Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Koplalás, bulimia, fogyás.163-...

Koplalás, bulimia, fogyás.163-165cm vagyok, és 63-64kg. Ez valóban rengeteg? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Kb 1, másfél hónap alatt 72kg-ről 63kg-ra fogytam koplalással és hánytatással. Úgy voltam vele, hogy ha elérem ezt a súlyt leállok, és egézséges módon megyek tovább. De képtelen vagyok leálni. Bármit megeszek, ki akarom hányni. Nem akarok enni, de nem tehetek a falás rohamok ellen, csak úgy ha kiszedem magamból.Olykor hánytatom magam, de olykor hashajtót szedek be. Ez már bulimiának számítható?

Azt szeretném megtudni, hogy 163-165cm-nél a 63-64kg valóban sok? Én rengetegnek érzem. Az álom súlyom 45-50kg, de szeretném megtudni nektek mi a véleményetek, mennyi az ideális testsúly.

15/Lány/Pest



2015. dec. 28. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Te nem vagy normális- Kezeltesd magad.
2015. dec. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez amit teszel nem normális.


Ha dobsz egy képet megmondom hogy sok-e vagy sem. Mármint hogy szerintem.


Falásrohamra: Olyat próbáltál hogy megeszed amit megkívántál, aztán lakat a szádra? Esetleg hogy lemozgod?

Meg keress rá olyan hogy milyen tápanyag hiánya esetén mit kívánsz meg. Minőségi éhezés esetén jön jól. Pl talán ha a csokit kívánod meg akkor vas hiányod van és vas tartalmú ételt kéne enned. Így kevesebb kalóriából meg tudod oldani az éhséget. Am én az ilyen éjszakai jajjdemegennék valamit almával szoktam megoldani :D

2015. dec. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Ez az anorexiához vezető út, tapasztalatból mondom sajnos, kezd el egészségesen enni, fokozatosan növeld az adagokat amíg nem késő.
2015. dec. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha tisztában vagy vele, hogy bulímiás tüneteket produkálsz, akkor már legalább az tudatosult benned, hogy nem normális, ammit művelsz. És nem csak, hogy nem normális, hanem nagyon veszélyes is. Hashajtókat szedsz, meg ki tudja még mire leszel képes később, hogy tovább fogyj. Akár bele is halhatsz, szövődmények léphetnek fel, amik lehet hogy csak évek múlva fognak kiütközni. Nem szabad ezzel játszani.

A te magasságodhoz a 63 kg nem kóros, viszont biztos van rajtad egy kis felesleg. Valakinek viszont ez tetszik. 15 évesen a te korosztályodban még valószínűleg soknak számít (később már inkább ezt tartják szépnek a férfiak, mint az 50 kg-os nőket), de ezt a kicsi felesleget ésszerűen, normálisan, és lassan kellene leadnod. Egyébként itt megjegyezném, hogy amit hánytatással meg koplalással leadsz, az duplán fog visszajönni. Minimum.

Először is: fogadd el magad. Úgy, ahogy vagy. Úgy öltözz, hogy előnyös legyen, hangsúlyozd ki magadon azokat, amikkel elégedett vagy, a többit próbáld meg elrejteni. Kezdj bele ésszerű diétába, változatosan egyél, próbálj meg több zöldséget, kevesebb gyors felszívódású szénhidrátot fogyasztani, és emellett mozogj napi szinten valamit. Az is jó, ha kezdetnek sétálsz a barátaiddal minden nap néhány órát, vagy otthon tornázz, ugrókötelezz. De semmiképpen ne hánytasd magad.

Én is voltam hasonló helyzetben, mint te, tudom mennyire veszélyes ez.

Az sem lenne hülyeség, ha még most, időben felkeresnél egy pszichológust. Egyáltalán nem szégyen.

2015. dec. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a fogadd el magad úgy ahogy vagy a legnagyobb bullshit ami csak létezhet.

A vágyait meg a megvalósítást kell reálisabb szintre hozni.

Ha ő úgy gondolja hogy 50 kilósan szebb lenne, akkor legyen, ez még bőven egészséges, EZZEL nincs baj, és valljuk be, simán lehet valóságalapja.


HA egészségtelen célt tűzne ki, hogy ő 30 kiló szeretne lenni, na akkor kellene változtatni, de akkor sem az hogy maradjon annyi amennyi. Változtassa mondjuk 50-re. De ez itt NINCS jelen.


A baj ott van hogy HOGYAN szeretné elérni. Na az már életveszélyes kategória, de minimum egészségtelen. EZEN kell változtatni. De sürgősen.

Súlyos tápanyag meg minden hülyeséghiányt okoz a nemeszem dolog, a hánytatás meg ilyesmi 2 vagon másikat.

Ha kell kérj orvosi segítséget, ő tudja hogy mi az amire nagyon kell figyelni hogy ne legyen betegség a vége a fogyókúrának.

2015. dec. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja meg ott szokott még probléma lenni, hogy hiába érte el az "álom súlyt", ő szeretne tovább fogyni. Na erre is vigyázni kell, mert fennállhat a veszélye.
2015. dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ez már bulimiának számítható?"


Már az annak számít, ha hánytatással akarsz fogyni. Szóval igen, te már másfél hónapja bulimiás vagy.

2015. dec. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ez a fogadd el magad úgy ahogy vagy a legnagyobb bullshit ami csak létezhet. "

Ezzel nem értek egyet. Ha elfogadja magát a kérdező, (amit persze nem úgy gondoltam, hogy csettintésre működik), akkor ésszerűen is menne a fogyás, mert ez minden csak nem az. És igen is el lehet az embernek fogadni magát néhány plusz kilóval is.

Még annyit azért hozzáfűznék a kérdéshez, hogy azért az a 45 kg eszméletlen kevés a 165 cm-hez. Persze alkatfüggő is, de 52 - 55 kg-val is nagyon jól néznél ki, és egészségesen persze. De koplalással meg hánytatással először az izom tűnik el, nem a háj, mint valószínűleg most is, a zsír visszajön könnyen, az izom nehezebben. Két 52 kg-os nő között is lehet irtó nagy különbség, lehet az egyik zsíros, a másik meg csupa izom.

2015. dec. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Ne hánytasd magad, tönkreteszed a gyomrod és a fogaidat is.
2015. dec. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

#8

Te 52-54-et mondtál én 50-et. Hajjaj, mekkora különbségek :D

De ha jól értem amit írtál, szerinted is az 50-55 az jobban néz ki mint a 60-65. Akkor ebben egyetértünk.

Azt mondod hogy az a módszer nem vezet a célra. Én is azt mondom.

Akkor eddig rendben vagyunk.


A kérdező szeretne 50 kiló lenni. Miért? Mert a 65 sok. Miért? Mert túl vastag. Az 50 az jó, nem túl vékony, nem túl vastag. Tehát nem esne át a ló túloldalára. (45-tel már picit igen, de legyen)

Tehát egészségügyi kockázata nincs, és még jobban is nézne ki.

Akkor mi a fenéért ne tegye? :D

Ha ettől jobban érzi magát akkor oké :)


Ha 45nél is így van hogy még mindig túl vastag, na akkor kezdődnek a problémák.


Általában azoknak mondják a fogadd el magad dumát akik káros módszerrel próbálják elérni, az irreális céljaikat. (pici túlzás ;) )


Itt is az van, hogy NEM ÍGY kéne elérni, de ha 10-15 kilóval kevesebb lesz, és azt NORMÁLISAN éri el, akkor semmi baja nem lesz. :)

Plusz ha nincsenek olyan problémái mint az anorexia, akkor reggel jobb kedvvel állhat be a tükör elé hogy milyen szépre formálta a testét :)

2015. dec. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!