Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha egy alma 53 kalória (a...

Ha egy alma 53 kalória (a kaloriabazis szerint), a 100%-os almalé pedig 43 kalória, akkor egy reszelt alma, miután kipreseltem a levét (0.5 dl), hány kalória lesz? Kb.32?

Figyelt kérdés
2016. jan. 27. 11:43
 1/3 anonim válasza:

Nyugi almától nem fogsz elhízni, nem érdemes kiszámolni se hacsak nem eszel meg 10 alma préselményt.

De amugy ha szigorúan vesszük igen kb 30 körül lesz.

2016. jan. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én sokat fogytam és tartom is a súlyom,de az alma olyan amit akár este 9 óra után is megeszek,akár két nagyobbat is. Attól soha nem mutat többet a mérleg.


Nyugodtan egyél,igyál gyümölcsös dolgokat. :)

2016. jan. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért gyümölcsből is könnyű többezer kcalt bevinni, ha pedig valakit egyáltalán nem laktat, annak párszáz is bekavarhat. Egy alma tényleg nem sok (bár aki számol, az nem akar itt 50, ott 100 kcalt elhagyni, mert az úgy nem jó), de annak igen fontos, aki a szénhidrátot is nagyon nézi. Nekem pl. nem célszerű rá se nézni egy almára, számomra rengeteg cukor van a legkisebben is.


A préselt dolgoknál mindig nehéz megállapítani a dolgot (ezért nem tudom soha, hogy kb. mennyi a kókusztejem), lehet, hogy a házi almalének köze van a 100%-oshoz, lehet, hogy nem. Annál biztos jelentősen kevesebb, mint maga az alma, de hogy mennyivel, nem tudható, hacsak nincs rá valami adat (persze az almák tuti teljesen más cukortartalmúak, fajta, időjárás, érettség is számít. s nem egy alma 53 kcal, hanem 10 dkg, persze az is csak átlagosan, a korábban írtak miatt. egy 5 és egy 30 dekás alma, ugye, egész más cukortartalmú).

2016. jan. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!