Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Abban kérném a segítségrteket,...

Abban kérném a segítségrteket, hogy a kalóriát vagy a szénhidrátot számoljam a fogyókúránál?

Figyelt kérdés
Ndm tudom eldönteni, mert mindenki mást mond. Pl. A Norbi update-s diéta a szénhidrát számolásra esküszik más diéta pedig a kaóriásra. Segítsetek.
2016. márc. 14. 20:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én mindkettőt számolom. Ha csak a szénhidrátot korlátozom, nem fogyok. Fogyás szempontjából elég lenne a kalóriát számolnom (illetve számolni se kell, csak elég keveset enni), de nekem a kalóriabevitelem sokszor összefügg a szénhidrátbevitelemmel: sok ch esetén rengeteget eszem - de azért kevés ch esetén is lazán túl tudom enni magam. Ezért érdemes kicsit tudatosabban nézni/tervezni a napjaim, amíg bele nem jövök igazán.


Te nem tudom, milyen vagy. Azt sem, hogy mennyi szénhidrát az ideális számodra, sok, rengeteg, kevés? Ez sokat szór. Nincs étrend, ami mindenkinek megfelel.

2016. márc. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
125kg vagyok. Orvos szerint 1500-2000kcal-lal és kb 150-160g szénhidráttal kéne boldogulnom egy nap. Mivel jóval többet ettem, mint egy átlagos ember, így a taktika az, hogy előbb annyira csökkentsük, mint az átlag aztán mehet lejjebb.
2016. márc. 14. 20:34
 3/15 anonim ***** válasza:
Viszonylag magas kaloria keves ch bevitellel szoval sok feherjet kell enni meg ugy 40g zsirt melle telitetlent
2016. márc. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Huhh, olyan kevéssel kell boldogulnod? Részvétem. Én még 70 kilósan is 2000 kcallal fogytam (nem gyorsan, de élvezetesen), mozgásszegény életmód mellett... Az jó volt :) De 160g ch-val éheztem volna, felényivel voltam el. De ez teljesen emberfüggő, neked kell kitapasztalnod, milyen makrók passzolnak hozzád. A fehérje a legkötöttebb, abból azért több kell, zsírból elég alacsony a minimum. A szénhidrát terén van a legnagyobb szabadság, mert a test élelmi szénhidrátigénye nulla. De az egyéni tényező sokat számít. Van, aki nem bírja kevéssel, van, aki nem bírja sokkal. Van, aki bármit bír, de éhezik deficitben, ha sok vagy kevés a ch. Hallottam én már szinte mindenről.
2016. márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A kettőt együtt számolom (mármint a kcal mellett az összes makrót). Ha beregisztrálsz a kalóriabázis oldalra, az nagyon jó segítség a számoláshoz.

A fehérje naponta zsír nélküli tömegre számolva legalább 1,5 gramm legyen testsúlykilogrammonként, de inkább 2 gramm.

Én a zsírt és a ch-t együtt számolom, nálam remekül működik.

Kezdj sportolni! Kezdetnek séta, bicikli, az nem terheli az ízületeket, de kalóriát éget (amit pluszban megehetsz a kereteden felül), és ha eddig nem mozogtál, felpörgeti az anyagcserét.

Ha odafigyelsz arra, hogy a szénhidrátok lassú felszívódásúak legyenek, akkor az éhség sem tör rád állandóan.

2016. márc. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Tenyleg egyutt szamolod? Es tudod hogy a zsir 9 kcal mig ch csak 4?

Mellesleg a zsirok nincsnek jo hatassal a ch aramlasara a verben es szepen elteriti az izmok felol a zsirba hogy tovabb hiz

2016. márc. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#6: Igen, tényleg! Nálam működik, de mint írtam, figyelem a kcal bevitelt is.

De ha kcal kereten belül vagyok, nem esek kétségbe, ha a zsírt túllépem, amennyiben a Ch legalább ugyanennyivel alatta van. Nekem a zsír nem ellenség.

2016. márc. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A zsírnak inzulinválasza sincs, viszont általában egész jól laktat. Nem véletlen, hogy sokan viszonylag könnyen fogynak zsírdús, szénhidrátszegény étrenden... Persze míg van, aki képtelen nem koplalni mellette, van, aki simán túleszi magát zsírból is (a legjobb, ha valaki képes deficitben és többletben is enni így, főleg, ha életmódul választja :D mivel egészséges, ha jól csinálják, egész sok ilyen ember van, aki tartósan így él). S van, akinek a zsírdús táplálkozás nem való vagy igen, de csak szénhidrátdús étrend mellett, ami nem a legszerencsésebb kombó, de még mindig jobbnak tűnik, mint az extrém szénhidrátdús és zsírszegény, bár ez bizonyára megint emberfüggő.
2016. márc. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
A sporttal eltöltött perceket számold.
2016. márc. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Csak a szénhidrát hizlal, és nem mindegy, milyen szénhidrát.
2016. márc. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!