Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriát kell bevinnem...

Mennyi kalóriát kell bevinnem egy nap mozgás mellett?

Figyelt kérdés

A kalóriabázis nevű oldalon vezetem a fogyásomat. Heti 0,5-1 kilóval számolva nagyjából április-májusra sikerül elérnem a kitűzött célt, eszerint 1200 kalóriát kell bevinnem egy nap a fogyáshoz, de én minden nap szobabiciklizem egy vagy két órát, ami elvileg olyan 400-600 kalória. Akkor biciklizés mellett ugyanúgy 1200 kalóriát vigyek be, vagy adjam hozzá a biciklizést, és így 1500 körül étkezzem? Nem akarok a ló tulsó oldalára esni azzal, hogy nem eszem mert akkor az izmaimból veszítek, ezért kérdezem mert nem tudom a választ. Vagy eleve kevés az 1200? Köszi a segítséget!

Egyébként iszom sokat, egészségesen étkezem. Sok rostos zöldséget és gyümölcsöt fogyasztok, az édességet cukros üdítőt kerülöm, fehér kenyér helyett teljes kiőrlésűt eszem.


2015. nov. 14. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel nem írsz magadról semmit, nem lehet tudni, mennyire helyes a napi 1200 kcal.
2015. nov. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mire vagy kíváncsi? Leírhattad volna mert így nem tudom mit írjak. A magasságom 164 cm, a súlyom 80. A célom pedig 57-60 kiló, szóval fél év alatt olyan 20 kiló fogyás ami heti fél-1 kiló ahogy esik. Nem akarom elsietni és jojó effektusozni. 19 éves vagyok.
2015. nov. 14. 15:54
 3/7 anonim ***** válasza:

A te számaiddal 2000 kcal mellett fogytam, mozgás nélkül, nem olyan gyorsan, de nekem megfelelően. Mozgással 2000 kcal bizonyára tempós fogyás lett volna számomra.

Viszont lehet, hogy a te anyagcseréd lassabb. Ki kell tapasztalni, mennyivel milyen tempóban fogysz s persze hogy mit bírsz. Semmit nem érsz egy szépen felépített 1500 kilokalóriás étrenddel, ha éhes maradsz és 3 nap után felzabálsz mindent... Persze sokan bírják ezt a szintet, de nem mindenki. Van, hogy te bírnád, de a tested nem működik.

Abban igazad van, hogy nem jó a túlzott kalóriadeficit, mert az veszélyezteti az izmokat.

2015. nov. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Még a nemed kellene. Ilyen súllyal lehet, hogy nehéz lesz a napi 1200 kcal. Ha napi egy-két órát tekersz, megpróbálhatod az 1500 kalóriát. Ha esetleg nagyon lassú a fogyás (kevesebb, mint 500 gramm hetente), akkor viheted lejjebb a napi kalóriabevitelt. Nők esetében (feltételezem, hogy az vagy) egyébként a napi 1200 kcal bevitel az általánosan ajánlott, persze nagy termetű nőnél lehet több, apró termetűnél kevesebb is.
2015. nov. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, nő vagyok. Sajnos az is igaz, hogy az anyagcserém elég lassú, ennek ellenére gyorsan fogyok ha nekiállok (tapasztalat, de beleestem sajnos a jojó effektusba, és visszahíztam. Ez érdekes sztori, mert nagyon szépen lefogytam, már egy éve nem is néztem rá a csokira és nem is hiányzott, amikor összejöttem egy fiúval aki csokin-csipszen élt, és sajnos én is újra rákaptam :( ) úgyhogy lassabb tempót szeretnék életmód változtatással. Tudom, hogy sikerülni fog, már egyszer sikerült, csak meg is tartsam :) Szerencsére bírom az 1200 kalóriás étkezést, nincs problémám a megtartásával. Inkább az édesség az ami nehézkes, de az is olyan dolog amiről egyszer már leszoktam, szóval bízom benne, hogy most is menni fog. :)
2015. nov. 14. 19:42
 6/7 anonim ***** válasza:

1200-al durván jojózni fogsz. Alapanyagcsereszint alá tilos menni!

[link]

2015. nov. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

Senki nem tudja ám közülünk, hogy a kérdezőnek mennyi az alapanyagcseréje...

A jojózáshoz pedig sok evés is kell a végén, amit nem mindenki tesz meg. Még a koplalásból sem következik a jojózás, max. valószínű.


Nos, ha bírod az 1200-at s nem fogysz úgy túl gyorsan, szerintem az OK, de nem mozgás mellett, akkor már tényleg durva lenne. Az 1500 teljesen jó kiindulási értéknek tűnik mozgás mellett, elkezded, vársz pár hetet s meglátod, milyen tempót biztosít s módosítasz, ha kell.

2015. nov. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!