Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi 1500 kalória sok a...

Napi 1500 kalória sok a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Mozgok is, sok gyaloglás, torna, futás, és ennek a kalóriának a nagy része pedig zöldség vagy gyümölcs. eddig ennek kb. a kétszeresét ettem... És most nagyon szeretnék lefogyni.


171cm/68kg vagyok.


2015. okt. 28. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha megy a sport és valóban ennyit viszel be, akkor biztos menni fog a fogyás.
2015. okt. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugye a zöldség és gyümölcs mellett van megfelelő fehérjeforrás is?
2015. okt. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Majd a pontos mérésé kimutatja. Minél egészségesebb a szervezet, annál kevesebb kalória kell a pusztuló sejtek, szövetek újraépítéséhez, mert a lebomló anyagokat használja a szervezet a visszaépítéshez. Minél magasabb a külső hőmérséklet és minél jobb a hőszigetelés, annál kevesebb energia fogy a hőháztartás biztosítására. Ezért a legjobb az úszás, mert a víz gyorsan elvezeti a testhőt, amit fokozott égetéssel kell pótolni.
2015. okt. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

en is majdnem pont ugyanilyen parameterekkel rendelkezem, mint te, es eddig kb 2000 calt ettem naponta, most 1300-1500at eszem naponta, kb 3 hete, es mozgok is. egy kicsi valtozast latok, kiloban nem mertem meg meg, mert ugy gondoltam, hogy csak a vegen fogom, amikor mar saccolasom szerint elertem a vagyott fogyast.

szerintem te is fogyni fogsz vele de arra figyelj, hogy nem jo a drasztikus valtas sem, mert ha megijed az anyagcsered, akkor nem fogsz fogyni.

2015. okt. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, remélhetőleg rendben van azért a fehérjebeviteled is... Valamiért sok fogyózó azt hiszi, hogy sok zöldséget és gyümölcsöt kell enni és kész. Miközben a fehérje ésa zsír esszenciális, nem a szénhidrát (persze a zöldségekben s egyes gyümölcsökben fehérje is akad nem elhanyagolható mértékben, zsíros gyümölcs is akad, de inkább szénhidrátosak az effélék).


Szerintem nem sok fogyáshoz, én pl. teljességgel képtelen vagyok ilyen keveset enni s ha sikerül valamit mozogni, akkor azért fogyok.

Sok mozgással egy lassabb anyagcseréjű valakinek sem kell icipicit enni... De ki kell tapasztalni, ki hogyan fogy, a számok alapján ez nem számolható ki.


Ahogy az sem tuti, hogy ha valaki kevesebbet eszik, akkor fogy, ha addig súlyt tartott (ezt nem rád írom, mert felezni az ételt, az azért drasztikus változás, viszont lehet, hogy korábban híztál). Van, akinek a szervezete pazarol, ha többet kap, s a súlytartó kalóriamennyisége adott aktivitásnál és anyagcserénél elég tág határok között van. Elég hervasztó, ha az ember jóval kevesebbet és megfelelőbben eszik és semmi nem történik. De mondom, a felezés és ez a kalóriamennyiség elég biztató, szerintem nem lesz gond a fogyással, amennyiben bírod. Ha nem, akkor emelj rajta, a sok mozgás energiaigényes.

2015. okt. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!