Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókuránál hány caloriát...

Fogyókuránál hány caloriát fogyasztatok naponta?

Figyelt kérdés
2015. szept. 28. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Jópár dologtól függ nemtől testtömegtől anyagcsrétől sport mennyiségétől, de 1000kcal alá semmi képp se menj mert megkockáztatod hogy tönkreteszed magadat vele, szerintem egy 1500kcal-ig mindenképpen érdemes elmenni (ha sportot végzel akkor még + ba kell enned.)
2015. szept. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nő vagyok 79 kg 170 cm magas.
2015. szept. 28. 22:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdés már volt. Attól függ. Úgy ezerpárszáz és sokezer között, anyagcsere, testméret, izomtömeg, aktivitás függvényében. Ha valamelyik nap lefutsz vagy legyalogolsz 100 km-t hegyi terepen (van, aki megteszi), akkor jópárezer kcal mellett is kalóriadeficitben leszel...

Ha normál embert veszünk, szolid aktivitással, akkor is sokat számít az anyagcsere, testméret, még akkor is, ha nem izmos a delikvens s a háj, ugye, nem igényel olyan sok extra kalóriát, viszont esélyesebb, hogy könnyebben megy a fogyás...


Nem nagy aktivitásnál népszerű érték az 1500 kcal, ehhez nekem már speckó étrend és kis tömeg kell, de egyeseknek az én számaimmal már ez is sok... Ki kell tapasztalni, ez van.

2015. szept. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Közben beírtál 2 értéket :) Nos, én 2000 kcal alá próbálnék menni a helyedben, még lejjebb persze jobb, de nem erőltetném, ha nem megy, inkább többet mozognék s meglátnám, mi történik.

Az is fontos szempont, hogy mik a prioritások, nálam első az egészség és az élvezet (nem igazán szoktak ütközni), s a fogyás sebessége csak utána jön. Míg van, aki inkább szenved kicsit, de gyorsabban akar lefogyni.

2015. szept. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
164 centi vagyok, 56-58 kg között mozgok. Diéta alatt 1200-1300 körül viszek be, edzés napokon 1500-1600. Persze csökkentett szénhidráttal. Így szépen és biztonságosan szokott lemenni a felesleg.
2015. szept. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. szept. 29. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!