Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hány kalória 100g lazac?

Hány kalória 100g lazac?

Figyelt kérdés
Tescoban vettem lazacot, bőr nélkül számolva 100 grammban hány kalória van? A Kalóriabázis 142-t ír, a legtöbb külföldi oldal meg 180 körül írja.. Valaki esetleg tudja?

2015. aug. 30. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
38%

Kit érdekel. Számold a makrotápanyagot (fehérje, zsír, szénhidrát).


pl. 60 deka csirkemellben van kb 500 kalória

1 tábla csokiban is van 500 kalória.


A csirkével viszont jobban jársz, mert kiadósabb is, nem potyakalória, és hasznos tápanyagot (állati fehérjét) tartalmaz, ez a 60 deka akár az egész napi fehérjeszükségleted fedezi!!) Míg ezzel szemben a csoki....


na, csak erre akartam rávilágítani.


A lazac nagyon jó választás, zsíros hal, de jó zsírokkal van tele és persze fehérjével.

Egyél mellé zöldséget, esetleg egy kis rostban gazdag gabonafélét (igazi teljes k. kenyér, barna rizs/bulgur/kuszkusz/zöldséggel.

2015. aug. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! (100g csirkemellben 100-110kcal van) És azért nagyon nem mindegy, hogy egy diéta során abban a lazacban 110 vagy 180kcal van :/ (a vadlazacra sok helyen 100-at írnak) :( össze vagyok zavarodva
2015. aug. 30. 12:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Számolj többel akkor az a biztos. Ennyi.
2015. aug. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Nagy Petra2 válasza:

Ha nem ismert a lazac származási helye (ország, tenyésztő), akkor nem fogod tudni, hogy pontosan mennyi kalória van benne.

Pontos számot senki nem fog tudni neked mondani, ezért ha spórolni szeretnél a lazaccal bevitt kalóriával, akkor a következőket teheted:

- kevesebb lazacot eszel, pl 80 grammot

- leveszed a lazac bőrét, mert az tartalmazza a több zsírt

2015. szept. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!