Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mától kezdem el a diétát...

Mától kezdem el a diétát hogyan fogjak hozzá?

Figyelt kérdés

64,8 kg vagyok és 160 cm magas.

Ahogy elnézegetem magam a tükörbe elég zsíros vagyok minimum 15 kiló lejönne simán rólam, főleg has, fenék és comb részeken van lerakodva a zsírtömeg.

Ma már megittam egy tejeskávét 2 dl tejből.

Hogyan tovább?

Az a baj ha reggelizem akkor a nap folyamán annyival több kalóriát eszek aznap.

Nekem a fő lényeg mindig hogy este 6-8 óra közt hogy eszek.

És minden nap fél 10 -kor szoktam ágyba kerülni.

Mit ajánlotok számoljam ki előre a mai adagomat tegyem félre a hűtőbe és osszam el több étkezésre ne egyek ma már többet azon felül?

Vagy bírjam ki hogy naponta csak 2-3 alkalommal eszek de akkor nagyobb adagot?

Kb tisztában vagyok vele hogy mit szabad enni és mit nem.

Sok fehérje, túró, hús, zöldség, saláta.

Ki iktatnia cukrokat, a fehér lisztet, tészta féléket teljesen.

Tésztát nem is szoktam enni csak nagyon ritkán egyszerűen nem fő eleség nálunk.

Kenyeret sem minden nap, nekem inkább a cukorral és az adagokkal van problémám.



2015. aug. 6. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Többször enni kevesebbet. Én 1 hónapja csinálom, és eszem tésztát is (ma spagetti lesz az ebédem) mégis fogytam eddig 5 kilót.

Azzal, hogy koplalsz és a napi 2.3 alkalmi evéssel koplalni fogsz, nem fogsz fogyni, viszont baromi éhes leszel, és enni fogsz.


Egyszerűen csak annyit kell tenned, hogy figyeled mit eszel és mennyit. Számold a kalóriádat, vedd figyelembe, hogy megfelelő mennyiségű fehérjét, szénhidrátot, és zsírt fogyaszt.

A fogyás akkor indul be, ha több energiát égetsz el mint amennyit beviszel.

pl. 2dl 1.5% tej 88 kalória. Egy 100g -os light csokis puding is ennyi kalória..

2015. aug. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy oszd be, ahogy Neked jó, ne aggódj, ahhoz hosszas koplalás kell, hogy az anyagcseréd lassuljon, a napi rendszerességű, szolid kalóriadeficites evéssel nincs baj.


Hasonlóak vagyunk kissé :) A reggeli nálam is megdobná a kalóriabevitelt (feltételes mód, mert kb. sosem reggelizem, gyerekkoromban hagytam el, mert nagyon rossz számomra. sokan vagyunk ilyenek), estefelé fontos az étkezés (bár most már inkább délután eszem, de a vacsora is fontos), s nagy adagokkal lakom csak jól. Természetesen úgy csinálom, ahogy nekem jólesik, de az időzítés is alapvető. Ha reggel ennék, borulna a napom és rosszabbul érezném magam. Ha estig nem ennék (extrém ritkán előfordul, hogy nem érzek éhséget délután), pokolian megéheznék, úgyhogy szintén előnytelen lenne. 2 megéhezés nem fér a napomba kalóriadeficit mellett, így csak egy étkezésem van éhesen. Ehhez viszont megfelelő étrend is kell, mert ha éhes vagyo, természetesen eszem, függetlenül az aznapi kalóriabeviteltől...

Ki kell tapasztalni, Neked mi a jó. Abban hiszek, hogy szinte mindenkinek van egy kényelmes étrend, ami mellett jókat éve, jóllakottan tud fogyni (a tempó és az odafigyelés foka változhat, s mozogni sem árt persze).


Amit az étrendedről írtál, az jól hangzik, csak legyen elég kalória. A fehérje kevés kalóriát ad, muszáj nem kevés szénhidrátot vagy zsírt is bevinni.

2015. aug. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig igenis kell a reggeli! Méghozzá lassan felszívódó szénhidrátokat tartalmazzon (teljesőrlésű kenyér, zabpehely, zablepény, stb). Tartalamzzon állati eredetű fehérjét is, meg rengeteg zöldséget.

Ez kell ahhoz, hogy az anyagcsere beinduljon.


És illik naponta 5-ször enni, megfelelő mennyiségű és minőségű ételt, és ebbe belefér a tészta is, csak meg kell válogatni, hogy mivel kombináljuk.

Ja és a hús-saláta kombó mellé egyél némi barna rizst, vagy kenyeret is.

Nem hiszed el, de hosszú távon ez hatásos és tartható életmóddá alakul, és fogyni is fogsz tőle.


(dietetikus ajánlotta nekem)

2015. aug. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az tuti hatásos lesz ha kevésszer eszel keveset. Összeszűkül a gyomrod egy idő után nem kívánod a kaját és lefogysz.
2018. jún. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!