Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Erről az arányos diétáról mi...

Erről az arányos diétáról mi a véleményetek? Jó lehet?

Figyelt kérdés
Az ideális arány: naponta 5 marék gyümölcs/ zöldség, 5 adag teljes kiőrlésű termék, 3 adag tejtermék, valamint 1 adag hús, hal vagy tojás.
2015. aug. 18. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Márcsak azért sem, mert pl tejtermékben nem mindegy, hogy 3,5%-os, zsíros tejet iszol vagy lightosabbat, az se derül ki, milyen gyümölcs vagy zöldség, pedig diéta alatt az sem mindegy. Az 1 adag hús vagy hal meg édeskevés egy nap.
2015. aug. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Soknak tartom a szénhidrátot és a tejterméket, kevésnek a húst.
2015. aug. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

Az "adag" meg a "marék" nem egzakt mennyiség.

A makronutriensek grammban mért értéke az egzakt mennyiség.

Ha nem a makrókat méred grammokban, hanem úgy "számolsz", ahogy azt fent leírtad, fogalmad sem lesz, miből mit, mennyit és milyen arányban ettél.

2015. aug. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez teljesen butának hangzik... Mi a csudának tolni a glutént és a laktózt? Én pl. egyiket sem eszem.

Nem mindegy, hogy 5 marék mazsola vagy 1 marék málna és 4 marék uborka :D De mi az, hogy marék? Még én is tudok teljesen más mennyiséget markolni, pedig a kezem nem változik.

Mi az, hogy egy adag tojás?

Lövésem nincs, mi 3 adag tejtermék, de nem mindegy, hogy kefír, tejszín vagy zsíros sajt...

S minek előírni valamit, miközben nem ismerjük az adott ember semmiféle jellemzőjét?

S hány marék zsírt és olajos magvat egyek? :D Fűszer, kakaó, méz, kinek mi fontos...


Nincs olyan, hogy ideális arány. Sokféle ember van, Olyan is, aki a fentiekből csak az utolsó 1-2 csoportot eszi életmódszerűen, van, aki csak az elsőt (s lehet, hogy a kalóriabevitelének zöme nincs is a listában)... Ezzel nincs semmi baj, csak vigye be a szükséges tápanyagokat.


Én magam az első és az utolsó csoportot eszem, ezen mostanában a kalóriabevitelem kisebb részét adják, a nagyobb részére nincs is lista. Szerintem ez így jó, főleg, hogy tudom, hogy kb. mennyi fehérjét eszem s annak a mennyisége megfelelő. A fenti szerint ki tudja, mi lenne, tuti elég ferdén lehet táplálkozni ezt követve, bár tényleg nem tudom, mit kezd az átlagember az adag és marék egységekkel. Én semmit nem tudok kezdeni velük.

2015. aug. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!