Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy 250 kalóriás reggeli...

Egy 250 kalóriás reggeli elégnek kéne hogy legyen?

Figyelt kérdés
178cm 102kg 25/f nagyjából egy hete kezdtem bele "életmódváltásba" először csak gondoltam lecsökkentem a szénhidrátfogyasztást de valami iszonyat volt, próbáltam változatosan, beiktattam salátákat vagy hogy naponta lenyomom a félóra-40perc aerob edzést de alig van erőm szóval valamit nagyon nem jól csinálhatok. attól félek ha jövő héttől elkezdek dolgozni húsiparban az lesz aztán csak edzés, még normál régi étrenddel is elég tartani nemhogy diétázva. most próbálom belőni kalóriaszám szerint inkább, így hátha egyenletesebb lenne és nem érzem azt éjszakára hogy lyukad kia gyomrom olyan éhes vagyok
2016. jún. 6. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha férfi vagy és nehéz munkát végzel, akár emelheted is a reggelit és tízórait.

Az, hogy nincs erőd azért van, mert keves(ebb)et eszel, mint amennyit elégetsz. Nekem ez csak eleinte volt, utána kitapasztaltam, hogy nekem pl.a reggeli zabkása nagyon sok energiát ad, nálad lehet ez másképp van. Próbálgasd, ne add fel.

Minél keményebben edzel/mozogsz, annál többet kell enned, szóval kitartás!:)

2016. jún. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem elég, pedig én 50 kilós nő vagyok, aki ülő munkát végez :) 1400 kalória napi felhasználást dobott ki nekem a kalóriabázis. Szerintem a Te paramétereiddel legalább duplaennyi kalória kell reggelire, bár nem vagyok szakértő. Nálam a szénhidrátcsökkentés (kvázi paleo) nagyon működött, az elején nehéz az átállás, de érdemes kitartani. Én pl. sosem éheztem, mégis fogytam tőle.
2016. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úristen létezne hogy "Energia­szükséglete 3797 kcal/nap" "Az alapanyagcseréje 2190 kcal/nap" igaz ebbe már beleiktattam a mindennapi 30 perces kis intenzitású edzést is, és leendő munkahelyemet ami ha összejön jövőhéttől szintén közrejátszik húsipari munka könnyű fizikai munkának számoltattam el (ami szerintem nem könnyű lesz de ha csak így is számolok...) hát ez rengeteg a kettőt így biztos nem fogom bírni
2016. jún. 6. 14:38
 4/9 anonim válasza:

Www.kaloriabazis.hu

En ugyan nem fogyni akartam, hanem fogyas utan a sulyomat megtartani, es ez nagyon sokat segitett benne, hogy fel tudjam merni mennyit kaloriat fogyasztok ha nem csak dietas eteleket eszem.

Nagyon sok minden benne van alapjaraton, de tudsz te magad is rogziteni eteleket. Kiszamolja a kaloriaszuksegletedet, ami a sulyod csokkenesevel valtozik. Be tudod irni a kituzott sulyt is, es a testmozgast is beleszamolja. Sok sikert :)

2016. jún. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak kitapasztalni lehet, hogy mennyi kalóriára van szükséged, de neked bizonyára nem kevés kell.

Most mennyit eszel, mik a makróid? Azt ne várd, hogy kevés szénhidrát és zsír mellett keményen koplalva majd erőd lesz...

A salátákban általában kevés a kalória, ezt a szervezeted érzékeli, nem tud működni térfogattal és rostokkal, neki energia kell. Ha éhes vagy, egyél. Majd kialakul, hogy mivel tudsz igazán jóllakni, bár neked nem tuti, hogy szükséged lesz ilyen trükkökre, hisz eleve sokat kell enned még fogyáskor is. Bár az egyéni eltérések igen nagyok.


Reggeli... Ez egyénfüggő igazán...

Van, aki 1-2000 kcal reggelit igényel, van, akinek 0 kcal az ideális. A napi összbevitel s a kalóriaigény (s a cél, fogyás, tömegelés, súlytartás...) számít, úgy oszd el, ahogy neked jólesik, beválik, működik.

2016. jún. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket és bíztatást, eddigi étrendemet "átlagosnak" mondanám napi 3x étkezés abból egyszer főtt ételt többi hideget szóval nem volt ilyen nagyobb kiugrás hogy hatalmas adagok vagy estére is zsíros nehezet stb. nagyon utána kell még olvasgatnom mit hogy kéne, arra gondoltam ha ugyanúgy mindent eszek mint eddig, csak magát a mennyiségüket csökkentem le is érek el valamit de nem jött be mert ez így csak végig csak éhes koplalásnak érződött, az esték, éjszakák a legnehezebbek hogy délutántól már szinte teljesen kivonom a szénhidrátot
2016. jún. 6. 16:15
 7/9 anonim válasza:
En eszek 259-300 kcal korul 21 eves lanykent, osszesen pedig 1400 kcalt de ez mar az erosen fogyokuras mennyisegem. Neked ez borzaszto keves lesz.
2016. jún. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy 3szor ettél, pont semmit nem mond a mennyiségekről... Én kétszer eszem. Ebből honnan tudod, hogy 600 vagy 2600 kcalt alkalmanként? Mindkettőre volt már példa (jó, 600-ra elég kevés, annyi ételnek neki se állok, csak jobban megéhezem tőle, bármiből is áll. legalábbis amíg volt éhségérzetem, így volt).

Ezeket azért írtam le, hogy illusztráljam, vannak egyéni eltérések s igények. Én pl. képtelen vagyok keveset enni egyszerre. Más képtelen sokat. Vagy csak koplalni avagy túlenni tud bizonyos étrendeken. Meg kell találnod a neked megfelelő módszert, étrendet.

Lehet, hogy neked vacsorára is sok szénhidrát kell, de az is lehet, hogy a vacsora kihagyása eredményes, ha éhezel is miatta (van, aki esti éhség nélkül képtelen deficitet elérni. De ha pl. én kihagyom a vacsorát s hősiesen éhezem, tönkremegy az éjszakám s másnap zombi leszek, aki azért feleszi a hűtőt s akkor kicsit jobban lesz, ha nem is használható semmire aznap... Szóval nehéz ez, szerintem némi kísérletezés mindenképpen kell, legalábbis a keményebb diók s szokatlanabb működésű emberek esetében.

Azért első körben nem szénhidrátosítanám el a vacsorát s nyilván nem is hagynám ki, ezek csak példák voltak, hogy még ilyen érdekesebb stílusra is szükség lehet egyesek esetében. Inkább többet ennék vagy mást vagy más eloszlásban. Túlzottan éhes vagy, esélyes, hogy nem jutsz elég tápanyaghoz. Lehet, hogy a kalória nem túl kevés, de valami nem elég.


Nagyobb reggeli, szénhidrátszegényebb reggeli, mit tudom én, neked mi kell? Próbálkozz. De ne szenvedj, ha még nem is biztos, hogy anélkül nem megy (maximum egy kicsi, kezelhető éhség az, amit jogosnak tartok, egyes esetekben. a többség bizonyára tud jóllakottan fogyni, étrend kérdése. legalábbis ez a hipotézisem. rengeteg ilyen emberrel találkoztam már s hány van, aki éhezik, de csak az étrendje nem passzol hozzá).

2016. jún. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En muzliszeletet vagy gyumolcsos zabkasat szoktam enni reggelire. Mar evek ota ezt eszem es nekem eleg. Reggel 7-kor eszem amikor beertem a munkahelyemre es utanna 12 korul ebedelek, este 18 orakor vacsorazom. Ha ebed es vacsi kozott megehezem akkor eszem egy joghurtot vagy valamilyen gyumolcsot. Meg is neztem neked mennyi kaloria van rairva a muzliszeletre meg a gyumolcsos zabkasara.


Gyumolcsos zabkasa (118 kal) + 150ml 1.5% tej (66 kal)= 184 kal


Muzliszelet (193 kal) + tejeskave cukor nelkul - fel deci kave fel + fel deci 1.5% tej (25kal) = 218 kal


Szenhidrat csokkentesehez: Ha rizst eszel akkor csinald ugy, hogy lereszelsz par rozsa karfiolt es mikroba parold picit meg (kb. 2 perc) es ehez keverj 1-2 kanal rizst. Igy csokkented a szenhidratot es kaloriat, finom es eszre sem veszed. de 5-6 kanal rizs helyett csak 1-2-ot ettel.


Tesztanal csinald ugyanezt cukkinivel. Lereszeled, felcsikozod, felkarikazod... es parold meg egy picit nagyon keves vajban, kokuszzsirban de akkar sima vizben is... keverd el 1-2 kanal fott tesztaval es maris mehet ra a bolognai szosz vagy barmi amit enni szeretnel.

Rakottesztat is nyugodtan csinald fele teszta fele cukkini kombinacioval.

A rakott dolgokat amihez rizs kell ugyanugy mehet bele a fele rizs fele reszelt karfiol kombinacio.

Reszel karfiol nagyon finom osszekevert reszelt fottojassal is. Kiserletezz nyugodtan es nem kell teljesen megvonnod a szenhidratot magadtol csak csokkentsd amennyire tudod.

2016. jún. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!