Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha túl keveset eszem hízom ha...

Ha túl keveset eszem hízom ha túl sokat akkor is hízom honnét tudhatom hogy mennyire van szükségem?

Figyelt kérdés
159-160 cm és 67 kg vagyok.

2015. aug. 21. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

A kalóriabázis oldalon ki tudod számolni, mennyi a szükségleted.


A napi szükségleted (minden aktivitással, sporttal együtt) alá menj, a legideálisabb ha 500 kcal-lal, de fontos: napi 1300 kcal keret ( +a sport által elégetett) alá sose menj!


A sportot ne az oldal adatai alapján add meg! Ha nincs más számolási lehetőséged, akkor az oldal által megadottnak csak 65-70%-ával számolj!


A bevitt ételek egészséges kajákból kerüljenek ki, sok fehérje, szénhidrát főleg alacsony, kis részben közepes glikémiás indexű ételekből.


És sok víz! A 67 kg-ddal legalább napi 3,5-4 l-t igyál meg!

2015. aug. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos örülök ha 1 nap meg van a másfél liter folyadék.

Ma idáig 1050 kcal-nál járok.

Nem mondom hogy nem vagyok éhes de nem kóvájgok nem szédülök van erőm.

Az olajat szeretném kiiktatni teljesen.

A családunkban 4 liter olaj fogy el havonta.

2015. aug. 21. 14:51
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Az rengeteg...


Pár trükk:


- A zsír egészségesebb, mint az olaj. Én pörköltet, ilyesmit zsírral csinálok.

- A fasírtok megsülnek sütőben is. Úgy jóval kevesebb zsír kell, sőt, a stefániát cserépben sütöm, így semmi zsír nem kell alá.

- A kókuszzsír a legegészségesebb, párolt zöldséget azzal szoktam.


És amire rájöttem: a zsír nem ellenség! A szénhidrát a fő mumus!

2015. aug. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Vízfogyasztás: ez nálam is komoly probléma...


Ami nálam bevált: reggel kimérem a vizet, amit minimum meg kell innom! Ez nálam 1 liter 3 óránként. Akár szomjas vagyok, akár nem, óránként megiszok belőle bő 3 decit.

2015. aug. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Pár hónapja kísérletezem a diétával, valamikor túl keveset valamikor túl sokat eszem de nem tudok előre tervezés nélkül 1 hétnél huzamosabb ideig ugyanannyi kalóriát enni.

Pl 1400-1500 kcal-t.

Nagyon sokszor becsúszik pl hetente 2-3 alkalommal 2000-3000 kcal.

Van hogy lemegy 2 kiló aztán visszajön másfél aztán visszajön kiindulási súlyra néha több néha kevesebb.

Nem sportolok.

Kisgyerekkel vagyok itthon.

Néha azt érzem bármit eszem minden fenn marad.

A kenyér egyenesen torlaszt biztosít a beleimben, szó szerint.

De hát sosem tudtam ellenállni a finom illatú kenyérnek, 1-2 szelet mindig lecsúszik.

Zöldséget alig eszünk, egyszerűen csak a levesből egyszerűen nem igényli senki a családból.

Arra gondoltam hogy nem kéne vacsorázni mert mindig lefekvés előtt fél órával 1 órával eszem.

És sajnos olyan jól esik számítógép vagy tv-előtt enni.

És az a baj hogy akkor eszem meg a legtöbb kalóriát is.

2015. aug. 21. 15:11
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Az, hogy hánykor eszel, lényegtelen...


És a gyerek is csak kifogás... Tudom, az én kifogásaim közt is ott volt. :D


Ha nem tudsz elmenni mozogni, mert TÉNYLEG egyetlen órára sincs, aki ellenne a gyerekekkel (tényleg nincs?), akkor amikor este a gép előtt netezel és eszel, azalatt lehetne videóra tornázni, vagy pedig beszerezni jobb híján egy szobabicajt, és filmnézés közben tekerni 1-2 órát...


Akkor ledolgozod azt, amennyivel többet ettél, mint kellett volna, és közben enni sem tudsz. ;)

2015. aug. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

A zöldséget az én családom sem igényli... erre a megoldásom: a hús ugyanaz, nekik a körettészta, vagy krumpli, én magamnak párolok zöldséget.


Vagy nekik zöldséges rizs, előtte kiveszek a zöldségből annyit, amennyi nekem kell.


A kenyeret teljes kiőrlésű tönkölykenyérre cseréltem.

2015. aug. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nincs türelmem tornázni, tornáztam egy darabig minden nap, de ráuntam, egyszerűen nincs türelmem, végig nézni a videót, és türelmetlenül nézem az órát hogy mikor lesz már vége.

Sajnos úgy vagyok vele hogy minek töltsem ilyesmivel az időt ha számítógépezhetek is helyette.

Tudom ha munkába megyek majd nem lesz lehetőségem számító gép elé ülni.

Mindig az étrendemben keresem a reményt a fogyásra.

Régen sokat kerékpároztam, munkahelyem nem volt közel és kerékpárral megoldottam a közlekedést, de sajnos olyan faluba költöztem utána ahol minden közel van és nincs szükség elővenni a kerékpárt.

Inkább az internetezést kéne visszább vennem és több időt tölteni a szabadban.

2015. aug. 21. 16:13
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Nézd, nem bántásképp: de amíg így állsz hozzá, nem fogsz lefogyni...

Tudom. Ahogy olvaslak, az én régi kifogásaim köszönnek vissza.


Ez az egész agyban dől el... amíg ez nincs, addig sikeres fogyás sincs.

2015. aug. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is szívesebben neteznék, mint tornázzak, de már két éve az egészségem érdekében, naponta kényszerítem rá magam.
2015. aug. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!