Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Le akarok fogyni nyárra. Mit...

Le akarok fogyni nyárra. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
170 cm és 75 kg vagyok. 60 kg a cél. Mit tegyek? Kalóriaszámlálást választom napi 1000 kcalt fogok enni. Írnátok hasznos ételeket? Tojás, hal, csirkemell, natúr joghúrt, zabpehely, zöldségek. Ezeket ismerem. De mit lehetne még enni? Pl. egy szendvics helyett mit vihetek magammal? Eddig semmit nem mozogtam soha mostantól lépcsőzni és biciklizni fogok mert a lábam akarom kicsit formálni is. Durván narancsbőrös és lapos a fenekem. De nagyon ronda. Szóval mit tehetnék még? Más mozgást nem akarok egyszerűen utálom és megunnám. Biciklizni imádok. A cél, hogy magabiztosan viselhessel egy rövidnadrágot haspolóval. Segítsetek kérlek :) Fehérjeport érdemes lenne szednem, ha kevés fehérjét viszek be egy nap?

2016. febr. 21. 20:46
 1/3 Szabi.L ***** válasza:

Ne koplalj!


Itt egy minta étrend:

[link]


Tapasztald ki, hogy mennyi kalóriamennyiségnél megy le heti 0,5-1 kiló. Ha saccolnom kellene, kb 1800-2000kcal tartományba fog esni, de 1500 alá semmiképp se menj! Ez az alap létszükséglet sport nélkül. ha sportolsz, akkor ennél már csak magasabb lehet, főképp, hogy a súlyod is viszonylag nagy.


Ahhoz, hogy formásodj valamilyen nagyobb ellenállásos edzés kell, pl. súlyzós edzés, crossfit


Fehérjeport célszerű venni, de csak akkor, ha már rendben van az étrended. Hasznos tápanyagokat tartalmaz, számos pozitív hatása van és finom is, ami diétában elég jól jön és nem hizlal.

2016. febr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az 1800-2000 kcal inkább súlytartáshoz jó sokaknál ilyen számokkal... De az 1000 kcal tényleg koplalás, azt ne csináld, kérdező, inkább fogyj lassabban (persze ha elszánt vagy, mozoghatsz többet, az OK) s ennél azért egyél kicsit többet. Nem tudom, mennyivel működsz jól, ez változó (mert éhesnek maradni se jó, de azt még ki lehet bírni, ha muszáj, de ha nem tudod kialudni magad és nem fog az agyad, az már igen nagy baj, én olyankor inkább eszem, akkor is, ha ezzel minimális lesz a deficitem aznap).


Fenékre edzeni kéne, máshogy nem megy, de akkor már mindenre, az anyagcserének is jót tesz...


Ha kevés fehérjét viszel be, akkor jó a fehérjepor, elsősorban pont erre van...

2016. febr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem ami bevált a kenyér helyett, az az extrudált kenyér, de ajánlom a puffasztott rizst és a kétszersültet is :D
2016. szept. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!