Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha az alapanyagcserém 1900...

Ha az alapanyagcserém 1900 kalória a kalkulátor szerint, akkor most komolyan nem mehetek ennél lejjebb, h egészséges legyen a fogyás?

Figyelt kérdés
Csak mert ez rengetegnek tűnik. És én általában megvagyok 1000-1200 kalórián, úgy, h napi egy órát tornázok is. Nem érzem magam fáradtnak vagy ilyesmi. De viszont tegnap hallottam először az anyagcsere lelassulásról és raktározásról, ami megijesztett...épp csak két hete kezdtem bele a kalóriaszámolásba, elég sokat is kell fogynom, örülnék, ha kapnék néhány értelmes tanácsot :) köszi :)

2015. nov. 15. 09:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

1900 kcal elég magas alapanyagcsere, azon azért nem sokaknak kell aggódniuk, hogy 1500-nál belassul az anyagcseréjük (ezt tudja megtenni a test, raktározni a hiányból nem tud)... Nagydarab férfiak képesek néha ennyivel fogyózni, bár nem tudom, hogyan bírják ki...


Valaki írta, hogy ki kell tapasztalnod, mennyivel fogysz egészséges tempóban. Ennyi. Úgysem tudhatod, mennyi az alapanyagcseréd, ezt nem lehet kiszámolni, csak megtippelni, néha elég pontatlanul...

Ha túl gyorsan fogysz, akkor emelj a kalóriabevitelen és kész, aggódni nem kell.

1000-1200 elég picinek tűnik, mozgással koplalásnak.

Leírnád a súlyod, magasságod, ha tudod a testzsírszázalékodat valami rendes méréssel, azt is? Nem, kor? Kíváncsi vagyok, milyen adatokkal rendelkezik az, akinek ilyen viszonylag magas alapanyagcsere jön ki, mégis elvan igen kevés étellel.

2015. nov. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
ezeket az adatokat inkább nem írom le :D túl ciki. :D bocsi :D
2015. nov. 15. 14:03
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Túl ciki? Azt se tudjuk, ki vagy, még a nemi ábrándjaidról is nyugodtan írogathatnál.
2015. nov. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
figyelj, ha egy 168 centis 20 év körüli nőnek, aki kb 60 kilós 1300 kalória az alapanyagcseréje, akkor lehet következtetni, h van némi túlsúlyom. a kérdésem pedig nem ezt akarta volna megvitatni, és a választ is megkaptam már rá :)
2015. nov. 15. 15:25
 15/21 Krisz85 ***** válasza:

kérdező: látatlanban nem tök mind1, hogy megadod-e az adataid, nem ciki, nem tudjuk ki vagy?! úgy semmi sem ciki, nekem 10 cm es a péniszem, de lehet hogy 35 cm, na döntsd el hogy ciki-e vagy sem :-) magam előtt nem az, mert egyik érték sem igaz.


A szükséges kalóriamennyiségről:


- ez függ a mozgástól is, például vegyünk egy extrém szélsőséges példát, csak, hogy jól szemléltessük a dolgot:


Ülő munkát végzel, és 50 km ről jársz be bringával dolgozni, tehát naponta legalább 5 órát, 100 km tekersz, ez legalább 2500 kcal, ha nem több per nap, amit csak mozgással ad le a szervezeted. Tehát ennyire van szüksége a mozgáshoz /ha 100%-ig a bevitt kaját hasznosítaná a bringázáshoz, nem testzsírt és semmi egyebet, meglévő izomglikogén, fehérjét, zsírokat, - persze ez biológiailag lehetetlen/.

Az alapanyagcseréd mondjuk 1500 kcal a könnyebb számolás kedvéért. Ez ugye a meg sem mozdulsz, csak hogy egészséges maradj, az immunrendszered jól működjön stb stb értéke. Az ülő munka és a nap többi részében az aktivitásodhoz még kell 1000 kcal, főzés, bevásárlás stb, akkor összesen:


1500 kcal alapanyagcsere /ami tudjuk, hogy mértéke, testsúly, életkor, nem, genetika és napi mozgás(mennyire sokat edzel) függő, a testmozgás kb 10-15%-ot javít az anyagcserén


2500 kcal bringa


1000 kcal egyéb aktivitás a nap folyamán


ez így 5000 kcal naponta, amire a testednek szüksége van ahhoz, hogy tartsd a súlyod. Ez eddig gondolom érthető?!


A fogyáshoz csökkenteni kéne, na de itt a jön a kérdés, hogy mennyivel, milyen mértékben?


A kalóriadeficit kétféleképpen érhető el:


-beviszed az alapanyagcseréd + napi aktivitáshoz szükséges kalóriamennyiséget 1500+ 1000 kcal, tehát 2500 kcal-t, és minden más deficitet mozgásból érsz el: tehát a bringázással napi mínusz 2500 kcal / nap. Ez jól működik ha nincs teljesítményorientált célod, tehát tényleg csak fogyni akarsz.



Vagy


-ha van teljesítményorientált célod pl. bringán, akkor itt az izomvesztés és erő csökkentésével lassabban kell fogyni, ilyenkor célszerű / ha a bringázást nem csak munkába járásnak fogjuk fel, hanem érdemi edzésnek is, pl alap állóképesség javítása/ az összes kalóriaigényt 15-20 %-al csökkenteni, tehát 4000 kcal / nap energiára van szükséged. Ami nem kevés, hozzáteszem, ez minden nap 100 km edzés esetén van így!!! ami legalább 2,5-3,5 óra bringázás naponta komoly tempóban!!!!



Ha már ebből tudod, hogy mennyi kalória kell, akkor jöhet a következő lépcső, a tápanyagok eloszlása és időzítése is, mert ez sem mindegy. Egyrészt a tápanyagok minősége, és a fehérje, szénhidrát és zsír arány. Ez is minden cél függő, hisz teljesen más ha csak zsírt szeretnél leadni vagy bringán, futás közben gyorsulni, fejlődni és zsírt veszíteni, esetleg izomzatot jobban megőrizni /gyúrás/.



Célszerű komolyabb pulzusmérővel futni ami az edzésből megközelítőleg nagyon jól megadja, hogy mennyi kalóriát használtál el egy nap, héten, hónapban. A komolyabbak még a tengerszint feletti magasságot is beleszámítják a kalóriaszámításba. Illetve, egy- két típus napi aktivitásmérőként is funkcionál, így a napközben /alvás és edzésidőt levonva/ is megadja hogy mennyi kalóriát használ fel a szervezeted, elég itt átlagokkal számolni ha figyelgeted egy-két hétig.

Polar, Garmin típusokat ajánlom.


a béta oxidációról:


ha olvastál már a glikogénről, akkor aerob mozgás után célszerű nem enni egy két óráig, mert a szervezet képes a raktározott testzsírból glikogént előállítani és az izomba raktározni, ezt kevesen tudják, ezt béta oxidációnak nevezik,

akiknek az izomvesztés nem megengedhető /testépítők, fitness űzők/, ott muszáj enni, bcaa-t, glutamint, ha állóképességi sportoló vagy, ott pedig nincs erre szükség. ezzel tudod még a zsírraktározásra való hajlamodat csökkenteni, egyéb paraméterek javítása mellet: izulinszint, zsírosodás mértékének csökkentése stb.

2015. nov. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Azt ugyan nem tudom, miért ciki, ha valóság ésnem ismerünk, de mindegy, mindenkinek megvan a maga kis lelki furcsasága.

S legalább megtudtam, hogy milyen oldalon tippelted meg az adataid, ez is valami :) Ugyanannak az embernek a különböző oldalak egész mást adnak...

Akkor Te olyan lehetsz, aki a kaloriabazis.hu szerint 1900 kcalt igényel... S bírod 1000-1200-zal, mozgás mellett? Átlagolni kéne minket, én az oldal szerinti súlytartó szinten 2 napig sem tartok ki, éhezem, nem működöm... Nemhogy alapanyagcsere vagy alatta...


Hacsak nem extrém belassult az anyagcseréd, akkor 1200 neked már alapos koplalás lehet. S ha lassú az anyagcseréd, akkor javítani kéne, nem tovább koplalni.

Persze lehet, hogy vannak különleges emberek, akikre nem vonatkozik az ilyesmi, nem tudok mindent... De nagyon kevésnek tűnik ez a mennyiség.


Valami támpontot jelenthet még, hogy mekkora ütemben fogysz. Ha hetente túl sokat (igen nagy feleslegnél van, aki heti 2 kilót is teljesen normálisan fogy, de ez azért ritka, 1 kilónál többet kevesen fogynak zsírból. de lehetséges), az jelzi, hogy túl keveset eszel. Ha megfelelő tempóban, az még nem jelenti, hogy minden OK, lehet, hogy koplalsz lassú anyagcsere mellett. A közérzet, energia is jelez valamit, ez a leírásod alapján nálad rendben van. Szokatlan az eseted s így messziről nehéz okosat mondani, még egy hozzáértőnek is, nemhogy nekem.

2015. nov. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

ok, akkor adatok: 21/L 170/100.

és igen, az egyik a kalóriabázis volt, de más oldalakon is kipróbáltam, és ugyanaz jött ki... nem érzem magam egyáltalán rosszul, ha keveset eszek, van energiám, meg minden :D sokkal "lajhárabban" érzem magam ha sokat eszek, nincs energiám se kedvem mozogni se...se semmi... (ami akkor ezek szerint fura:D) az anyagcserém rendben van :) a fogyás viszont lassú nálam mindig minden körülmény között..

2015. nov. 15. 17:55
 18/21 anonim ***** válasza:

Én mire végigolvastam a kommenteket,elfelejtettem a kérdésed. :D

De annyit tudok javasolni,hogy a kalóriabázist csak segítségnek használd,hogy ha valami olyat eszel,ami tudod,hogy problémásabb,meg tudd nézni mennyire alakítja át as napodat.

Mondok egy példát. A tojás elvileg jó diéta alatt is,mert sok benne a fehérje,laktat stb. Viszont a sárgájában sok a zsír. Valamelyik nap tojás salátát akartam enni,és meg is tettem. Viszont jól megdobta a napi zsír keretem a tejföl meg minden miatt,úgyhogy a többi kaját úgy kellett alakítanom,hogy jó legyen.De átlagos napokon nem érdemes számolgatnom mert pár nap alatt csökkent az étvágyam,javarészt zöldségeket eszem,húst,túrót,zabot,tojást,halat és annyit eszem amennyi jól esik. Kb 4x egy nap,normál adagokat,este nem éhesen fekszem le és el se szoktam érni az 1700 kalóriás keretet amit belőttem magamnak.

Régebben 10 kg ot fogytam már ugyanígy és nem túl gyorsan,kocogás mellett és egy egy kilengéssel kb 5hónap alatt.

A lényeg az,hogy szerintem egyél amennyi jól esik,csak figyelj arra hogy sem szénhidrátban sem zsírban ne tengjen túl egy kaja sem. Pár nap írogatás után a kalóriabázison szerintem te is rá fogsz jönni,hogy mennyi is az aa kalória mennyiség,amivel jóé laksz de mégis fogysz. :)

Sok sikert,kitartást!

21L ,a múltbéli 176/90 , immár 80alatt közelítve a cél felé

2015. nov. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A tojás nemcsak elvileg jó... Persze sokfélék vagyunk, sokféle étrenddel és makrókkal. A tojás nekem a tökéletes étel fogyáshoz, laktat, remek az összetétele (sok fehérje, sok zsír, sok tápanyag), változatos, finom és gyors. S annyira zsíros, hogy mire megeszem a fehérjeszükségletemet, alig marad deficitem, így muszáj mozognom, ha fogyni akarok...

De pár tojás még annak is belefér, aki szénhidráttal akar fogyni, nem zsírral.


Kérdező, akkor egy különleges lény vagy. Sajna nem tudok így mit mondani, a kalória rém apró, de a tested nem ad jeleket, hogy gond lenne... Szerintem koncentrálj a tápanyagdús ételekre (kevés kalóriánál ez még fontosabb) s csináld, amit jónak látsz. Tönkretenni nem fogod a tested azzal sem, ha kicsit kevesebbet eszel, mint ideális lenne, sok ember vállalja be a nagy deficitet, persze ésszel és sikerrel. Különbözőek vagyunk s vannak igencsak extra, szokatlan esetek, amikkel én már nem igazán tudok mit kezdeni. Óvakodom a határozott kijelentésektől, mert sok szempontból én is kilógok a papírformából.

2015. nov. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Krisz85 ***** válasza:

l "lajhárabban" érzem magam ha sokat eszek, nincs energiám se kedvem mozogni se...se semmi... (ami akkor ezek szerint fura:D) az anyagcserém rendben van :)



ez kezdődő inzulinrezisztencia, vagy később kettes típusú cukorbetegség is lehet, menj el SOS glüközterheléses vizsgálatra, illetve válts alacsony GI szénhdrátokra, mert ennek nem lesz jó vége, és edzés edzés edzés, javulni fog ez az értéked.


ha meg végképp nem megy, akkor lefogynideokosan.hu!!!!

2015. nov. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!