami laktat s könnyebben tudsz vele kalóriadeficitet tartani. A zsír és a fehérje pl. elég jó tud lenni ebben.

Ha nagyon pörögsz rajta, lehet, hogy kéne Neked egy vázlatos napi menü, ami tuti jó és amin csak aprókat változtatsz, akkor legalább azon nem kell pörögnöd, mit fogsz enni, tudom, milyen az. Nálam is van ilyen alapnap, szinte semmi meló és benne vannak a legfontosabbak s tudom, hogy jóllakom vele.

2015. jún. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!