Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyire fontos betartani a...

JahMAN kérdése:

Mennyire fontos betartani a BMR-t?

Figyelt kérdés

Nagy darab fickó vagyok,van olyan 25 kg súly feleslegem.Elvileg 2400 a BMR.Előtte nem tudom mennyi volt a kalória,gondolom az egekbe volt a sok jótol amit magamba tömtem.A lényeg,hogy olyan 3 hete életmódod váltottam.1 hete már számolom is,hogy mennyit eszek.De 2000 kalóriával már vígan elvagyok,semmi éhség érzet vagy koplalás gyanúja nélkül.Fogytam is.De viszont aggódom azon,hogy sokan irják ha BMR alatt eszel akkor bizony megál a fogyás,éhező üzemód,zsír raktározás.El szeretném ezt kerülni.

Leírom még mi az étrendem egy napra:

750g csirkemell,150 g rizs(basmati),3-400 g zöldség,60g fehérje turmix..Napi 5-6 étkezésre betyár sok.

Ebböl nyerek 2000 Kcal.t,310 fehérjét,135 szénhidrátot.

Ez mellet meg eszem kevés magvat,néhat halat.így kilyön néha 20-30 g zsír esetleg 40.És nekem ez az adag bőven elég egy napra.Esetleg ha kaphatnék némi útmutatást,tanácsot azért nagyon hálás lennék.

Apropó ha már úgyis ennyit írtam.Olvasom,h a rizs egyáltalán nem jó szénhidrát forrás diáta alatt,van ennek igazság alapja?Nem látok más esélyt,hogy megegyek napi 150 g szénhidráot,mondjuk 2 kiló zöldségből.Vettem zab kását is,hogy csökentsem a rizst,mert 150g az marha sok(megenni).

Még egy dolog,hétfőn kezdem a kondizást,heti 3x teljes test edzés ami kezdőknek javasolt.Gondoltam ezeken a napokon meginni 40g ch turmixot edzés után,hogy feltöltsem az izmokat.Vagy mivel nem nehéz súlyzós zedzést csinálok ezért nincs szükség rá?Ezzel nem vagyok tisztába.

Mindensetre előre is köszönöm aki veszi a fáradságot elolvasni és váloszolni!



2016. jan. 21. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:

"kilyön"... A gyk újra és újra meg tud lepni... :D


A fehérje sok. 5-6 étkezésre betyár sok? Egyre már alakul 2000 kcal, de ez ugye emberfüggő... Ne kössek már bele mindenbe, aminek nincs köze a lényeghez.


A test a hiányból nem tud raktározni (az éhezés persze nem jó, lassuló anyagcsere, izombontás), 2000-rel nehéz igazán éhezni, még nagyobb darab embereknek is, sokkal nagyobb feleslegűek képesek olykor 1500 kcalon élni és sikeresen lefogyni vele. Ha jól érzed magad s jó ételeket eszel, akkor jó lehet ez a mennyiség, főleg, hogy nincs kalkulátor, ami neked megmondja, hogy ténylegesen mennyi a BMR-ed.


Dehogy igyál turmixot, így is sok a fehérjebevitel, a hájnak semmi szüksége rá, s lehetsz nagy és izmos, ennyi akkor se kell.

A zsírt emeld. A 40 már megütheti a minimumot, de 0,5-1,0 gramm/ttkg-ot szoktak alkalmazni a testépítők, OK, szélkásításkor inkább a kevesebb és ha nagy a felesleg, akkor azt sem célszerű beleszámítani, habár semmi gond nincs egy kicsit zsírosabb étrenddel sem, sokan alkalmazzák, ha nem bírnak eleget enni tömegeléskor s nem tűnik úgy számukra, hogy zsírosodnak miatta.


A testépítők zöme (s egy csomó egyéb ember) remekül szálkásít rizzsel, csak jobban koncdntrál a zöldségre olyankor. A kalóriadeficit számít ebben, akármennyire is gyors ch a rizs. Amúgy edzés után nincs baj a gyors ch-val, máskor sem mindenkinek gond az.

Persze sok más szénhidrátforrás van, ha már szénhidrátosan akarsz enni, mert az a tipikus módszer.


Az izmok feltöltéséhez szénhidrát kell, a fehérje max. beépül, de anélkül is bőven sokat eszel, haszna már nem lesz.

2016. jan. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Szard le a BMR-t. Gondolod,hogy megnézed neten mennyi a BMR-ed és akkor a program tudni fogja hogy mennyi zsír van rajtad? Ezek nagyon pontatlan mérések.


Ha valóban túlsúlyos vagy,akkor én célszerűnek tarto ma minél lassabb és egyenletes fogyást( heti 0,7kg) Ha ennél több megy le,akkor emeld meg a szénhidrátot vagy a fehérjét. Ha pedig nem fogysz ennyit, akkor csak a ch-t csökkentsd. Itt ki is térnék arra, hogy a szénhidrátnak egy ésszerű és egészséges diétában( ami nem versenydiéta) kötelező szerepelnie! DE!!! Csak valamilyen zsírszegény fehérjével és zöldséggel( a rost tartalom miatt) vidd be, így lassabb lesz a felszívódása(amit most nem írok le 2 oldalban,hogy miért jó diétánál) Zab is mehet reggelire, lehetőleg fehérjével együtt. A Szénhidrátos étkezéseket pedig edzés köré építsd be(előtte-utána) És az utolsó étkezésed 0 ch legyen és 0 zsír, csak fehérje!

Diétában 40g ch nagyon sok! Mehet az edzés utáni fehérjébe szénhidrát,de 5-10g bőven elég. De azzal sem lősz mellé, ha turmixba nem raksz, de az edzés utáni első kajád tartalmaz picit több ch-t. Ha van kérdés, vagy nem világos valami írj, ezt elég nehéz röviden megfogalmazni.

2016. jan. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első voltam. Bocs, bocs, ch-t írtál edzés utánra, nem tudom, miért gondoltam fehérjére, tuti a turmix miatt, mea culpa, nem olvasok mindent elég gondosan, sok a szöveg és kevés az idő.

Nos, sokan esznek több szénhidrátot edzésnapokon, neked kell kitapasztalnod, hogy szükséged van e rá. Az én teljes testes edzésem ugyan semmit nem befolyásol az éhségérzetemen, így dehogy eszem többet, ch-ból pedig nem is ehetnék, az étrendem miatt. A kis bemelegítő edzegetéshez nekem nem kell extra ch. Szóval nézd meg, hogyan megy optimálisan az edzés :)


S csatlakozom a 2. hozzászólóhoz, a fogyásod üteme alapján változtass, ha kell. Az első hét még nem mérvadó, de ha heti 1 kilónál több megy le, mindenképp emeld a kalóriát, esetedben a ch-val.

2016. jan. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#2: És az utolsó étkezésed 0 ch legyen és 0 zsír, csak fehérje!

Ilyen nincs. Jó, tojásfehérje, fehérjepor és csirkemell esetén meg lehet közelíteni, de minek? Szerintem a versenyzők közül is kevesen sem ennyire aszkéták, főleg feleslegesen.

Mindössze edzeni és fogyni akar a kérdező, csakúgy mint én, nem önsanyargatni ok nélkül...

2016. jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg fehérjét eszel, ezzel nagyon hamar tönkreteszed a szervezetedet (vesédet például). Ha 300 kg lennél, teljesen megfelelne, de úgy tényleg rengeteg. Bőven elég lenne 180 gramm, és még ezzel is sokat mondtam.


Üdvözlettel: egy belgyógyász

2016. jan. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát nyilván sok a fehérje,időközben rájöttem,hogy a száraz testsúlyhoz kell nézni,ami nemthudom kb 80kg.Az lesz a legutolsó,hogy elkezdjem mérni a testzsírem.Megtartot a protein turmixot,1.könnyed étkezés,2.már amúgy is megvettem.A szénhidrát turmixot meg nyilván nem extra ch bevitelre gondoltam,hanem aznap annyival kevessebet eszek amennyit megiszok.Egyébként ma megmértem magam és 2.7 kg-val kevessebb vagyok mint 1 hete.Nos nemtudom,úgy értem ezt el,hogy egyáltalán nem éheztem.Arról nem is beszélve,hogy sokkal energikussab vagyok,a közérzetem pedig nagyon jó.Végülis így fogom folytatni.Annyira csak nem lehet rossz,ha már a testem boldog meg én is.Sokkal rosszab nem lehet ez az étrend-életmód ahhoz képest mint amit előtte éltem.Minimum egyenlő.És így talán eljön a nap mikor boldogan fogok menni vásárolni magamnak mert minden jól áll:D
2016. jan. 22. 19:56
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja és kifeljtettem,hogy nem igazán mozogtam a héten.Ahogy irtam is,hétfőn jön a konditerem.Megprobálok minden nap lejárni majd munka után.Probáltam az aerob edzést szabadban,de nem igazán tudom a pulzusom kordába tartani.Abban reménykedem,hogy futópadon könnyebb lesz.
2016. jan. 22. 20:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kell mindennap lejárni, pihenés is kell az izmoknak, a leírásban még heti 3 alkalmat írtál teljes testre (ezt nyomom én is, kicsit izomlázzal, de nem várhatok 4-5 napot incifinci kis edzéseim között :D).

A fogyásod nem meglepő, az elején egész sok víz tud távozni meg salakanyag... S jó étrend, illetve megfelelő típus mellett jóllakottan lehet fogyni :) Tartósan persze nem lenne jó ekkora fogyás, olyankor többet kell enni, de az elején normális.

Ha a ch turmix nem változtatja a makróidat, akkor idd nyugodtan, ha neked úgy a jó, edzés után nincs vele gond, sokan visznek be gyors ch-t akkor. Csak mert kezdő vagy, a glikogénraktáraid merülnek, bár lövésem sem lehet, mennyire. De 40g ch nem sok.

2016. jan. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Természetesen 3nap lenne a súlyzós edzés,a maradék négy csak kardió futó padon.Tudom,hogy viz kiürül.De 119-ről indultam.3 hét után 113 vagyok.Meglátjuk jövő héten.
2016. jan. 22. 23:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja, OK. Olyanokat olvastam már itt a gyk-n, hogy én már nem tételezek fel sok józan észt az emberekről... :(

6 kiló 3 hét alatt nem olyan durva, előfordul ilyesmi is, de tartósan azért inkább csak nagyon kövéreknél nagyon nagy deficitben. A víz az elején megy le, s egészen hatalmas deficitet gondolom, nem hozol össze. Érdekes, de biztos megvan rá a magyarázat, de ha továbbra is túl sokat fogysz, akkor egyél többet. Nagyon változó az emberek energiaigénye s még a testméreteikből sem lehet következtetni rá. Most derült ki nekem a testépítés témakörben, hogy egyes kigyúrt férfiak képesek annyival fenntartai az izmaikat, amennyivel egy náluk 20 kilóval vékonyabb és kicsit sem izmos s nem aktív fickó már igen drasztikusan fogyna.

2016. jan. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!