Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Azok is számolni szokták a...

Azok is számolni szokták a kalóriákat, akik mindig "tisztán" esznek?

Figyelt kérdés
2016. jún. 7. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, a "clean eating" és a kcal (és makró) alapú diéta nem ugyanaz, de akad közös. Viszont nem zárja ki, hogy aki tisztán szeretne étkezni az ettől függetlenlül (vagy épp ezzel együtt) számolhatja-e a kalóriákat vagy sem. Ahogy neki tetszik.
2016. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "tisztán esznek"?


Aki kalóriát számol, az azt eszik, amit akar - ugyanis a kalóriaszámolásnak éppen az a lényege, hogy NINCS tilos élelmiszer, csak a mennyiségeket kell figyelni.

2016. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy számolják (vagy valaki a makrókat, én inkább a kalóriát, nekem jobban ráállt az agyam), nem olyan nehéz rizsből, zabból (legalább is nekem) többet enni, mint amennyit elhasználsz. Ha többet eszel mindentől hízol.
2016. jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mikor sikerül már felfogni végre, hogy minden kajától el lehet hízni? Nézzetek már meg egy elefántot vagy egy vízilovat, vazze, kizárólag leveleket esznek...
2016. jún. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Második, aki kalóriát számol, az kalóriát számol, ehet akárhogyan. Ez csak egy eszköz, ami sokaknak nagyon fontos a fogyáshoz, mivel számolás nélkül nem kerülnek (elég nagy) deficitbe.


Én pl. időszakosan böjtölök (általában 19/5 körül), régen 99%-ban paleóztam, most jobb napjaimon ketogén diétázom, máskor csak szénhidrátszegényen eszem laktóz, glutén, normál cukor nélkül, s ezekre mind rájön a kalóriaszámolás. Enélkül nem lenne esélyem, a számolás pedig informatív.


Aki nem tud számolni és deficitben enni (mert deficitben éhezik, szenved, kaparja a falat s ezt nem bírja s nem is akarja bírni), annak kell étrend is, habár az egészség miatt eleve nem árt.


A dolgot komolyan vevő testépítők általában tisztán étkeznek és makrókat számolnak (ami által a kalóriaszámolás is megvan). Mindkettőre szükségük van.

2016. jún. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt figyelem. Ugyanis nálam hiába van deficit, ha nagyon sok CH-t viszek be, akkor zsírosodom, mivel olyan alkatú vagyok.
2016. jún. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szintis Zoli ***** válasza:

#6!


És, ha a sok ch-val még deficitben is zsírt építesz, olyankor veszel magadon észre izomcsökkenést? Hisz a testednek a deficitet valamiből fedeznie kell.

2016. jún. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Krisz85 ***** válasza:

Zoli


elfelejted, hogy a deficited egyrészt:


: mihez képest értjük? alapanyagcsere? alapanyagcsre + napi kalóriaigény?


illetve azt, hogy a deficitet többféleképpen is el lehet érni:


pl x valaki 1800 kcal alapanyagcseréje van, ülő munkát végez + 400 kcal 2200 kcal.al 0 testmozgás nélkül tartja a súlyát


elmegy három órát a hegyekbe bringázni és elhasznál 2000 kcal-t.


a nap folyamán bevisz tápanyagból 4000 kcal-t, rengeteget evett, mégis deficitben lesz? ! még szép!


képzeld el az illetőt, ha az alapanyagcseréjéhez képest 1500 kcal-t visz csak be, dolgozott is aznap és még el is megy tekerni és célja mondjuk a teljesítmény növelése, fogyás és az anyagcsere pörgetése, ezt hosszú távon sokáig nem tudná, csinálni.


egy tény, a pusztán kevesebb kalóriabevitellel azok szoktak foglalkozni akik nem akarnak vagy szoktak rendesen edzeni sporttól függetlenül


a kérdezőnek:


elég okos és jó kérdés, de itt különnöztessünk meg célokat:


szálkásítás? a testzsír minimálisra szorításával? esetleg csak "fogyni" akar az illető?


van aki egyáltalán nem számolja csak tisztán eszik és tudja miből kell visszavenni és mennyit, hogy úgy alakuljon a forma, de ez évek és nagyon nagyon jól kell ismerni a saját testedet hozzá, a legjobb az ha mérsz, és akkor tudod, hogy pontosan mihhez képest változtass ha később változtatni kell

2016. jún. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szintis Zoli ***** válasza:

Krisz!


Én másra gondoltam.

Szálkásításkor a cél annak elérése, hogy a test a kalóriadeficit minél kisebb részét fedezze az izmok, minél nagyobb részét a zsírraktárak bontásával.

Vannak tényezők, amik ezt kedvezőtlen irányba tolhatják el. Ilyen pl az inzulinszint, ami a Ch fogyasztással függ össze. Ezt mindenki jól tudja.

A #6-os válaszoló azt mondja, hogy Ő annyira rosszul kezeli a sok Ch-t, hogy deficitben is tud tőle zsírosodni. Vagyis bemegy a CH, és a megnövekedett inzulinszint miatt egy része zsírban végzi, annak ellenére, hogy a testnek szüksége lenne az energiára.

Mit tehet a test (ha többnapi átlagban deficitben van az illető)? Vagy elkezdi bontani az éppen most felépített zsírt (amit nyilván megnehezít az inzulin) vagy izmot bont. A deficitet valahonnan fedeznie kell a testnek.


Erre vonatkozott a kérdésem. Mi a megfigyelés. Sok Ch-val még deficitben is zsírt épít és még izmot is bont? Simán el tudom ugyanis képzelni, hogy van ilyen.


Az is lehet fontos, hogy valaki a deficitet alapanyagcsere alatti vagy fölötti kalóriabevitellel éri el, de igazából ez a kérdésem szempontjából mindegy. Ha mégsem mindegy, akkor legyen az a verzió, hogy BMR fölött eszünk és mozgással kerülünk deficitbe.

2016. jún. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!