Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha most lefutok 200 kalóriát,...

Ha most lefutok 200 kalóriát, többet ehetek ma 200 kaloriaval?

Figyelt kérdés
Tenyleg mindig igy többet lehet enni,ha pluszba mozgok?

2015. jún. 20. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha visszaeszed a lemozgott kalóriákat, akkor nem fogsz fogyni, hanem megtartod a jelenlegi állapotot.

Ha több kalóriát égetsz el, mint amennyit beviszel, akkor fogyni fogsz. Ha többet eszel, mint amennyit elégetsz, akkor hízni fogsz. Tehát: igen, ha többet mozogsz, a szervezetednek több energiára lesz szüksége, ezért többet ehetsz.

2015. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat! :)
2015. jún. 20. 13:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi a kalóriakereted...


Ha a napi alapszükségleted, akkor az van, amit az első írt. De ha úgy állítottad be, hogy a napi alap alatt legyen 500-600 kalóriával, akkor amit lemozogsz, azt meg is eheted. Én az utóbbi alapján számolok, és így tartok 11 kg mínusznál 10 hét alatt. Bár van, hogy annyi a mozgás, hogy a végén nem 600, hanem 900 kcal marad mínuszban.

2015. jún. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszi :) mert hany kcal-t fogyasztasz egy nap?
2015. jún. 20. 15:30
 5/8 anonim ***** válasza:

A testsúlyom, aktivitásom alapján a napi kcal szükségletem 2.061 kcal, úgy, hogy aktivitásnak ülő munkát írtam be, mivel nem egyértelműen meghatározható. Van, amikor ülök egész nap, van, amikor rohangálok össze-vissza... ilyen napokon fel szoktam számolni egy óra "sok sétával járó munkát". Bár van, hogy 5-6 órát is kitesz, de ilyenkor is csak egy órát számolok fel.


Amikor dolgozok, sokszor nincs időm külön mozgásra, ilyenkor 1.500 kcal körül viszek be egy nap, ennyi a beállított keretem is.


Amikor itthon vagyok, meg néha munkanap is, akkor bringázok. Ilyenkor eltervezem reggel, mit fogok egész nap enni, majd ahhoz állítom be az időtartamot. :D


Ma például az össz kcal bevitelem 2.215-re jön ki, ahhoz, hogy meglegyen a szokásos kalóriadeficitem, legalább egy órát kell közepes tempóban letekernem. Ilyenkor van, hogy elindulok, és az egy óra helyett másfél, vagy kettő lesz, mondjuk a többlet már lassabb tempóban, de ilyenkor már nem eszek rá pluszban, vagy csak minimálisan, ilyenkor szokott összejönni a 900 kcal körüli deficit....

2015. jún. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó, neked ez így hatásos? szóval nem hízol meg ilyesmik?
2015. jún. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: életmódot váltottam, korábban főképp szénhidrátokon éltem, a mozgásom pedig egyenlő volt a nullával.

Az étkezésemet alapjaiban változtattam meg, sokkal több fehérjét, és rengeteg zöldséget eszek, jóval kevesebb szénhidrátot, és azok is lassú felszívódásúak. És semmi üres kalória!


Emellett sokkal több vizet iszok, és havi átlag 17-20 napot bringázok. Az életmódváltás teljesen felpörgette az anyagcserémet. 10 hét alatt 11 kg mínusznál tartok. Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy jelentős súlytöbbletről beszélünk.


Egyelőre úgy néz ki, nálam ez bevált.

2015. jún. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Csak igy tovább! :)
2015. jún. 20. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!