Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 500 kalóriás diéta hátrányai?...

500 kalóriás diéta hátrányai? (hosszú és rövidtávú egyaránt)

Figyelt kérdés

Mai és holnapi biosz órára kéne,evészavarok (nekünk anorexia) téma részeként.Barátnőm mellette,én ellene "érvelünk".

Eddig ez van:

Először vizet és izmot veszít az illető -> de előbb-utóbb a zsír is elfogy róla

Gyenge lesz -> ha sportol hozzá akkor megtartja az izmot és nem lesz gyenge

Vitamin hiány -> szedhet multivitamint

Hajhullás/bőrhibák -> szépségvitamin

Tönkremennek a szervei -> (nem tudott barátnőm erre semmit)

Folyamatosan levert/fáradt/rosszkedvű lesz -> nem feltétlen

Vissza fog hízni ha újra rendesen eszik -> ha apránként tér vissza a normál étkezéshez akkor nem

Előbb utóbb akár bele is halhat -> (szintén nem tudta cáfolni)


Ezek jók (igazak)?Ha igen miért,mi rájuk a magyarázat?Van amit kihagytunk?


2016. máj. 30. 07:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Gyenge lesz, ha sportol hozzá még több izmot veszít, még gyengébb lesz

hajhullás,bőrhibák: nincs az a vitamin, ami hosszútávon ezt kivédi

tönkremennek a szervei: főleg a gyomor és bélrendszer, hosszútávon le fog állni a működése, ezért van az, hogy aki sokáig nem eszik szinte semmit, utána már hiába enne, a gyomra nem dolgozza fel a táplálékot, szóval vagy gépekkel etetik vagy meghal

folyamatosan levert és fáradt biztos lesz, hiszen alacsonyan lesz a vércukra a táplálék hiánytól, rosszkedvű nem biztos, mert örül majd h a mérleg kevesebbet mutat és ez motivációt ad neki

mindenképp vissza fog hízni, azt az emberek 99,9%-a nem bírja ki h apránként tér vissza, ha egyszer "megízleli" újra az ember a kaját, a szervezete annyia kívánni fogja, h szó szerint zabálni fog.

2016. máj. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
500 kalória mellett nem nagyon lesz ereje sportolni...
2016. máj. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Elég beteg dolog az evészavarok mellett érvelni. Kb. olyan, mintha a drog-függősség, alkoholizmus vagy az önvagdosás mellett érvelnél. Az evészavar ezekhez hasonló függőség.
2016. máj. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem meg az jutott eszembe, hogy rengeteg betegség alakulhat ki, föleg mar az anorexia követlezteben: inzulinrezisztencia, mellekveseproblemak, szorulas, csontok elvekonyodasa, fazekonysag, alacsony vernyomas, depresszio, illetve testképzavar és a fogyástól való függés ( mivel ezt érzi egyetlen pozitivumnak az életében).

Mikorra kell az elöadas?

2016. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja bocs, most latom, hogy mara.
2016. máj. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

én anorexiás vagyok, éveken át ettem 2-800 kcalt naponta. 800 alatt nem volt semmi erőm sportolni, amikor próbáltam, akkor annyira elkezdett verni a szívem, hogy majdnem szívrohamot kaptam. többször el is ájultam. 800-1000 kacal mellett már volt erőm napi fél-1 órát sportolni.

ha már anorexia, és nem csak egy hülye diéta, akkor beleírnám, hogy egész nap csak a kajára gondolsz, tönkremennek a kapcsolataid mindenkivel, mert mindenkit ellöksz magadtól. mindenki aggódik érted, és próbál etetni, de nem megy nekik és csak mérgesek lesznek rád, te meg rájuk. amikor beszélgetsz valakivel, elfelejted, hogy mit akartál mondani, akár mondat közepén. arra sincs erős, hogy arra koncentrálj, hogy mit mondanak neked. ha akár csak fél kilót hízol, annyira kiakadsz, hogy megpróbálod megölni magad.

tuti, hogy mindig fáradt és rosszkedvű vagy, depressziós is akár. ha egy napra is felhagysz a "diétával", azonnal hízol egy csomó, még akkor is ha aznap csak 1-200 kcallal emelted a napi megengedett adagod. ja és ki ne felejtsük, hogy az anorexiások 75%-a belehal a betegségbe.

semmi pozitív oldala nincs az anorexiának, és már csak annak a feltételezése is sértő anorexiásként.

2016. máj. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ahogy már az első is írta, a sport csak ront az izmokn esetében, még inkább elmélyül az extrém kalóriadeficit és a fehérjehiány, ami nem jó az izmoknak.

Már az elején veszt zsírt az ember, elvégre energia kell a testnek s nem idióta, hogy az izmot bontsa el, azzal elég hamar eljönne a halál egy nem izmos embernél, míg sok hájból sokkal tovább el lehet lenni s szinte az egésze elbontható, izmoknál pedig azért valamennyi nagyon szükséges az élethez. Megy az izom- és zsírbontás párhuzamosan (várhatóan az utóbbi sokkal gyorsabban, de az arány sok tényezőtől függ). A vízvesztés igaz, de ez nem probléma, egészséges szénhidrátszegény étrenden is ez van, még kalóriadeficit sem kell hozzá.


A sportolással kapcsolatban vétett hibát kivéve a többi OKnak tűnik (bár nem tudom, mi a szépségvitamin), a halálra pedig tényleg nem lehet mit mondani (max. azt, hogy ha elég hamar abbahagyjuk, akkor nem emiatt jön el, ugyanez a szervek károsodására, a test sokáig bírja, hosszú idő van arra, hogy meggondoljuk, tényleg ilyen durva és lassú öngyilkosságra vágyunk-e), tény, hogy ha az ember elég sokáig csinálja, akkor az fog történni, nincs nagy esélye annak, hogy hirtelen átmenne fényevőbe az ember. Még az önmumifikálásnak is komoly feltételei vannak, így azt sem tudom előnynek hozni, bár az érdekesség kedvéért biztos megemlíteném, szeretem a múmiákat, ha igazi múmiák, mert a múmiának látszó anorexiások (kell hozzá genetika, a többség hamarabb belehal) inkább összezavarnak s kicsit elszomorítanak. Nekem is furcsa, hogy mellette kell érvelni. Maximum rövidtávú 500 kcal mellett tudnék, pár napot jól bír egy egészséges ember. De a módszeres éheztetés az minden normálisan gondolkodó ember számára riasztó...

2016. máj. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Miért kell az 500 kalóriás diéta mellett kiállni? Nem is értem. Az összes negatív dolog, amit írtál, az mind igaz, pozitívat nem is tudok mondani. Sportolni mellette? Vicc, nem lesz energiád se arra, sem semmi másra. Ennyi kalória bevitel mellett sport nélkül is gyenge, fáradt, kábult lesz egy ember. Maximum olyannak "jó", aki csak 1-2 hétig csinálja, hogy belefogyjon egy ruhába egy alkalomra, de utána nem bánja, ha bőven vissza hízza az egészet. És mellette bevállalja, hogy 2 hétig zombi lesz.
2016. máj. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
En nem tartom rossz ötletnek a mellette ervelest. Hiszen lehet, hogy valakiben felmerül a gondolat, hogy igen de azt kiegyensulyozom vitaminokkal, nem vesztek izmot, mert sportolok, stb. Ezeket az erveket at lehet targyalni es meg lehet dönteni, igy a ketkedöket meg lehet gyözni, hogy mem egeszseges. Szerintem hatasosabb mint siman elmondani, hogy rossz es ne csinald, mert beteg leszel.
2016. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek aki segítő választ írt.Egyáltalán nem beteg dolog az anorexia "mellett érvelni".Direkt van idézőjelben hogy érv,mert ezek az előadások amiket most csinálnunk kell,pont arról szólnak hogy a tipikus tiniket is érintő veszélyes dolgokról (anorexia,drog,alkohol,öncsonkítás,stb.) úgymond lebeszéljük egymást.Mivel már év vége van és rendesen nem tanulunk,azért ilyen kicsit lazább formában informálódunk a veszélyes dolgokról.Sokkal jobban figyel mindenki,és érdekesebb ha így van előadva.Például két srác osztálytársunk előttünk a drog témát választotta,és ilyesmi formában volt kb. előadva "Ó ha egyszer kipróbálom a heroint nem lesz semmi bajom,erős jellem vagyok,én nem fogok rászokni." "Nincs igazad,a heroin az egyik legerősebb most a piacon lévő kábítószer és szinte azonnal okozhat erős függőséget.".Tehát az a lényeg hogy az ilyen hülye tévhiteket amik miatt könnyelműek a tinik,eloszlassuk.Ma már ránk nem jutott idő,szóval holnap leszünk.Nekünk is valahogy így kell majd csinálni.Azért kell az "érv" hogy tudjam rá mondani a hozzá kapcsolódó negatívumot.Senki sem buzdít arra senkit hogy anorexiás legyen...
2016. máj. 30. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!