Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyókúra után alakformálás...

Fogyókúra után alakformálás és fitness? Hogyan? Jó hosszú leírással

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

17 éves lány vagyok, 170cm és lefogytam 52kg-ra drasztikus módszerekkel. Januárban kezdtem el fogyókúrázni és 10kg-t adtam le. Mivel van egy súlyos betegségem és sokáig kórházban voltam, sok gyógyszert szedtem, ezért nagyon lassan fogytam és úgy döntöttem, hogy radikális változtatások kellenek. Mára már megbántam, de 0.5l folyadékot ittam egy nap és 700-800kcal volt a maximum, amennyit ettem. Többször hánytattam magam és a hashajtót is ittam rendszeresen. Mint már említettem MEGBÁNTAM és HÜLYESÉG VOLT.Rájöttem, hogy ezt így nem csinálhatom sokáig és ha így folytatom, akkor visszajön a duplája annak, amit leadtam. Mára elindultam a gyógyulás útján, lelkileg is rendbejöttem.

Körülbelül három napja megemeltem az adagjaimat. Ma pédául megettem körülbelül 1400kcalt, ami az ülő életmódhoz elvileg pont jó. Vissza is jött pár nap alatt 3kg. Biztosan a folyadék és az étel mennyisége is még a szervezetemben van, de azért észlelhetően több a súlyom. Ez most abszolút nem zavar.

Az első kérdésem: Ha most beállok egy 1100-1200 kalóriás napi étkezésre, akkor egy idő után beindul a fogyás, vagy csak hízni fogok?

A második: Beiratkoztam spinning órára (ezt javasolta az orvos, a betegségeimet és a műtéteimet figyelembe véve), ami heti 3x1 órát jelent. Ha intenzíven csinálom egy hónapig és ha bírom, akkor tovább, akkor látszódni fog az alakomon a változás?

A harmadik: Milyen étkezést ajánlotok a sportolás mellé, hogy elsősorban az alakomon látszódjon a változás?

Rájöttem, hogy koplalással hiába mutat keveset a mérleg, ha az alakom csak löttyedt lesz és nincsen semmi energiám. Szóval most egy teljes életmódváltás fog következni.

Lisztet nem fogyasztok a gluténérzékenységem miatt, ami szerintem ebből a szempontból jól is jön. Banánt és burgonyát sem fogyasztok. Emellett próbálom a cukrot is kerülni, energiamentes édesítőszert használunk itthon (édesapám cukorbetegsége miatt).

Fehérjét próbálok sokat enni (tojás, sovány túró) és rengeteg zöldséget eszek. Van valakinek tanácsa?



2016. máj. 8. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1.Nem írtál egy hozzávetőleges étrendet és hogy milyen arányban lenne jelen a fehérje zsír ch.De a legvégén írtad hogy fehérjedús ami azért biztató.

2.A spinning egy kardió edzésforma,vagyis a keringést a szív és érrendszert edzi.Tehát nem elsődleges célja az alakformálás a izomfejlesztés,azonkívül ilyen kalória mínuszban nem is lenne miből fejlődni.Mert az alakformálás izmosodást jelent amire sem az edzés típus,sem az étrend nem alkalmas.

3.Ha alakot szeretnél formálni ahhoz kalória plusz kell,vagyis egy moderált tömegnövelő étrend és másfajta edzés, a legegyszerűbb a konditermi súlyzós edzés heti 3 alkalommal egész testre.

2016. máj. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából az alakformálás alatt azt értem, hogy a zsír eltűnjön rólam. Tehát nem szeretnék kocka hasat vagy dudorodó karokat...:D Csak egy laposabb hasat például meg egy formásabb combot.

Egyébként többen azt javasolták, hogy koplalás után "zabálni" kell ahhoz, hogy utána egy magasabb kalórián beinduljon a fogyás. Szóval az én BMR-em 1400kcal és én megettem ma 2000-2500kcalt. Így akkor számíthatok rá, hogy ha áttérek a "normál" evésre, akkor magasabb kalórián is elindul a fogyás? (Az eddiginél kb.500 kcallal ennék többet).

Úgy gondoltam, hogy a szénhidrátot minimálisra csökkentem. Ha pedig mégis viszek be, akkor azt "jó" szénhidrátokból fogom bevinni (Pl. 1db alma vagy bármilyen gyümölcs.)

A zsír általában 20-30g szokott lenni. A fehérjét pedig próbálom feltornászni 80-100g-ra.

2016. máj. 8. 22:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha alacsonyra teszed a ch-t és a zsírt is,az nevezik koplalásnak és beáll tőle az anyagcsere.

Valamiből kell,hogy energiát nyerjen a test és mozgásban legyen az emésztés ezért vagy vagy.

Az egészségesebb variáció ha meg van emelve a zsír bevitel és alacsony a ch.

Amit meg írsz alma.Ez a rost bevitel miatt fontos nem a ch miatt.Ha kevés a rost nem fog a fehérje sem jól hasznosulni.

Amit meg mondtak neked óriás zabálások és koplalások az butaság.

Ezzel csak azt éred el ha rendszeresen csinálod,hogy inzulin rezisztens leszel.

Az anyagcserédet úgy tudod mozgásban tartani,ha megy elég zsír és elég rost minden fehérjedús étkezéshez.

A zsírt tornázd fel 80-100gre,omega 3ból,kókuszzsírból,vagy akár zsírosabb húsokból.

Egészségesebb ch a rizs mert az gluténmentes és a tk zab szintén az,de persze számolva nem kétpofára.

A zöldség a rost miatt mint a brokkoli,spárga,karfiol,cékla.

2016. máj. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazából a tanács úgy hangzott, hogy pár napig egyek 2000-2500 kalória körül, hogy a szervezetem befejezze a raktározást és visszaálljon normális üzemmódba. Ezt meg is tettem és feljött 3-4kg (gondolom az étel súlya is benne van). Úgy veszem észre, hogy a bélrenszerem is kicsit helyrejött, mert ma többször is voltam például az illemhelyiségben, miközben eddig hetente 1 alkalommal volt székletem.

Azt mondták, hogy ha visszaállok, akkor utána már egészséges keretek között is fogok tudni fogyni. Nem tudom, én látok benne logikát. Ezek szerint hülyeség?

2016. máj. 8. 22:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Heti 1...atyaég.

Ez már az ilyen beteg anorex szint.

Ha ez a helyzet,akkor inkább felejts el mindent amit írtam és egyél,edzed amit szeretnél,csak legyen rendszeres és gyógyulj meg.

Ha már nagyjából egészséges ember leszel lelkileg és testileg utána lenne érdemes elkezdeni számolgatni a kalóriákat,addig ne foglalkozz ezekkel.

2016. máj. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos a székletproblémám a betegségemből is adódik, na meg a sok gyógyszer mellékhatása, így nem csak az étkezést tudom okolni.

Tehát ha most egy pár napnyi jó kiadós étkezés után beállok a BMR+100-ra és mellette sportolok is és próbálok figyeéni az arányokra, akkor sikerülhet?

Már nem az alakom érdekel, hanem egy egészséges testet és lelket szeretnék a következő tanévre. Idén a sok kórház meg műtét mellett a vizsgák eléggé stresszessé tették a napjaimat, így a nyarat a felépülésnek szentelem :)

2016. máj. 8. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!