Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi 3-4, nagy adag kajával...

Napi 3-4, nagy adag kajával is lehet fogyni? Kalóriakereten belül.

Figyelt kérdés

Keveset és sokszor, ezt írják mindenhol. A zöldséges csirkemell egy jó diétás étel, de kevesebb mint egy órával utána már éhes vagyok. Kevés lenne egy étkezésre 300g? Ez gyakorlatilag bármilyen kajával így van. A zabpehely is egy jó diétás reggeli, ehhez képest nem kell egy óránál több, hogy újra éhes legyek.

A mai ebédem 300g Maggi újházy tyúkhúsleves volt + 176g Valdor rántott sajtos tallér, együtt 510 kcal. Délben ettem, 12:40 óta egyre erősebb az éhségérzetem. A rántott dolgok nem éppen diétásak, ezét a fenti példák. A csirkemelltől is hamar éhes vagyok.


2015. júl. 16. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Hoppá. Te vagy a nemtipikus fogyózó, én néha már azt hiszem, mindenki elpörög akármeddig pár deka zabbal vagy szeletke csirkével, csak én vagyok bizarr lény :D Oké, igazából tudom, hogy nem vagyok egyedül.


Napi 3-4 nagy adag étel SOK kalória. Ha eleget mozogsz vagy máshogy definiálod a nagyot (bár 5 kicsi vs. 4 nagy... ez nem jön ki jól), akkor rendben lehet, persze...


Nem mindenkit laktat ugyanaz. Tipikusan a szénhidrát laktat a legkevésbé, a fehérje a legjobban, de kicsit számít a térfogat, s nagyon az egyéni jellegzetességek. A páromnak pl. szinte kizárólag a térfogat számít. Tökmindegy, hogy mogyoró, gyümölcsös zabkása vagy rántotta rizzsel, csak sok kalória legyen (bár azt mondta, a zabkása hangyányit jobban laktatja, mint a rántotta. de tényleg nincs nagy különbség, a zabkásája majdnem egy kilós, kókusszal, mazsolával, hisz kalória kell).

Én pedig sosem próbáltam, de bizonyára nem laknék jól zsírszegényen... De hogy a szénhidrát éhessé tesz, az tuti. No meg a reggelizés, a sok és a kicsi étkezés :)

Jelenleg napi egyszer eszem, illetve azt kicsit széthúzva egypár órára. Nem lehet máshogy, EGY nagy étkezés fér a napomba maximum, így sem tudok egy rendes kalóriadeficitet összehozni. 1500 kcal egy étkezésre - hát nem mondanám, hogy mostanában jóllaknék vele (innen jönnek a 2000 fölötti napok, mert azért éheztetni nem fogom magam s éhesnek maradni az éhezés számomra), pedig a leglaktatóbb ételeimre koncentrálok.

1500 alatt pedig inkább neki se kezdjek, úgyis csak éhes leszek. Nos, az ilyen típusoknak nyilván ritkán kell enniük s egyszerre sokat. Mivel máshogyan szenvednének, nagyon.


Ami Téged illet, megpróbálhatsz változtatni valamit. Több zsír, egyszerre több étel, nem tudom, az időzítéssel tudsz-e játszani... Nekem mindent borít, ha nem pár órás evési ablakban eszem, időről időre megéhezem, ha az első étkezésem és késő este között vagyok, így működöm. Ami a fogyással semmiképpen nem jön össze, ha az első étkezésem nem délután van. Még jó, hogy pont az esik jól, ha nem eszem délelőtt :) Egészségileg is OK az időszakos böjt (annak, akinek fekszik)...


Úgyhogy lehet változtatni a dolgokon. A zöldség térfogata, a zsír mennyisége, a hús mennyisége, ezek mind befolyásolják a jóllakottságot, adott kalórián belül is.


Zabpehellyel sajna nem tudok kísérletezni, nem tudom rávenni magam a legszénhidrátosabb kilengős napomon nem, hogy 20g-nál többet egyek, de a párom segített. Sajna nem tudom a konkrét adatokat, de valami 8-10 deka zabpehelyből csinált kását, persze sok-sok kókusszal, mazsolával, 10 deka zabbal alig van kalória. Négyszeres mennyiségű vizet használt, mint a rizsénél. Nem lakott jól vele, azonnal ennie kellett egy újabb adagot. Nem mindenkinek megy a pici étellel jóllakás...

2015. júl. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A Maggi levesben ízfokozó van, így ne csodálkozz, ha nem laktat, főleg, hogy lényegében víz. Rántott dolgok gyors CH-k, amik szintén nem laktatnak.

Egyébként nem túl nagy adagok.

2015. júl. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

# 1

Legalább másnak nem terjeszd a hülyeségedet.

2015. júl. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia. Nekem sose vált be a számolós, keveset evős diéta ez a program viszont igen:

[link] és itt bármily meglepő, sokat kell enni :D (18kg-nál járok ;) )

2015. júl. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hús+zöldség/kevés gyümölcs is lehet +tojás + ZSÍR .

Nekem ez vált be . A szénhidrátdús kajáktól csak éhes leszek,állandóan nassolnék. Zabpehely is beleértendő .

A csirkemell nagyon sovány,nem csoda ha nem laksz jól tartósan. Én a combot,szárnyat,vagy sertés illetve marhát preferálom,és kacsazsíron sütök mindent .

Napi 2* eszem,kb 15 kiló felesleggel inditottam,még 2-3 lehet hátra saccra .

2015. júl. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!