Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 18 éves srác vagyok fogyni...

18 éves srác vagyok fogyni szeretnék (? )

Figyelt kérdés

A napi kalória keretem 2063kcal + testmozgással elégetek 540-et. Viszont a kalorabazis.hu oldalát követem,aminek van egy tápanyag javaslata:

Fehérje: Legalább: 98g naponta

Szénhidrát: Legfeljebb 359g

Zsír: Legfeljebb 87g


Az lenne a kérdésem,hogy mennyire nagy baj,ha a zsírt túllépem,mondjuk 10g-mal,azért,hogy meglegyen a minimum fehérjeszint? Mert ugye nem ehetek egész nap csirkemellsonkát magában...

Tehát melyik legyen? Inkább lépjem túl a zsírt,vagy ne legyen meg a napi fehérjeszint?


Jelenleg úgy állok,hogy:

101/98 Fehérje (tehát ez megvan)

210/359 Szénhidrát (tehát még bőven ehetnék)

100/87 (13g-mal túllépve)


Ettől függetlenül 1000kcal mínuszban vagyok,tehát ez a fogyás kategória nem?


2015. aug. 10. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:

A fehérjebeviteled nem százalékban adható meg, hanem számold illetve tapasztald ki nettó testtömegedből, aktivitásodból, de az étrend is számíthat s főleg az egyéni jellemzők. Mondjuk Te nem eszel nagyon keveset, a 98g még egész normális, bár mivel edzel s láthatóan nagy a kalóriaigényed, tehát gondolom, vannak méreteid, lehet, hogy mehetnél feljebb. De lehet, hogy így pont jó, nem tudhatom, az ismeretlen tényezők egy dolog, de van egyéni szórás, ami az ideális fehérjebevitelt illeti :)


Nyugodtan lépd túl a zsírt, ha úgy jó Neked, de ez igazából egyéni döntés kérdése.

Én saját grammokat állítottam be a kalóriabázison s máshogyan is értelmezem őket, a fehérjére van maximum a fejemben (az oldalon ilyet nem tudok beállítani, de az nem baj, elég, hogy számol), a zsírra nincs, csak kalóriadeficit legyen és a szénhidrát ne szálljon el, mert az nem tesz jót a fogyásomnak, finoman fogalmazva, de az egészségemnek és közérzetemnek se. Hogy Neked mi a megfelelő makrotápanyag arány, azt nyilván nem tudhatom. De a legtöbbünknek az a jó, ha a szénhidrátot csökkenti s ha kalória- vagy ízigénye van, akkor inkább a zsírt emeli, hatékonyabb, hormonális szempontból (inzulin/glükagon) is jobb, laktatóbb s más előnyei is vannak, természetesen nagyon nem mindegy, milyen szénhidrátot és milyen zsírt eszünk.


A 20 kilómat bőven 100g zsír fölött fogytam le, ha ez jelent valamit :) Igaz, a szénhidrát szinte folyamatosan kevesebb volt, mint a zsír.

A fehérjebevitelem pedig mindig megfelelő. Nincs sok izmom, ragaszkodom hozzájuk. A helyes fehérjebevitel az alap.

2015. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne ess bele abba a hibába, hogy mérnöki jellegű számítással próbálod meg egy élő rendszer állapotát megváltoztatni. Nem írtad le, mennyi a BMI indexed, tehát egyáltalán elhízottnak minősülsz-e. A te korodban még annyira egészséges az ember, hogy jó esetben nem kell sejtpusztulás miatt fokozott táplálékbevitelre számítani. A napi "kalóriakeretedet" nem tudni milyen alapon határoztad meg, de a jelenlegi meleg időben a test hőháztartásának fenntartására jóval kevesebb kalóriára van szükség, mint télen, úgyhogy az a napi 2063 kcal eltúlzottnak tűnik. Egyél csak kevesebbet, messze nem vagy kalóriamínuszban.
2015. aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!