Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez milyen életmódnak felel...

Ez milyen életmódnak felel meg? Ülőmunkát kell beírnom pl kalóriabázisba?

Figyelt kérdés

Leírom egy átlagos napomat:

7-kor felkelek, átlagos készülődés, kb 5-10 perc tolna (gugolások, felülések, semmi extra)

8-kor elmegyek dolgozni, ami nem nagy aktivitás, mert a szomszéd irodaházba gyalogolok át.

Ott ülök a gép előtt.

Ebédidőben hazamegyek enni, majd vissza ülni tovább.

Annyi, hogy nem használom a liftet, én a 2-on lakom, irodaházban 10-re kell felmenni. (napi 2x)

4-kor hazamegyek és kb 5-ig edzek, ami 10 perc bemelegítés, 40 perc intervallumos tranbulinos és tabata edzés ( pl 4ütemű fekvők vannak benne ). Majd kb 10 perc levezetés.

Utána meg szokásos otthoni aktivitás, mosogatás, főzés, házimunka, tv nézés kb 9-10 ig. Alvás.


Szóval ez most milyen életmódnak felel meg?

Mert ugye 4-ig a lépcsőzést leszámítva csak ülök.

De utána azért próbálok mozogni is.



2015. okt. 8. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát én ülőmunkának mondanám, mivel a kalória oldalak hajlamosak túl sokat írni be átlagos aktivitásunka, így én javaslom hogy ha beírod akkor ülőt írj.
2015. okt. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez ülőmunka. Utána külön úgyis meg kell adni a fizikai aktiviást a munka mellett, ott be tudod írni a sportot.
2015. okt. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

És ha a kalóriabázist nem nézzük?

Mert pl az orvoslexikon oldalon másképpen vagy.

Csak úgy általánosságban nézve - nem a kalóriabázist - akkor is ülőmunka?

Hiszen edzek heti minimum 5x egy órát intenzíven, plusz délutántól estik jövök-megyek, takarítok, stb.


hétvgén meg reggeltől estig.

2015. okt. 8. 13:55
 4/14 A kérdező kommentje:
vagy helyett van, bocsi, gyorsan írok :D
2015. okt. 8. 13:56
 5/14 anonim ***** válasza:

A takarítás és társai bőven benne vannak az ülőmunkában, az edzést nem tudom, de ahogy írja az első, az ilyen oldalak túl szokták becsülni az aktivitás energiaszükségletét, a pluszban beírtnál is, az életmódnál is. Sokszor olvastam már, hogy ha az ember nem igen aktív életet él, akkor jobb, ha ülőmunkát ír be.

Igazából nem mindegy? Úgyis ki kell tapasztalnod, hogy mekkora a kalóriaigényed, ezt semmiféle oldal meg nem mondhatja. Van, akinél bejön a kalóriabázis tippje, van, akinél látványosan hibázik, bármelyik irányban.

2015. okt. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem, nem igazán mindegy, mert a heti 5x-6x edzés mellett és amiatt hogy kb 4-től 9-ig meg se állok, eléggé le vagyok terhelve, és szükségem lenne az energiára.

Az intervallos edzés is eléggé kemény még 2 percben is, én pedig duplázok, és naponta edzek.

Plusz a hétvégét még nem is írtam, hogy kb mindig túrázni megyek, futni is szoktam heti 1x-2x hétvégén, és olyankor csinálom a súlyzós gyakorlatokat is, mellette egész nap nagytakarítás is.


Mint már mondtam, nem a kalóriábázis érdekel főként, hanem alapból.

Mert mivel csak 163 cm vagyok és 50 kg, nem mindegy, hogy akkor az ülőmunkához számolom ki a szükséges kalóriát vagy nem. Orvoslexikon oldalt nézem amúgy.


Szóval nem hinném, hogy olyan életet élek, hogy kb meg sem mozdulok, mert minden nap edzés van vagy túra vagy futás vagy vmi, ha pihenőnapot tartok, akkor meg gyalogolok 2 órát.


Hiába, ülőmunkát végzek, szóval akkor nekem 1000 kalóriát kell ennem vagy alatta, hogy fogyjak is?

2015. okt. 8. 14:24
 7/14 A kérdező kommentje:
Amiket leírtam, azokat miért úgy veszed, hogy nem aktív életmód?Mégis heti hányszor kell edzeni, hogy ne ülőmunka legyen az életmód?
2015. okt. 8. 14:25
 8/14 A kérdező kommentje:
bocs, az intervallos nem 2 percben, hanem 25-ben :D csak lemaradt a fele
2015. okt. 8. 14:28
 9/14 anonim ***** válasza:

Na jól van, ha szerinted nem ülő munka akkor ne írd annak, a sport-ott simán lehetett volna külön írni, de te tudod, és nem nem kell 1000 kcal vagy az alatt enned, sőt 1200 még a fogyókúrázóknak is ajánlott. Neked kellene ki tapasztald hogy a tested milyen jelzéseket küld, mi nem tudjuk neked megmondani hogy mennyit egyél mert ez egyénenként változik, ha fogyni akarsz étkez egészségesebben, de ne koplalj mert rosszabb lesz. Ha mondanom kellene egy kalória értéket akkor úgy 1500-1700 köré saccolnám, de amint már mondtam ezt nagyon sok minden befolyásolja.

1-es voltam.

2015. okt. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja és még valami, semmi szükséged a fogyásra, legfeljebb ha nagyon akarsz akkor formásodj.
2015. okt. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!