Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Honnan tudjam hogy egy almában...

Honnan tudjam hogy egy almában mennyi a kalória vagy egy házilag készített kajában (falusi vagyok és nem olyan könnyű)?

Figyelt kérdés

2015. nov. 26. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Almába szerintem kb mind1 h mennyi van mert kevés a kajákra meg rá van irva fogsz egy mérleget és kész
2015. nov. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
kaloriabazis.hu mutat neked egy korulbeluli erteket kb minden ételből. Ha nagyon pontos akarsz lenni veszel szépen egy gramm mérleget és össze adod hogy a házilag készített kajából miből mennyit raktál az ételbe. 100 grammonként fel van osztva mennyi kcal, fehérje, zsír és szénhidrát van az élelemben. Sok sikert!
2015. nov. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#1: Nem mindegy, nincs is benne olyan kevés, de szénhidrátból főleg nem s van, akinek ez utóbbi számít.


A számolás macerás. Digitális mérleg, jó adatbázis, rengeteg számolás (egy zöldségleveshez nekem tizensokat kell mérni, ha pontosan számolni akarom. persze lehet egyformának is tekinteni a zöldségleveseket, nálam nem olyan óriási a különbség, kalóriában semmiképp, mert hasonló összetételűek). Mások étel adatait inkább ne is számoljuk, oly nagy lehet a különbség.

Aki meg tudja oldani, annak jó, ha kb. ugyanúgy eszik mindennap s a nagyját egyszer számolja ki...

Persze a legjobb, ha nem számolunk egyáltalán (a fogyásom zöme számolás nélkül ment, az kellemes volt), viszont van, akinek segít a számolás (s van, aki azzal együtt sem fogy, mert ha éhes, eszik). Az is lehet, hogy számolsz egy ideig, levonod a tanulságokat és utána hanyagolod, nagyjából akkor már képben leszel, főleg, ha valamelyest hasonlítanak a napjaid egymásra.

2015. nov. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Hát ezt jól félre olvastam, hogy álmomban mennyi kalória van egy házilag készített kajában. :D látszik hogy késő van már
2015. nov. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak az elején macera számolgatni, így 3 év után már ránézek az alapanyagaimra és tudom, miből mennyit ehetek... Néha rámérek önellenőrzésként, de szinte mindig jól becsülöm már meg, ha mellé is lövök, akkor is csak elenyésző mennyiségekkel... Ha nincs ráírva a kajára miből mennyi van benne, akkor beírod google-ba és rákeresel.
2015. nov. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Énis falusi vagyok, de tudom használni a kalóriabázist :)
2015. nov. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kalóriabázist ajánlom én is de ha nem akarsz sok macerát elég ha kb számolod (én úgy is fogytam )
2015. nov. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek
2015. nov. 27. 20:22
 9/10 anonim válasza:
6os, ott a pont!😂😂👍🏻
2015. nov. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
A falusi kalória is ugyanannyi, mint a városi :)
2015. dec. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!