Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kaloriát fogyazthatok...

Mennyi kaloriát fogyazthatok es mit ehetek?

Figyelt kérdés
17 eves lany vagyokl. 169 cm es 54-55 kg. A mozgas mar meg van mindennapra a 2 pras testmozgas tervem. Csak nem tudom mit ehetek es egy nap mennyi kaloriat vihetek be.
2016. jan. 8. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet megmondani, csak megtippelni, majd kitapasztalni. Sok oldal tippel valamit, ott a napi aktivitásodat is meg kell adni (azt szokták ajánlani, hogy ülőmunkát adj meg, hacsak nem vagy nagyon aktív, mert túlbecsül). De a testzsírszázalék és az adott ember anyagcseréjének sebessége még mindig módosítja a dolgokat... Én 1300-1500 kcalból indulnék ki plusz a napi testmozgás egy része (nem mindegy, 200 vagy 1000 kcal/óra). Aztán meglátnám.


Te döntöd el, mit ehetsz, illetve részben a tested visszajelzései. Nyilván jobb az egészségtelen vackok kerülése, s vannak bizonyos elvek, amiket sokaknak jó betartani, de ha beviszed a szükséges tápanyagokat, onnantól nagy a mozgástér és a megszívlelendő tanácsok zömére van kivétel. Nincs étrend, ami mindenkinek megfelelő s még finoman fogalmaztam.

Mindenképpen legyen valami jó fehérjeforrásod, enned kell némi zsírt is, s nagy általánosságban jó, ha választasz a szénhidrát és a zsír között, hogy melyikre alapozod az energiabeviteledet (de van, aki csak szénhidrát- ÉS zsírdúsan tud enni, ismerek ilyet, ő speciel könnyen fogy, ha kell, egyszerűen kevesebbet eszik, persze nem arányosan, hisz fehérje akkor is ugyanúgy kell, sőt).

Úgy csináld, hogy kényelmesen s jóllakottan tudj kalóriadeficitben enni az energiaszinted megtartásával, ha lehet. Ez van, akinek extrém nehéz, de egy jó étrend sokat segít.

2016. jan. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

kaloriabázis.hu


Írd be az adataidat, és kiadja, hogy mennyi kalóriát ajánlatos enni.

2016. jan. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak szentírásnak ne tekintse, mert lehet, hogy 500 kcallal téved... Én párszáz kalóriával a szerinte súlytartó szint fölött ettem s fogytam, de találkoztam olyannal, akinél fordítva tévedett (az azért durva, nekem a saját kalóriaigényem is olyan csöppnek tűnik).
2016. jan. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!