Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy nem híznak el a tesi...

Hogy nem híznak el a tesi szakos fiúk? 9 péksütit esznek + az ebédet es ki tudja meg miket suli utan.

Figyelt kérdés
Oke hogy sportolnak de az akkor is gyors ch, illetve a lany nem sportoló osztálytársaim is minimum 3 péksütit is megesznek. Az alapbol vagy 1500 kcal. Illetve a biológia tanárom azt mondta hogy fehérjét ehetünk nyugodtan, attól nem hizunk el. Ez igaz? Nem ugy van hogy a plussz kcaltol hizunk? Akkor a fent említett emberkék miert nem híznak?

2015. nov. 13. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
A fehérje az tényleg nem hizlal vagy csak minimálisan
2015. nov. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyilván a tesi szakos azt jelenti, hogy sokat mozognak illetve érdekli őket a sport. Tehát ledolgozzák.
2015. nov. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

De, a plusztól hízunk, de fehérjéből azért nem szokás rengeteget betolni. Macerás, drága és nem is egészséges.

Ha az inzulinválaszt nézzük (bár az egy csoportba tartozók sem egyformák e téren, ugye), akkor a zsír a legjobb (hisz annak nincs inzulinválasza), a szénhidrát a legrosszabb, a fehérje a kettő között áll. Laktatás szempontjából pedig a fehérje a legjobb és a szénhidrát a legrosszabb. A GI-be most nem megyek bele, de a felszívódást is befolyásolja, hogy mivel esszük együtt... Komplikált téma, de a kalóriaegyenleg a legfontosabb. Hiába minimalizálod az inzulinválaszt és mindent, még zsírral is lehet hízni, bár egyesek ebben nem hisznek, s azt hiszik, ketogén diétával csak rohamosan fogy az ember. Nyilván nem, csak kalóriadeficitben.

A szénhidrát jobban támogatja a zsírtárolást hormonálisan.

A szénhidrát+zsír kombó elvben a leghizlalóbb, de ez tényleg bonyolult téma. 2 embert ismerek alaposan e téren, mintkettőnél a kalóriák számítanak, az összetétel kicsit sem. De nem mindenki számol be ilyesmiről. Bizonyára sokminden bekavar a kalóriaégetésbe.


Azonkívül vannak remekül súlytartó emberek... Ha én elkezdek +1000 kcalt enni, ugyanúgy súlyt tartok, mozgás nélkül. Ha mindennap teleeszem magam cukros-zsíros cuccokkal (s én tudok sokat enni), akkor sem tudok évi 1-2 kilónál többet felszedni. Van ilyen. A test pazarló üzemmódba vált, ha fölösleget kap.


Egy fiatal, valamelyest izmos, sokat mozgó (rengeteg kalória elégetése + anyagcsere pörgetése) ember elég sok ételt betolhat büntetlenül.

A párom álló munkát végez (szerel) és biciklivel jár munkába, 63 kg s nem izmos. 2500 kcallal rohamosan elkezd fogyni, mi lenne, ha edzene? :D Szénhidrátdús, zsírdús étrenden van, csokis rizseket, sütiket eszik előszeretettel, persze azért mást is.

Aki viszont sportol, annak rengeteg energia kellhet...

2015. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A fehérje közvetetten hizlal, mivel a szervezet csak kismértékben tudja tartalékolni, így feleslegnél azt használja, a CH és zsír meg megy a raktárakba.


Az meg, hogy ki mitől, milyen mértékben hízik az eléggé genetika és életmódfüggő. Az unokatesóm gyakorlatilag zabál, de nem hízik, mert sokat mozog, izmos és eleve nagy a szervezete energiaigénye.

2015. nov. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat!
2015. nov. 13. 21:41
 6/10 anonim válasza:
Tudod, vannak olyan emberek is, akik zabálnak össze-vissza, és hízni nem tudnak. :D
2015. nov. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De az nem a többség, csak mondjuk minden 15. Ember...
2015. nov. 14. 09:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak megjegyzem, a fiatalok ehetnek sokat bűntelenül (akár 5000 kalóriát is naponta) és nem híznak el, mivel a fiatal szervezet sokat "fogyaszt". Majd ott lesznek a gondok amikor elmúlnak úgy 25 évesek és továbbra is a napi 9 péksütit + egyebeket eszik meg; így idősebb korban már nem kell olyan sok energia a szervezetnek, és a fölösleg szépen lerakódik nagy segg meg sörpocak formájában.
2016. ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Belegondolva valoban igy van..
2016. máj. 6. 21:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Én csak suli időbe délelőt 6 zsemlét simán bevágtam plusz még 1-2 péksüti is belefért, otthon ebéd, vacsora megvolt. Alapból sok tesim volt tesi szakon, meg én délutánonként rendszeresen jártam úszni, illetve amikor jó idő volt akkor szinte hozzám volt nőve a kerékpár, állandóan mentem csak úgy azzal simán csavarogni, meg suliba is azzal jártam hozzáteszem 8 km-re volt a lakóhelyemtől egy másik városban. De nem érdekelt. Persze hogy nem híztam el, és azért izom is volt rajtam bőven.

Igaz mióta dolgozok és autóval járok mindenhova mert sajnos sok cuccot viszek, meg részben ilyen munkám van hogy menni kell, nem véletlen kaptam céges autót, és azóta annyira ellustultam hogy feljött pár kiló zsír, de nagyon nem látványos még igazán. Igaz ne is eszek annyit mint akkor, reggelire két zsömlés szendvics vagy egy péksüti és ennyi. Iskolásként meg nagyon sokat zabáltam.

2017. dec. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!