Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ti mennyire szoktatok étteremb...

Ti mennyire szoktatok étteremben / plázában / nem otthon kajálni? Illetve, példaként, panírozott csirkefalat kalória lehet valóban ennyi?

Figyelt kérdés

2010 őszén kezdtem változtatni az életemen. Kövér voltam. Elkezdtem sportolni, elhagyni a cukros dolgokat, kekszet, stb. Egészségesen étkeztem. Leadtam kb. 19 kg-ot 2010 júniusáig ( tudom, ennek egy része víz csak, és salakanyag, nem mind zsír ).


Az egészséges étkezés ( túró, zöldségek, gyümölcsök, húsok, stb. néha rozsos pékáru, jóféle zsírok ) 2010 ősze óta van jelen az életemben. Most is sportolok rendszeresen.


Még minimum 1-1,5 kg-ot le szeretnék adni.

A kezdő állapotomhoz képest ( 2010 ősze) most vagyok - 23 vagy - 23,5 kg-nál.Ugye az elején volt látványos, aztán lassabban / lassan csökken.

Ami miatt írom ezt a kérdést, hogy általában ( sőt szinte mindig ) itthon eszem, ennek több oka van:

1. Nem tudom, ha étterembe kajálok, mennyi kalóriát eszek. Nehéz megsaccolni, és nem szeretek úgy enni, hogy nem tudom, mennyit viszek be.

Ennek megvan a nyomós oka: egyszer vettem egy heringfilét vagy nemtom mit, nem volt a konzervre ráírva mennyi kcal. Megettem otthon, sok zöldséggel minden, nagyon jól esett, ráguglizok utána, felszorzom azzal hogy 1,3 ( 130 gr volt asszem ) és valami 600 kalóriát kaptam sőt 660-at...

mert a boltba nézegettem másik halat, azokra mind alacsony kcal ( 197 - 200-240 stb ) volt ráírva gondoltam akkor ez a márka is annyi lesz... tudom, hogy az olaj sokat számít, de én azt hittem max 250-300 kcalt eszek meg vele. erre nem, több mint a 2X-esét...

szóval ezért nem szeretek étterembe enni. isten tudja, mennyi olaj, zsír kerül a kajára. Mármint tudom, hogy a zsírok jók és kellenek a szervezetnek, de akkor inkább csinál magának az otthon ember egy kis olívaolajos / tökmagolajon stb csirkét, vagy halat, és akkor pontosan tudja hogy 1 evőkanálnyi volt az az olaj és ez meg az a dolog került bele. Hogy nem került bele tejföl meg ehhez hasonló. Másrészt az étteremben ( főzelékfaló, wok n go, stb.) biztos nem olívaolajjal főznek... hanem egészségtelenebb cuccokkal.


2. A másik, hogy megszoktam ezalatt a 4,5-5 év alatt hogy mindig rengeteg(!!) zöldséggel eszem a kajáim.

De tényleg, igazából a székletem miatt is fontos volt ( pl. volt amikor alig volt 2011 tavaszán, mert ha csak tojást, húst stb ettem és kevés zöldséget, hiába ettem napi 1-2 almát, akkor alig tudtam elmenni wc-re... így elkezdtem rengeteg zöldséget ( saláta, uborka, paradicsom, brokkoli, cukkini, zöldbab, jégsaláta, stb. ) enni, és nem telik el úgy étkezés ( kivéve ha gyümölcsétkezés, pl. 1 db alma ) hogy ne ennék hozzá zöldséget.

Akár hús, akár hal, akár egy kis étkezés ( pl. pár szelet felvágott, korpás keksszel ) mindig eszem hozzá zöldséget. Na és ez az, ami hiányzik...

pl. mentünk kirándulni, kollégiummal, és ugye étteremben vacsoráztunk este ( 2014 őszén pl. több napos kirándulás külföldön ) és étterembe este pl. hús mellé volt krumpli köret vagy rizs vagy én nemtom mi, és vagy nem adtak hozzá salit ... vagy adtak hozzá, de alig valamit, a tenyeremnél kisebb méretű adagot...

nekem meg a tányérom több mint 3/4-ét zöldség teszi ki, tényleg fontos, mert így el tudok menni wc-re. Volt hogy kicsit hashajtós jellegű gyógyteát ittam vagy végbélkúpot használtam, hogy el tudjak menni wc-re... ezért lényegesek nekem a zöldségek + a sok vitamin!! egészségesek.

szóval megszoktam, több éve hogy mindig sok zöldet eszek és hiányzik egy rendes étteremben hogy olyan pici adag salátát adnak... vagy pl. olyan saláta van ( majonézes krumplisaláta ... ) ami nem is saláta szerintem hanem egy EGÉSZSÉGTELEN vacak... vagy tésztasaláta... komolyan mondom, vicc.


és akkor, 2014ben a kirándulás alatt rájöttem, hogy nekem ezalatt a 3 nap alatt ( igaz jó volt a társaság, hangulat stb ) de baromira hiányoztak a zöldségek. Volt hogy elmentem külön boltba és vettem külföldön magamnak zöldségeket, meg inkább kaját és nem ettem az étterembe annyit. pedig finom volt ott is a kaja. de volt hogy egy nagy tál cékla/répasalátát adtak, abból rendesen szedtem.


szóval ez az, ami hiányzik, ezért nem eszem sokszor étterembe. de már unom egy picit a mostani ételeim, és arra gondoltam, hogy kipróbálok egy-két kaját, de úgy hogy elhozom haza, és itthon tudnám enni a kedvenc zöldségeimmel ( míg az étterembe lehet h pl. répasalátát adnak vagy céklát vagy nemtom, amit nem szeretek, vagy pl. görög salátát se annyira ) meg szerintem pl egy cézár saliban baromi kevés a zöldség, vagyis pl. 1 cézár saliban kb. 1/8 mennyiségű zöldség van amit én megennék rendesen...


szóval mit ajánlotok? Ti mennyire esztek étteremben?

Tudnátok "biztonságos" helyeket ajánlani, akár lehet kínai étterem is, vagy il treno, akármi, főzelékfaló, ahol nem sok egészségtelen vacakkal és transzzsírral főznek?

És ahol pl. egy kajával nem 900-1300 kcalt tolok be. Bár így is azt tervezem hogy elhozom, és elosztom kétfelé, pl. kínaiban veszek szecsuánit, elosztom kétfele: egyik fele vacsi, másik fele másnapi ebéd.

csak fogalmam nincs, mennyi cukorral, transzzsírral dolgozhatnak... szerintetek ez így biztonságos?

ügyelni akarok ezekre a dolgokra, mert sokszor vagyok beteg ( szedek vitamint, kalciumot, étrendkiegészítőt, csak tudjátok, ősz/téli időszak... )


1.-es ponthoz kapcsolódóan: tudom, hogy Meki, és hogy nem az egészség képviselője, de itt van pl. a chicken mcnuggets,

[link]

létezik hogy tényleg csak 179 kcal van 4 db-ban? mármint nem elírás... ?


Segítsetek, légyszi!



2015. okt. 18. 22:04
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

ui.:ezt a kérdést azért most írom ki, mert a nagy fogyis időszakom még megvolt. ügyelni akarok a kalóriákra, mert még 1,5 kg-ot le akarok adni, de lehet 2-2,5öt is.

úgy elégedett lennék szerintem.


és szerintem ideje, hogy más kaját kipróbáljak, ne csak mindig itthoni csirkét, halat stb-t egyek. szeretnék egy kis változatosságot.

2015. okt. 18. 22:10
 2/14 anonim ***** válasza:

Őszíntén elmondom így fejfájással/fáradtsággal csak a felét olvastam el amit kiírtál szóval csak a kérdésekre válaszolok.

Mekiben talán 4 évente 1x eszek. Más gyorséttermekben is elég ritkán csak akkor ha a haverok vagy a barátnőm megéhezik útközben. Normális étteremben pedig többször. El is mondom miért.


Haverom dolgozott mekiben, mesélt hogy mik történnek ott. Na de nem is ez a lényeg. A meki egy iszonyat szar műanyag terméket árul, semmi tápanyag de annál több a természet ellenes anyag mindenben. CT fletcher amikor még kezdő volt arra ment hogy tömegeljen, és ezért mindig a mekibe járt, el is vitték koszorűér műtétre talán. Egyébként nézd meg ezt a filmet. "Super Size Me" Pont a mekiről szól, szerintem egy életre elveszi tőle a kedved. Oroszországból ki is tiltották a mcdonaldsot.


Egy normális gyrososban nem raknak annyi szemetet a kajádban, bár én hamar megéhezek tőle, csak azért nem szoktam ott enni.


Az étterem az meg általában istencsászárság, bár ha bemész egy jó helyre, ott hírtelen beléd tömnek jó pár kalóriát. De inkább válaszd az éttermet mint a másik kettőt. Nekem ez a véleményem.

2015. okt. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nos, én nagyon ritkán eszem étteremben, mivel elég speckó diétám van s elég nehéz lenne megfelelőt találni, ha nem adom fel az életmódom több elemét, amik nem véletlenül vannak benne. Azért megfelelő helyen gondosan választva nem maradok éhen, de mégiscsak jobb, ha viszek saját ételt, ha elmegyek itthonról.

Változatosságot magad is el tudsz érni, egyszerűen főzz mást :D Nekem inkább étteremben van túl kis változatosság, ha kivonom azokat az ételeket, amiket tuti nem eszem meg...


A kínai, főzelékfaló és efféle nem hinném, hogy az egészségességre épülne, persze ha kell, akkor eszem akár ilyen helyen is, próbálok válogatni (ha épp nem vagyok extrém kilengős állapotban, akkor ez kínaiban zöldséget jelent és kész), kibírom, de... Nem ideális.


Nem tudom, milyen zöldség nélkül, mert azt soha életemben nem próbáltam, de nem vettem észre, hogy étteremben ne adnának elég salátát, ha kérek. Max. direkt megmondom, hogy nem krumplit, hanem salátát kérek. Vagy két salátát, de ez nem szokott kelleni, nem szokták sajnálni. Én járok jó helyekre? :D A zöldség nekem is alap, akár a lecsót is nyers zöldséggel eszem :D


Ha kevés kalóriát akarsz, akkor valami hús és zöldség jónak tűnhet.


Számolni nem lehet, ha éttermezel, ez ilyen (illetve saccolhatsz valamit, aminek vagy köze van a valósághoz, vagy nem. de azt minek?). Itthon is macerás, így nem szoktam ilyesmit csinálni. Nem a számolástól fogyok, ha fogyok.


Lehet, hogy Neked is, nekem is az az igazi, ha csak akkor megyünk étterembe, ha muszáj vagy ha elég vonzó kerül elénk és tudunk olyat enni, amivel elégedettek vagyunk (s épp nem akarunk számolni).

Te döntesz, hogy mi fér bele s mi nem, mennyire zavar, hogy nem tudsz számolni...

2015. okt. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mindenhol egészségtelen vackokkal főznek, az étteremnek csak az számít, hogy olcsó legyen. Viszont szerintem nyilvános helyen ne mesélj a székletedről, az egy olyan pluszinformáció, amitől jóérzésű ember elhányja magát.
2015. okt. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Még jó, hogy vagyunk nem jóérzésű emberek, akik megértjük, hogy ez egy fontos dolog és teljesen természetes. Bár igazából itt nem muszáj közölni, elég az, hogy sok zöldséget eszik, de akkor valaki beír, hogy jajj nehogymár ne bírd ki, hogy egy ideig nem eszel sok zöldséget. Amúgyis sokat író fajta lehet a kérdező, nem az, aki csepegteti az infót, lehet, hogy exhibicionista is picit, van ilyen.


Persze itt az is baj, ha van az emberen sapka, az is, ha nem.

2015. okt. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Zsibbaszto, h ennyire nem tudsz tomoren fogalmazni.... Szof_osasod van? Az egesz irasbol sut valami roppant idegesito nyughatatlansag. Kajalj updates boltokban, v mekiben, ott meg van adva a kaloria. Es hogy valaszoljak: havi 1-2 alkalommal van, hogy nem otthon eszem, es meg elek ! :)
2015. okt. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


2 előttem hozzászóló: tényleg csak azért írtam, még ha nem túl gusztusos is, hogy érzékeltessem ez nekem miért annyira fontos. És ahogy az előttem szóló is írta, biztos az lett volna hogy valaki ideír, hogy "1 kajálásnál ha nem eszel zöldséget az nem baj." de igenis, nekem baj... a

az okokat leírtam.


köszi mindenkinek!:)

2015. okt. 18. 23:34
 8/14 anonim válasza:
Én úgy heti 2-3 alkalmommal szoktam, de többnyire nem én megyek hanem kihozatom.
2015. okt. 19. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Amikor eljutok nyaralni, akkor mindig fogyni szoktam, az emésztésem is jól működik, kitisztul a bőröm, stb. Itthon nagyon sokszor össze-vissza eszem, csokikat, kekszeket, és hiába maradok alacsony bevitelnél, ezek azért megviselik a szervezetem, főleg, hogy néha csak futtában tudok enni, kimarad vagy hozzáadódik egy-egy étkezés. Nyaraláson többnyire étteremben eszünk, ahol amúgy sem feltétlenül adnak hatalmas adagokat, és ráadásul így lehetőség van változatosan ennem, mert nem eszem több napig ugyanazt az ételt, míg itthon van, hogy három napig főzelék van.


Ha egyszer lesz rá kapacitásom, akkor inkább rendelek magamnak ételt főzés helyett, mert az embernek nincs annyi energiája munka után a különleges hozzávalók után járkálni, meg még megfőzni, tudva, hogy holnap megint az a procedúra vár. Sajnos egyelőre erre nincsen keret...


Ha jókat akarsz enni, akkor amúgy őket ajánlom:


[link]

2015. okt. 19. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy héten kb. egyszer eszem étteremben.

Ez az egy darab étkezés nem befolyásol semmit sem, hiszen a többi nap, többi étkezése otthon történik.

Gondolom, te sem mindennap étteremben ennél. Szóval emiatt kár aggódni.

2015. okt. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!