Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Koplalás utan hogy lehet...

Koplalás utan hogy lehet visszatérni a normalis, akár fehér lisztes étkezésre elhízás nelkul?

Figyelt kérdés

2015. nov. 5. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
sehogy..ha tobbet fogsz enni mint amire szuksege van szervezetnek hizni fogsz..tehat ha a kenyer mar plusz kalorianak szamit a napi adaghoz akkor hizol
2015. nov. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van... Ezért baromság koplalással fogyni tudatos táplálkozás helyett.
2015. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Koplalás után? Sehogy. Ez a 22-es csapdája. Ha folytatod, rámegy az egészséged, ha nem, a szervezeted észleli, hogy plusz energiát kap az eddigihez képest, ezért inkább lassítja az anyagcserét, az így keletkezett feleslegből pedig őrült módon elkezd tartalékolni. Az emberi test így működik.

Annyit próbálhatsz meg, hogy nagyon lassan, fokozatosan emeled a kcal bevitelt, de olyan lassan, hogy csak heti 50-60 kcal legyen a többlet. Kérdés, mennyi ideig, milyen szinten koplaltál. Ha drasztikusan, akkor akár egy évig is eltarthat, mire helyreáll a szervezet. Bár az elveszített izmot nem fogod tudni pótolni.

Na meg elég komolyan kell majd számolgatnod, és szigorúan betartani a léptékeket!

2015. nov. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért tèrnèl vissza a fehèr lisztre, ahelyett hogy normàlis, minősègi kajàt eszel?
2015. nov. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
sehogy....
2015. nov. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a legrosszabb, amit tehetsz...
2015. nov. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem kell számolgatni koplalás után, csak vigyázni, hogy ne legyen kalóriatöbblet (azt úgyse tudjuk, mennyit égetünk). Lehet, hogy évekig figyelni kell, néha úgyis feljön pár kiló, akkor megint szigorítani egy ideig... Ez a sikeres koplalás esetén van, amikor valaki gyorsan lefogy zsírból és megtartja, állítólag ez keveseknek megy s az tuti, hogy van, aki még a lefogyásra is képtelen lenne, mert sokkal hamarabb feladná az egészet.


Sokkal jobb ötletnek tartom az életmódváltást, igaz, én sosem koplalnék, ha van pénzem ételre, elég beteg gondolat lenne a részemről.

De ha már megvolt a koplalás, akkor sem rossz az időpont egy alapos életmódváltásra, szegény testünk megérdemli a jót is...


Úgyhogy evésmennyiség kérdése, de koplalás után és liszttel (nekem tökmindegy, milyen színű, nagy különbség nincs), cukorral nehezebb lehet elég keveset enni, pláne a kettő együtt kemény. A sikeresen koplalóknak bizonyára nem is az a pár hét a kemény, hanem az a pár év utána, amikor nem ereszthetik el magukat... Már az ismerősöm esetéből extrapolálva. Viszont az étrendjén nem változtatott, félig kenyéren élt továbbra is. Csak vigyáznia kellett. S nem ehetett akárhányszor. Feljött kilók esetén éhesnek kellett maradnia. Plusz a túl vékony elért súlyát nem tudta tartani, aki ilyesmit tervez, annak különösen nehéz a súlytartás, mert a test ezt nem akarja.

2015. nov. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Attól függ hogyan koplaltál ha 6-800 kalória azért megvolt akkor heti 100 kalóriával emeld az adogot és nem lesz elhízás ( tapasztalatból mondom ) .
2015. nov. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jogos! Nem mindegy, mennyire volt durva a koplalás s persze, hogy meddig tartott. Hosszútávon durván koplalókat nem ismertem, az már elronthat ezt-azt az ember szervezetében...
2015. nov. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat!

Nem voltam túlsúlyos , lelki okok miatt estem ebbe a csapdába , es most egészségesen taplalkozom, megis vissza nyertem azt a súlyomat amelyet rengeteg zabálassal fehér liszttel es cukorral tartottam, pedig most nem eszem sokat, es sportolok is. 700 kcal mindig megvolt, 9 kg-ot fogytam, de ugye ezt visszanyertem. Szóval az a problémám hogy egyre csak hozok, pedig regen egészségtelenül ettem rengeteget , es megis vékony voltam. Most pedig sport + egészséges ételek es a felelem hogy elhizok.

2015. nov. 5. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!