Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha gyümölcsöt eszek vacsira,...

Ha gyümölcsöt eszek vacsira, de belefér a kalória keretembe, akkor nem hátráltatja a fogyást, igaz?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy a gyümölcs nem fogyókúrás étel, és hogy este ne egye egy fogyókúrázó, de ha belefér a napi kalóriakeretbe akkor miért baj? Vagy nem fogyhatok így?

Ma pl ezeket ettem: R: 2 tojásból rántotta,paprikával 10órai: 1 narancs E:fél cukkini megsütve, 1virslivel

V: 1 banán, 7 nagyobb szem eper

Ez így szerintem nem túl sok, de akkor az esti gyümölcs hátráltathat a fogyásban?


2016. jún. 1. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
te esetedben mindegy, mert nem eszel rendesen. egyedül a reggelid, ami jó. ebédre meg a cukkini is még okés, de a virlsi többszörösen feldolgozott élelmiszer, nem "tiszta". Ez nem étrend, ez csak valami találomra összeválogatott, egészségesnek hitt ételek.
2016. jún. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A gyümölcsben (meglepő módon) gyümölcscukor van, ami az izmok glikogénraktárait nem tudja visszatölteni, csak a májét. Ez viszonylag kis mennyiségű frutózt jelent (a többlet zsírként raktározódik). Mondjuk a 7 szem eper valószínűleg belefér, mégis jobb lenne este mondjuk egy hús-zöldség (kis esszenciális zsírral),hogy éjszakára ellásd a testedet a regenerációhoz nélkülözhetetlen aminosavakkal.
2016. jún. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
a kalóriatartalma alacsony annak a virslinek amit vettem, es laktóz,glutén,tartósítószer mentes. Nem hiszem el hogy olyan egészségtelen lenne hogy ne ehetnék meg néha 1db virslit..
2016. jún. 1. 20:09
 4/12 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok. Én azóta nem eszek virslit, párizsit stb. mióta láttam, hogy csinálják. Vágóhídi hulladék...
2016. jún. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb virsli ipari hulladék, persze van egész jó is, a tied nem tudom, milyen.

Szerintem iszonyatosan keveset eszel.

Az esti gyümölccsel nincs bajom, a kalóriadeficitet nem tudja visszafordítani, irreális lenne, hogy komolyan bekavarjon, persze nagyon trükkös egyesek működése. Nem mindegy, lerakódik-e, ha a kalóriahiány miatt sokkal több zsír elbomlik? Nekem annak tűnik.


Nincs az az isten, hogy a következő hetekben ne egyek minden este egy kis kupac epret. De egész nap sincs meg 20 deka. Soha ilyen jó epertermés nem volt még nálunk, ízes gigászi szemekkel. De tapasztalatból is tudom, hogy ehetek cukrosan is (nem teszem), úgyis a kalóriadeficit dönt.

A banán már cukrosabb, de az sem olyan sok, ha jólesik, edd. Ha bekavarna, majd észreveszed, de ez nem valószínű.

2016. jún. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A gyümölcsökben fruktóz és glükóz is rendesen van. Kevés gyümölcs olyan penge, mint az alma, hogy jóval kevesebb glükóz legyen benne, de az eperben, mint a bogyósakban általában, azért nincs olyan rengeteg.

Mondjuk este beviszel 3 gramm glükózt eperből és 8-9-et banánból. Döntsd el, neked ez sok-e.

2016. jún. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyébként borzasztóan keveset eszel, ez nem tűnt fel senkinek??? Kiszámoltam, és nagyjából 1000 kalóriát vittél be. Lehetetlen hogy ez alatt legyen a kalóriaszükségleted, úgyhogy ha vesztesz is súlyt, az izom lesz.
2016. jún. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Előző, de, feltűnt, én is írtam, hogy ez roppant kevés... Nekem a kósza tippem 700 kcal, ebben nincs sok zsír, de valamennyi akad, nagyon bő zsírban sült cukkinivel s extrém nagy gyümölcsökkel, tojásokkal (pedig én sem kicsikkel számoltam) kijöhet több, de úgy is kevés.
2016. jún. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Egyébként nem rég kezdtem diétázni, szóval próbálok csak egészséges ételeket enni, és nyilván kevesebbet mint ez előtt. De ha ez így kevés, az jó, ha mondjuk tojásból/húsból eszek többet? Az végülis fehérje.

Amúgy 16/L 172cm 60kg

2016. jún. 2. 17:56
 10/12 anonim ***** válasza:

A fehérje kevés lesz, kicsit több hús kell az étrendedbe, de nem virsli és ilyenek, hanem viszonylag sovány húsok. Csirke, marha sovány része, tonhal, stb. Ha nincs bajod a tejtermékkel, sovány túró is mehet.

A gyümölcstől nem kell úgy félni. Ha belefér a keretedbe, akkor nem fog hátráltatni. De kéne vacsorára is valami fehérjeforrás.

2016. jún. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!