Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámolással tulajdonkép...

Kalóriaszámolással tulajdonképpen bármit ehetek ha a napi keretemen belül maradok?

Figyelt kérdés

És ha a napi zsír és szénhidrátfogyasztáson belül maradok

Akkor ehet bármit?



2015. okt. 23. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Fogyás szempontjából igen. Ha kalóriakereten belül maradsz, akkor is fogyni fogsz, ha Milka csokiból viszed be a napi kalóriát.


Csakhogy ha már olyanokat is nézünk, hogy egészség, meg hogy milyen alakod lesz utána, hovatovább mennyire fogod bírni a diétát - hát baromira nem mindegy, miket eszel. De sajnos ez keveseket szokott érdekelni.

2015. okt. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
valóban mindegy ,hogy miket eszel ,a fogyás szempontjából,lényeg,hogy kb 2000 kalóriánál többet ne egyél meg naponta ,és lefogsz karcsúsodni te is
2015. okt. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja, de ha nem viszel be elég fehérjét, vagy drasztikusan koplalsz, akkor nem zsírból, hanem izomból fogsz fogyni, ezáltal meg plottyedtebb leszel.
2015. okt. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Na igen, a fehérje. De mit lehet ezzel a sok hülye kalóriaszámolgatóssal csinálni? Annyi eszük van, mint egy nagy tál szalmakrumplinak.


A legfontosabb az állati forrásból származó fehérje és a sport.

A kalória az olyan, hogy a szervezeted érzi, hogy mennyire van szükséged, és ha sportolsz, akkor úgysem tudsz annyit enni, hogy sok legyen.

A sportolás nem kocogás meg sétabiciklizést jelent hanem bizony tényleges erőfeszítés, rinyálás nélkül. Amikor edzés közben úgy érzed, hogy szétszakadsz, másnap pedig az ágyból nem tudsz kikelni úgy fáj mindened, na annak van a legnagyobb kalóriaigénye. Ha éjjel nappal csak futkosnál fel és alá akkor sem tudnál ennyit elégetni, mint a regeneráció anabolizmus párossal.

2015. okt. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Krisz85 ***** válasza:

azért vannak itt hiányosságok szinte minden posztban,



a kérdezőnek:


egyrészt cseles a kérdés, :D , bármennyire is jó lenne ez , azért ez nem ilyen egyszerű, a ételek minősége és időzítése is fontos, akárcsak a kalóriatartalma, általában aki most kezdi a sportot komolyabban és számolja a kalóriát tiszta kajából, úgy jár a legjobban, ha egy napi kalóriaminimumot állít be, amit mindenképp megeszik, a tiszta kajából úgy sem fog senki túl sokat enni és behízni, mert általában a tiszta kaját a többség, pláne egy kezdő nem tart finomnak.


A diéta lényege, hogy minél tisztábban kajálj.


Sokan azt hiszik hogy a testépítő diéta kizárólag a legjobb, ami tény, mert tényleg az a legjobb, de szögezzük le egy testépítőnek. Aki gyúr annak tényleg kell pl az extrém magas fehérje megelőzvén a katabolizmust, viszont aki pl fut, vagy bringázik teljesenfelesleges a 3 g fehérje / tskg / nap, bőven elég az 1-1,5 g is, ott a szénhidrát és a zsírbevitel sokkal de sokkal fontosabb, ezt tapasztalatból is alá merem támasztani, mert régen gyúrtam és onnan váltottam bringára és futásra.

De aki gyúr, oda kell a magasabb fehérje!


A bármi amúgy elég tág fogalom, mert hiába próbálsz meg pl somlógi galuskából bevinni a napi kalóriamennyiséget, annyira tömény kalóriás kaják ezek, hogy egyrészt megdobja a vércukorszinted és az inzulinszintedet is, - elég hamar éhes leszel utána - ráadásul emiatt mivel zsír is van benne, megy testzsírba a nagy része, pláne ha még hízékony típus is vagy hozzá ráadásnak.

Teljesen másképp dolgozza fel a tested a 150 g szénhidrátnyi gyümölcsturmixot /vízzel/ és teljesen másképp a somlói galuskát, és ez még testtípusonként, értsd: egyénenként is eltérő!.


az biztos, hogy kalóriadeficit kell de csak annyira, hoy az anyagcseréd még ne lassuljon le, és az edzéset minőségét se rontsa le, ezt egyénenként kell kikisérletezni.


Amit tehetsz ha az alapanyagcseréd + napi egyéb aktivitáshoz szükséges kalóriát beviszed /sportonként eltérő makrotápanyag arányt tartva, pl bringások 60% ch ból, 15% fehérje, 25% telítetlen zsír/ stb. stb, megfellően időzítve és minden más kalóriadeficitet sporttal érsz el, persze van az az edzésmennyiség, amikor meg már nincs értelme diétázni, mert annyit kéneenni, amennyit nem bírsz és még az is kevés, pl ha valaki triatlonozik és 20 órát edz, ott már nincs értelme méregetni a kaját, csak tisztán kell enni, és bevinni annyi kalóriát amennyit csak tudsz,/tiszta kajábóé/ hogy az edzésminőséget ne rontsa, és még fejlődj,regenerálódj tőle.

2015. okt. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nem is mondtam, hogy 3/tkkg fehérjét egyen, csak hogy ügyeljen rá, mert iszonyúan sokan vannak úgy diétával, hogy hűst sem látnak csak húspótlót


a kondit meg azért javaslom, mert azzal éred el legrövidebb idő alatt a legjobb eredményt...

2015. okt. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem igen hogyha olyan típus vagy aki nem eszik túl sokat és nem lesz hamar éhes akkor persze , én volt hogy 1 csomag oreót és egy tábla csokit ettem egész nap de azért ezt nem tudom minden napra ajánlani :D
2015. okt. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Természetesen próbálok egészségesen étkezni és sok fehérjét bevinni meg sportolok csak néha becsúszik egy szelet pizza vagy csoki és olyankor úgy alakítom az étrendem hogy a napi kalóriakeretemen belül maradjak

1000-1100 kalóriát eszek egy nap és azt vettem észre hogy nem vagyok éhes úgyhogy nekem ennyi elég

Kevés kalóriatartalmú ételeket eszek de amikor sportolok akkor többet és így benne maradok a keretemben

2015. okt. 23. 20:59
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem szoktam sokat enni :)

Csak 2-3 kg-tól szeretnék megszabadulni úgyhogy szerintem ezt egy hónap alatt elérhetem de természetesen utána sem hagynám abba a diétát és a sportolást

2015. okt. 23. 21:02
 10/12 Krisz85 ***** válasza:

drága


az anyagcsere lassulás egyik fő "tünete" hogy nem vagy éhes...


vagy csoki és olyankor úgy alakítom az étrendem hogy a napi kalóriakeretemen belül maradjak

1000-1100 kalóriát eszek egy nap és azt vettem észre hogy nem vagyok éhes úgyhogy nekem ennyi elég

Kevés kalóriatartalmú ételeket eszek de amikor sportolok akkor többet és így benne maradok a keretemben



ezt nézd végig, kezdésnek elég lesz:


https://www.youtube.com/watch?v=HCc1z2QeHIQ

2015. okt. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!