Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Elrontottam a fogyókúrámat. A...

Elrontottam a fogyókúrámat. A spinning helyrehozhatja a hibámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Sajnos abba a hibába estem, amibe sok fogyókúrázó. Habár leadtam 14kg-t (még 2 van vissza a célig), ezt nem túl egészségesen tettem. Igaz, hogy hetente maximum 1kg-t fogytam, de nagyon kevés kalóriát vittem be egy nap. Az 1000kcalt sose érte el a kalóriabevitelem. Próbáltam egészségesen táplálkozni, de alapból olyan típus vagyok, hogy hamar eltelek. Tehát megettem mondjuk 400g párolt zöldséget, ami 4x24 kcal, és utána pár óráig biztosan nem voltam éhes.

Most, hogy lassan vége a fogyókúrámnak elkezdtem azon gondolkodni, hogy hogyan tartsam meg a súlyomat. Ekkor döbbentem rá, hogy ez úgy vissza fog jönni, mint a sicc!

Szóval azt vázoltam fel magamnak, hogy fokozatosan állok vissza az 1300-1400kcalra (heti mondjuk 100-150 kcal növeléssel) és mellette eljárok heti 2x1 órát spinningelni. Ha így szoktatom magamat vissza a normális étkezéshez, akkor lehet belőle probléma?



2016. ápr. 6. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
heti 100-150 kcal-lal emelj, az addig oké, hát ezt senki senm tudja megmondani neked, szinte 90% biztos, hogy lesz jojo a koplalásod miatt, a kérdés csak az,hogy mennyire.
2016. ápr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Ez a jojózás csak kitaláció... Anorexiás voltam, 0 kalóriát ettem majdnem 3 hónapig, (eredetileg sem volt rajtam felesleg), és amikor elkezdtem enni, 1700 kalóriákat ettem, ami kb a napi szükségletem, és egy dekát nem híztam. 2500kalóriánál jött fel a heti 5-8dkg.
2016. ápr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert anorexiás voltál nem létezik a Jojo... kérlek mesélj még, hozok popcorn-t.
2016. ápr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Spinningezni akarsz, az jól helyre rakja a keringést és állóképességet növel. Ellenben az energia ahhoz is kell. A spinning edző, ha nem.kókler tud adni tanácsot, miként csináld.


Ellenben a kardió önmagában nem fog segíteni zsírt égetni, ha nem vagy edzésben. Alacsonyabb pulzus számon van zsírégetés. De erről is az edzővel beszélj. A másik, hogy izom nélkül nem fogsz tudni zsírt égetni. Az izom meg növeli a kg számot erről is szóban jobb érdeklődni.

2016. ápr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sem igazán hiszek a jojoban. A régi életmód első körben is hízást okozott, ezért utána is azt fog. Egy koplalós,diétás isőszak után meg hajlamos az ember a korábbinál is többet zabálni. Lehet,hogy van valamennyi jojo effektus, de a semmiből akkor sem lesz zsír. Egy bizonyos szintnél nem lassulhat lejjebb az anyagcsere, és kétlem, hogy ennek óriási hatása lenne.
2016. ápr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Második, teljesen kikészítetted a szervezeted, emiatt nem híztál az elején. De ki tudja, mi lesz pár év múlva? Mennyire bírják a belső szerveid?


Jojót rengetegen tapasztalták már.

2016. ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!