Valós lehet ez?

Figyelt kérdés

Napi 8 órában dolgozom és általában 2-3 ilyen kocsiról kell lepakolni a sört,egyébitalokat.

[link]

[link]


2015. jún. 24. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Azon múlik, te mekkora darab vagy. Attól még, hogy valami az izmoknak megerőltető, nem feltétlenül éget el nagyon sok energiát.


Ha lepakolsz egy láda sört, ami mondjuk 10 kiló, te meg 90 kiló vagy, akkor a megmozgatott súlynak csak a 10%-át tette ki a sör tömege, úgyhogy nagyon jelentősen nem égetsz el sokkal több energiát, mintha teher nélkül lépdelnél föl-le a rámpán.


Lényeg, az általad megadott adat mindenképpen túlzásnak tűnik. Ha valós lenne, akkor egy 8 órás fizikai munkával 5760 kcal-t égetnél. Az kb. egy maratoni futás által igényelt energia...

2015. jún. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezért írtam csak 2 órát.
2015. jún. 24. 18:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Én azt értem, de kizárt dolog, hogy a 8 órát végigdolgozó fizikai munkások ezek szerint mindennap egy maratoni futásnak megfelelő energiát elégessenek. Fele-harmadedennyi lehet az az elégetett energia.
2015. jún. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, szerintem az a legkeményebb nehéz fizikai munka lehet, aminek ennyi a kalóriaigénye, olyan kemény, hogy azt ugyan sehol nem csinálják tartósan, vannak lazább szakaszok is. No meg más test, más kalóriaégetés, az nemcsak a munkától függ.

A kalóriaszámoló oldalaknál tipikusan túlbecsülik a mozgások kalóriaigényét, ez elég köztudott.

De kell ezt tudni? Az ember eszik, azt még elég jól meg tudja becsülni s meglátja, hogy milyen tempóban fogy vagy hízik. Kiszámolni úgyse fogja tudni sem a munka kalóriaigényét, sem az alap kalóriaégetését, kitapasztalni még lehet.

A párom könnyű fizikai munkát végez 8 órában, plusz biciklivel jár munkába 8 km-re, s úgy 500 kcal-lal ehet többet, ha ezek vannak, mintha csak itthon van egész nap (ritkán számolom ki a napját, így lehet, hogy kicsit más az érték, de semmiképpen sem sokkal több, a súlya roppant gyorsan lereagálja a deficitet és a többletet is)... A kemény fizikai munka persze más, de a fentiekre is sokkal nagyobb számokat kapnánk egy kalóriaszámoló oldalon...

2015. jún. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mondom, azért írtam a 8 helyett 2-t. Az úgy kb valós nem?
2015. jún. 24. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!