Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Augusztusban lesz az esküvőm...

Augusztusban lesz az esküvőm és szeretnék addig leadni kb 20 kilót. Hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Tavaly sikerült mozgással és csökkentett kalóriával leadnom 15 kg-ot kb 4 honap alatt. Szeretném ha ez most is sikerülne, de másik munkahelyem van ahol reggel 8tol este fél 8ig dolgozok és fogalmam sincs hogy mikor tudnék edzeni mert ugye igyis az egész napom elmegy.. Szerintetek hogy csináljam és miket egyek hogy sikerüljön? Előre is köszönöm a válaszokat.
2016. febr. 3. 06:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Felkelsz egy fél órával korábban, hogy legyen időd tornázni vagy futni egy kicsit, napközben lift helyett lépcső, busz helyett séta, és hasonló okosságok, amit már te is ismersz.

Pihenőnapokon kirándulsz, teniszezel, úszni mész, akár családdal, pároddal együtt is lehet, és kikapcsolódni is segít. De egy egész napos bevásárlókörút is elfáraszt, ha nem ülsz be nassolni sehová. :)


Sok kicsi sokra megy, nekem ismerősök is megjegyezték, hogy vékonyabb lett a combom, pedig csak rászoktam, hogy amíg megy a mikró (kávét csinálok vagy ebédet melegítek), addig terpeszben guggolok párat. Főleg itthon, de melóban is, ha nincs senki a kávézóban. :)

2016. febr. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még annyit tanácsolnék, hogy előre találd ki, milyen ruhát akarsz.

És a kivillanó részeket kell kiemelten edzeni, pl. ha ilyen szív alakú mellrésze van, ahol a hát, kar és a vállak teljesen látszanak, akkor a karoddal kell sokat törődni, mert igen csúnya lesz, ha a hirtelen fogyás után integető izmaid vannak. :/


Nekem júniusban lesz, rövid ruhát választottam, vállpántosat, úgyhogy extra edzés csinálok vádlira és karra, hogy tényleg jól is nézzen ki. Fogyni sokat nem akarok, de azért van miből. :)

2016. febr. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia!


Ez egy jó kérdés, tényleg nehéz megoldani.

Tudok ajánlani egy oldalt [link] Nekem ez most kezd beválni étkezés terén. És ha beírod, hogy hány kilót szeretnél leadni a jelenlegiből (ideális testsúly kalkulátor menüponton juthatsz el oda) kiírja, hogy heti hány kg leadásával, vagy éppen a kitűzött dátumig ez hogyan érhető el. Nekem döbbenet, de ezzel sikerült rádöbbennem, hogy mennyit is eszek valójában. Noha a túlsúlyom csak minimális, ez is kellemetlen érzést okoz számomra.


Tudom javasolni, hogy a mozgást úgy iktasd be, hogy a napi 8 óra alvás megmaradjon, különben a szervezet átkapcsol és próbál tartalékot halmozni (ne légy kimerült). Ha a munkád megengedi, hogy kijár mosdóba többször is napközben, igyál zöld teát nekem nagyon bejött. Szedj D-vitamint (hiánya okozhat súlygyarapodást, kimerültséget). Megfelelő folyadékbevitel ami víz! szintén szükséges.

Ha otthon vagy már este.

MOZGÁS: Én vettem, egy mini taposógépet, azon szoktam 30-40 percet nyomni minden nap. Utána egy kis erősítést az egész testre, fekvőtámasz, guggolás, lábemelés. Nekem bevált. Hétvégén meg jöhet az intenzív mozgás, télen az edzőteremben. Ha jön a jó idő futás a szabadban.


Lefekvés előtt már ne egyél semmit. Ha szeretsz nassolni, akkor azt mondjuk répával kis mennyiségű almával helyettesítsd. Egyébként kerüld a gyümölcsök többségét is fruktóztartalma miatt. Kivéve reggelire, akkor lehet enni normális mennyiségben. Este 6 után már csak egy kis joghurt vagy egy pohár tej ilyenek.


Ha van rá időd nagyon tanulságos rákeresni interneten

Secret Eaters nevű műsor.

https://www.youtube.com/watch?v=bYJrC3RTtgQ


Több rész is van belőle, főként elfoglalt dolgozó embereket érint, akik hiába hiszik, hogy egészségesen étkeznek mégsem tudnak lefogyni. Nekem ez nagyon tanulságos műsor volt, hogy egy kis csoki itt meg ott, meg az alkohol milyen jelentős kalóriabeviteli források.


Ha bármi kérdésed van szívesen segítek! :)

2016. febr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A te esetedben annak az okát kell kideríteni, erre jó a műsor amit belinkeltem, hogy mi okoz nálad súlygyarapodást. Mert ha 20 kilót szeretnél leadni, nem tudom most jelenleg mennyi vagy, akkor annak valami életvitelbeli oka van. Elsőként ezt kell megszüntetni, erre kell rájönni. Főleg azért, hogy ha majd lefogysz akkor ne okozzon gondot a súlyod megtartása.
2016. febr. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy ennyien irtatok :) Igen a kaloriabázist ismerem azt csináltam amikor lefogytam.. aztán nem is tudom már miért elkezdtem enni és enni mindent aztán egyre többet :( ez lett az eredménye hogy most majdnem 80 kg lettem.. Ma elkezdtem alig ettem valamit, de mozogni azt mondjuk mozgok mert egyszer mértem napi 20 km-ert jövök megyek a munkahelyemen :D
2016. febr. 3. 20:59
 6/6 A kérdező kommentje:
A ruhát hamarosan meg kell rendelnem mert külföldön élünk.. netről fogom rendelni és kb 38 as méretet. Ha itt lesz legalább addig kell gyötörnöm magam amig bele nem férek :D
2016. febr. 3. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!