Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalóriaszámolással és mozgássa...

Kalóriaszámolással és mozgással is nagyon nehezen fogyok. Ha szénhidrátbevitelt is figyelem akkor mennyit ehetek egy nap?

Figyelt kérdés
87 kg-os nő vagyok és 170 cm. 2 hónap alatt 2-3 kg között fogytam csak pedig minden nap min 50 percet tornázok( vagy kocogás, vagy R. Réka alakreform de akkor az 90 perc)és mellette 1600 kcalt eszem. Ennél kevesebb nem megy sajna akkor éhezem. De most azon gondolkodom, hogy talán nem jó ételeket eszem pedig igyekszem odafigyelni de pl most olvastam hogy gyümit se kéne és sokszor az a tízóraim vagy az uzsonnám. Napi ötször eszem. Reggeli a legtöbb vacsi már minimális. Azt olvastam szénhidrátot max napi 1-3 gr /tsk lehet fogyasztani diéta alatt de a az 1 az nagyon kevés a 3 pedig már sok nem? Mi lenne az ideális ennyi mozgás mellett. azt érzem hogy formálódom meg feszesedem, de még sok kiló van hátra.
2012. júl. 5. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Szegény... Talán próbálj meg egy méregtelenítést, hátha az segít:) És legyél nagyon büszke magadra, a kitartásodra!!:) Nagyon fontos hogy odafigyelsz a mozgásra és az étkezésre is. Így tovább:) remélem, lesz egy kicsit gyorsabb eredmény majd
2012. júl. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az 1600 kcal jó, 1-2 pihenőnap nem ártana a mozgásban. A szénhidrátot én az orvosilexikon alapján lőttem be (az úgy kb. 2,5 g/ttkg-ra jön ki nekem), fehérjénél pedig kb. a 1,5 g/ttkg-ot próbálom tartani. Szerintem a gyümölcs is mehet, ha ezekbe a keretekbe belefér. Illetve este már nem ajánlott, ahogy más szénhidrát sem.


Alapvetően jónak tűnik, amit csinálsz. Kitartás!

2012. júl. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

160-180 g naponta. Ennél kevesebbet 87 kg-osan nem bírnád (tapasztalat), fölötte viszont meg sok lenne.

Fehérje 100-120 g, zsír 50 g körül.

Ez durván 1600 kcal.

2012. júl. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sok a kalória. 162cm/97kg-mal nekem az 1200-as kalória jött be. Az éhezés nem számít, ha fogyni akarsz!
2012. júl. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
mióta csinálod ezt? a fogyókúra egy hullámvasút, hozzá kell szokni, nem mellékesen pedig a mérleg nem mérvadó, simán lehetsz ugyanannyi kiló és egy két számmal kissebb a ruhatárad mivel a zsír helyett izmot szedsz fel. Mondjuk rubint rékával ezt kétlem :D vegyél elő egy 3kilós súlyzót kezdésnek lapozde fel a body.buildinghut és okosodj, tán még alakod is lesz
2012. júl. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 00:08

Ha 1200-al indítottál, cseszheted is.

Én 1700-al kezdtem (80 kg-osan), és fogytam is vele, majd ahogy csökkent a súlyom, vittem lejjebb.

Mikor anno szülés után pár hónappal elkezdtem egy diétát, és az utcán lettem rosszul, meg a babám majdnem elejtettem, úgy szédültem, nem tudom, hova jutottunk volna, ha azt követem, hogy az éhezés nem számít, ha fogyni akarok.

Ne adjunk már egymásnak hülye tanácsokat, mert sajnos van, aki meg is fogadja.

2012. júl. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

én is az orvoslexikon alapján számoltam ki a kcal-t úgy hogy heti 1 kg fogyásra állítottam heti 3-4 óra mozgással. Nesz szeretném sanyargatni magam mert nem jojódiétát szeretnék hanem tartósat. De azért többet vártam ennél a fogyásnál. 2 hónapja csinálom magát a diétát, de életmódváltást már 10 hónapja mióta megszületett a kisfiam. Két hónapja nem szopizik (sajna az alatt is híztam inkább)és azóta mertem intenzívebben belevágni. Megnézem akkor orvoslexikonon a részleteket. De lehet egy vérvétel sem ártana a pajzsmirigyem miatt. Az a gyanús hogy az első fiamnál szopi alatt olvadtak le a kilók, most meg híztam és alig megy le valami. Ugyan centiben van némi javulás de az se mondható jelentősnek. a párom szerint feszesebb a bőröm ennyi. persze ennek is örülök azért, de így nem lehet élni nagyon megterhelő ekkora súlyt cipelni. Csak félek hogy elfogy a lendületem, ha nincs eredmény...

Amiket eszem pl ma: egy szelet teljes kiőrlésű kenyér saját készítésű sovány túróból körözöttel paradicsommal, tízórai ma egy banán volt, ebéd egy merőkanál karfiol leves se habarás se rántás nem volt benne, pulykamell csíkok gyros fűszerrel nagy adag salátával öntet nélkül. uzsira egy jogobella light megyyes joghurt, majd vacsira egy fehérje shake 3 dl. a napi bűnöm annyi hogy pici tejszínnel(ezt is beleveszem a kcal-ba) iszom 2 kávét de cukor nincs benne. ami még talán hiba hogy keveset iszom erőltetve megy le a 2 l úgy hogy nagyon figyelek rá. Már ezer éve nem eszem fehér pékárukat tésztát se, cukrot semmihez de édesítőt se nagyon, inni csak vizet illetve a shake-hez tejet de a kéket. Ha édeset kívánok akkor gyümi vagy joghurt jöhet szóba. Jó hazudnék ha azt mondanám sosem bűnözöm, pl a hétvégén ettem egy szeletet a nagyfiam szülinapi tortájából de aznap este +20 percet tornáztam is.

2012. júl. 6. 21:28
 8/8 A kérdező kommentje:
jaj és 5. válaszolónak külön köszönöm az oldalt nagyon hasznos!!
2012. júl. 6. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!