Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szamolom a kaloriakat is es...

Szamolom a kaloriakat is es nagyjabol ugy etkezem, hogy reggel sokat, delben teljesertekut eszem, delutan es este pedig keveset. Lenne par kerdesem?

Figyelt kérdés

Nos, sajnos eleg nagy tulsulyom van, szules utan vagyok 5 honappal.

Reggel szenhidratdus feherjedus reggelit eszem, delben normalis fott etelt, husokat, keves szenhidratot, sok zoldseget. Na es itt jon a gondom, hogy a delutan 2 orasi ebed utan 5-6 fele megehezem, akkor ha nem eszem viszonylag taplalo etelt, akkor este 11ig megorulok az ehsegtol, tekintve, hogy vacsira mar csak feherjet es zoldseget eszem.

Mit rontok el?

A kaloriak igy 2000-nel megallnak, nem is nagyon ehezem, viszont nem birom betartani azt, hogy csak salata vacsira es uzsira meg egy kis turo gyumolcsel.

Egyszeruen ehes vagyok igy.

Valami tipp?


2016. ápr. 10. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszerű, rendezd át a napod, hogy este se egyél keveset. Nekem is így kell, csak nekem az ebéd veszi fel a kalóriák zömét, ha nem vigyázom. Kalóriadeficitben pedig így túl kicsivé válik a vacsora, így ugrik a deficit, mert én aztán nem éhezem éjjel, az fix.


De első körben lecserélheted a túrót gyümölccsel valami laktatóbbra, hátha nálad ez megoldható. Nekem szuperlaktató, cukortalan étel kell (bár minimális gyümölcs ebbe még belefér), s abból sem kevés kalória... Más nem működik deficitben.

2016. ápr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt! Ja azt elfelejtettem, hogy nalam a szenhidrat az bulgur, durum, zabpehely, graham liszt, abendbrot kenyer vagy graham kenyer, es teljkiorlesu liszt.

Most pl ugy oldottam meg, hogy reggel teljeskiorlesu amcsi pali, tizorai egy joghurt, ebed csirkemell es rakott cukkini, uzsi zabkasa almas-fahejas, aztan maris 1900 kalorianal jarok.

Bar az is igaz, hogy nem kene meg amcsi palit se enni, de ha sargarepa szeleteket eszem nagy tobbsegbe, akkor egyszeruen ehes vagyok.

Nos, igazad van, megprobalom amit javasolsz!

2016. ápr. 10. 17:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudom én, hogy összejönnek a kalóriák, s van, akinek max. 1500 jut egy napra (most már én is kb. itt tartok, ha észrevehető mértékben fogyni akarok, s az én anyagcserém viszonylag gyors s edzek is. van, akinek kb. ennyi a súlytartó mennyisége)... Ez ilyen, ki kell tapasztalni, hogyan tudsz jóllakni kevés kalóriában... (Én sehogy, de azért én is találtam megoldást.)

A joghurt az semmi se, a többi összehoz 1900 kcal-t? Az szép, bár ha jól akar lakni vele az ember, az egyeseknél ilyen. Te se vagy az a 30 gramm zabbal jóllakik fél napra típus... Évek óta csodálom, hogy léteznek ilyenek, az én testem tud kalóriát és tápanyagot számolni, az ilyen ócska trükkök nem hatják meg. Te látod, hogy hogyan oszlanak meg a kalóriák s te érzed, mikor vagy éhes... Én több zöldséggel, levessel, rosttal is bepróbálkoznék, de azért a te ételeid már egész laktatóak (bár ez emberfüggő, nekem az ilyen sok szénhidrát kerülendő, de a rostos zab azért sokaknak hat s a zabkása elég térfogatos is a kalóriatartalmához képest, ami segít).

A palacsintával én csínján bánok, mert szeretem, de könnyen borítja a napomat. Ha szinte csak tojást tartalmaz, akkor jó, feltéve, hogy nem eszem magam túl belőle.

A répaszeletek és a palacsinta közt van azért lehetőség...


2000-rel amúgy te fogysz? Ez elég fontos kérdés :) Én annak idején másokhoz képest lassan fogytam (amivel semmi gond, az évekig stagnálás a durva, legalábbis nekem, aki hízni iszonyú lassan tudok), de élvezetesen s szinte semmi mozgás mellett 2000 kcallal. Nem mindenkinek ilyen gyors az anyagcseréje, de mozogni úgyis kell, egy lassú fogyás sokaknál reális lehet ennyivel.

2016. ápr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!