Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi a véleményetek a mai napomról?

Mi a véleményetek a mai napomról?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, 171cm, 56,3 kg. Mindig is soványnak számítottam, így most kissé zavar, hogy az utóbbi fél évben 7 kg-t felszedtem.. Fogyni szeretnék, mivel versenyszerűen sportolok is, és csak gátol, hogy fáradékonyabb is lettem. Mi a véleményetek a mai napomról étkezések szempontjából? Kevés?


Reggeli: egy FirstNice müzli szelet (110 kcal)


Ebéd: 2,5 dl tárkonyos csirke raguleves, rántotta két tojásból(egy kávéskanál olajjal)


Tízórai: 2 db narancs


Vacsora: egy vifon tyúkhúsleves (60 kcal)


+időközben megettem még egy firstnice müzlit és 2db háztartási kekszet.


Összegezve nekem ez elég kevésnek tűnik, a Yazio nevű alkalmazást használom, mindent beírtam amit ettem ma. Ezt mind csak 708 kalóriának jelölte, ebből 100g szénhidrát, 34g fehérje és 20g zsír. Mégis, valahogy úgy érzem, hogy ha még ennék, az már sok lenne. Eddig 1,7 litert ittam is, de fogok még minimum 2 literig, akár többet is. Mit gondoltok, helytelen így ez az étkezés? Mit tanácsoltok, hogy hatékonyan fogyhassak, nyári szünetre szeretnék újra 52 kg lenni.



2016. ápr. 25. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Fehérjehiányos koplalás.
2016. ápr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Banyek. Kislány vagy. Úgyis változni fogsz, a magasságodra fog menni a súlyfelesleg. Nagyon nem ajánlanám 13 évesen a fogyókúrát. Ezt hagyd abba, anorexiás leszel idővel, ha így fogsz gondolkodni.
2016. ápr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért akarsz kórosan sovány lenni? Miért nem akarsz soha gyereket? Gondolom, amellett, hogy híztál, nőttél is...

Ez koplalás! És nem kicsit...

2016. ápr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Te éhen akarsz halni? A fáradtság a kamaszodás miatt van, nem a súlyod miatt. A súlyfelesleg pedig a magasságod növekedése közben eltűnik.
2016. ápr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

171centihez 52kg?? Főleg, hogy versenyszerűen sportolsz, amihez izom is kellene, annak meg súlya is van.


Fordulj pszichológushoz!

2016. ápr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Fehérje, fehérje, fehérje és nem kell kiéheztetni a szervezeted. Ha nem eszel normálisan, nem fog izom sem épülni és energia sem lesz ahhoz, hogy sportolj: tönkreteszed magad testileg-lelkileg.
2016. ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Megpróbálok valamivel többet enni, 1-2 kilót azért mindeképpen le szeretnék adni. Látszik rajtam, hogy rövid időn belül szedtem fel viszonylag sokat (márpedig az a 7 kg nem egy kis szám fél év alatt). Testzsírom jelenleg 20%, és a sport miatt azért nem ártana 17-18% körül lennie.
2016. ápr. 25. 20:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kevés, teljesen le fog állni az anyagcseréd és akkor küzdhetsz ez ellen, de stagnálni fog a súlyod, végül fel fogsz szedni, amikor csak kicsit is normálisabban kajálsz majd. 1200 kalória alá ne menj, maximum 150g szénhidráttal. Próbálj meg minél több fehérjét bevinni. Sajnos, ha a fehérje elmarad és így koplalsz, nem szép sovány leszel, hanem az a löttyedt fajta, hiába sportolsz.

Az 52 kg is nagyon kevés, hiába voltál már annyi, ahogy idősebb leszel, természetes, hogy valamennyit fel kell szedned, ahogy a nőies formád kialakul. Én 51 kg-mal és 166 cm-rel kerültem klinikára anorexiával 17 évesen (ilyenkor az is számít, mennyi rajtad az izom, rajtam sok volt, így a testzsírszázalékom túl mélyre zuhant - de nem hiszem, hogy sokkal kevesebb izom lehet rajtad, ha versenysportolsz). Komoly problémáim voltak, nem menstruáltam, hullott a hajam (foltokban és durván), bőröm mint a pergamen, tönkrementek a fogaim, az egész emésztésem gajjra ment, képtelen voltam koncentrálni bármire is és a szívem is nagyon megterhelte. Striáim lettek a fogyástól. Máig viselem őket.

Csak okosan! Így koplalni nem szabad! Vigyázz magadra!

2016. máj. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!