Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szeretnék fogyókúrába kezdeni....

Szeretnék fogyókúrába kezdeni. Ha egy nap kb 2100 kcalt égetek el, akkor mennyivel csökkentsem a bevitt kalóriát, hogy fogyjak és ne legyenek éhségrohamaim?

Figyelt kérdés

Tehát összességében kb 2100 kcal-ra van szükségem (kalkulátorral számoltam ki).

Emellett heti 4-5x fél órát edzenék.


2015. ápr. 25. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:

aha szóval kalkulátorral...


legyen inkább rendben a kaja egész nap menjen csirkemell meg zöldség reggel zab fehérjével és minden második nap súlyzós edzés minden izomcsoportot érintve (kb 1 óra)

2015. ápr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

500 kalóriát szoktak mondani, de ez egyénfüggő is, az is számít, mit eszel (ha nem jó az összetétel, én baromira éhes vagyok a súlytartó kalóriakeretem megevése után is), de a kalkulátor és a valóság is eltérhet komoly mértékben. Ha én a kalkulátor szerinti súlytartó kalóriámmal próbáltam volna fogyni, hajajj... Sokkal többet ettem, s lassan fogytam, de legalább nem voltam éhes. Viszont ha valaki aktív életmódot állít be, de csak néha edz egy kicsit, akkor fordított is lehet a helyzet. Vagy ha lassú az anyagcseréje.

A mozgás kalóriaégetése is kérdéses.


Úgyhogy igazából ki kell tapasztalni, mennyivel tudsz fogyni s mennyivel s mivel laksz jól. Szálkásításnál is tipikusan mondanak értékeket, hozzátéve, hogy ha nem jön be, vidd le a szénhidrátot, mert emberfüggő, kinek mi a hatásos.

2015. ápr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
34%
1000 kalória alatt a szervezeted azt hiszi éhezel, és raktároz. Így inkább hízhatsz. Én pont 1000-t ajánlanék neked.
2015. ápr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

500 kcal mínuszt lehet tartani.


A probléma, hogy fogalmad sincs róla, hogy kb. 2100 kcal-ra van szükséged. Ezt eléggé bonyolult géppel lehetne megmérni, de még akkor is változó érték lenne az étrended függvényében, de sok más tényező függvényében is.


Kérdés: tfh. tényleg 2100 kcal-ra lenne szükséged, de ehhez hozzájön még az edzésed kalóriaigénye?


Egyébként ha jó élelmi anyagokat viszel be, és nem vagy inzulinrezisztens, pajzsmirigybeteg.. nem rossz a metabolikus egészséged, akkor 1500-2000 kcal-lal elvileg elég esszenciális tápanyagot elfogyaszthatsz, ugyanakkor fogyhatnál is. Általánosságban, nagyon sacc/kb.

2015. ápr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!