Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 160cm/63kg,29/N. A legrosszabb...

160cm/63kg,29/N. A legrosszabb alakom van eleve, mert nem arányos, derekam sincs. Felsőtestre hízom, karra, hasra, hátra. Komolyan a combommal, fenekemmel a formáláson kívül nincs gondom. Mit csináljak, hogyan fogyjak, formálódjak?

Figyelt kérdés
Van rajtam kb.10 kiló plusz,ami eléggé látszik az alacsony termetem miatt,ezt normális étkezéssel szeretném leadni,persze jó lenne gyorsan,de annak nincs értelme.Nem vagyok túl gazdag,átlagos ételeket főzök,mert a férjem nem eszi a "diétás"cuccokat,és bevallom emiatt nekem is nehezebb megállni.Pedig csak egy elhatározás kellene.Elkezdtem tornázni a Czanik Balázs Capoeira aerobikra,elég jól megizzaszt,mellette pedig 1-1 kilós súlyzóval gyakorlatok a vállra,bicepszre,tricepszre,hátra,és a végén hasizom.Ezt heti 4-5 alkalommal minimum 40 percig.De igazából az étrenddel vagyok tanácstalan.Mindig csirkemellet nem tudok venni.Pedig az kellene.És lassan babát is akarunk,nem akarok így nekikezdeni.

2015. jún. 2. 08:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Gomba,zöldség,csirkemáj,zúza,körözött,pácolt sült csirke zsiradék nélkül.

Mi lenne ha kicsit egészségesebbre csempésznéd a férjed ebédjét?

Észre sem venné ha esetleg olaj vagy zsír nélkül készítenél el egy paprikás krumplit.

1dl olaj 884 kalória az az ha naponta megiszol 2 dl olajat az kiteszi az egész napi kalória mennyiségedet, úgyhogy semmi mást nem ettél mellette.

1 szelet bundáskenyér beszívhat akár 30 ml-is, ha nem többet.

2015. jún. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

#1: Átkozottul figyelmetlennek kell lennie annak, aki nem veszi észre, ha nincs a paprikás krumpliban zsír (ilyenről még nem is hallottam. én meg nem enném, pedig a paprikás krumpli gyerekkori kedvencem)... S aki zsírosan szeret enni, annak a zsírosabb fajta magkenyérre is vaj kell...

Maga az alapötlet OK, nyilván vannak jó változtatási lehetőségek szinte észrevétlenül. Én is etettem már durván szénhidrátszegény édességekkel a páromat, tetszett neki, csak a mértékkel volt baj.


Kérdező, nem kell mindig csirkemell... Az ugyan nehéz, ha csak zsírszegény fehérjét akarsz, de azért akad még 1-2 megoldás, tojásfehérje (rúdban is kapható, de a férj is megeheti a sárgáják zömét, ha Te nem akarod), fehérjepor, sovány húsok, van azért olcsóbb, mint a csirkemell, gondolom, ha icipicit zsírosabbak is... Zsír úgyis kell valamicske. Az ember fehérjeigénye nem is olyan roppant magas s jön azért a nem kifejezetten fehérjedús ételekből is valamennyi. Én tojást eszem, komplett fehérje, finom, nem túl drága, elég jól megoldja a dolgot a növényekkel együtt.


Bicepszre egy kilós súlyzó? Milyen gyakorlat az? Nekem full kezdőként kell azért vagy 5 kiló a tipikus bicepszgyakorlatokra, hátra több, szánalmas számok ezek is, de majd egyszer felfejlődöm. De láttam már tornát, ahol fél kiló is kemény volt, sajna nem emlékszem, az mire ment rá, de bizonyára rendesen volt ismétlésszám, nem izomnövelésre ment rá igazán, ahhoz nagyobb súly kell, kisebb ismétlésszámmal.


Még egy a főzéshez. Az nem működik, hogy főzöl valami húst és Te zöldséggel eszed, a férjed pedig valami szénhidrátbombával? Nálunk ez elég jól működik, csak hús helyett zöldségétel vagy rántotta van :) A párom rizzsel eszi, én zöldséggel vagy magropogóssal. Ő eszik utána egy tál csokis rizst, én kalóriaszegény kávépudingot, nem értelmes étel, de ilyen korszakom van, poénos cucc.

De a napi főtt ételünk többnyire közös. Igaz, nagyon közel áll a táplálkozásunk s ízlésünk, "mindössze" annyi az eltérés, hogy ő szénhidrátdúsan eszik, én pedig durván szénhidrátszegényen, de ezt a különbséget többnyire remekül elfedi a más köret, amennyiben én főzök.

2015. jún. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!