Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tényleg nehezebb megtartani...

Tényleg nehezebb megtartani az elért súlyt, mint fogyni?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam is róla, meg ismerősöm is mondta, hogy ha elértem a vágyott súlyt, sokkal nehezebb lesz megtartani, mint lefogyni.

Nem igazán értem, miért... Most annyi kalóriát eszem, amitől fogyok. Ha már nem akarok tovább fogyni, akkor szimplán felemelem a kalóriát arra a mennyiségre, amennyit elégetek. Persze, ezt sem egyik napról a másikra tervezem, hanem fokozatosan.

Viszont ezt jelenti, hogy ha nem is túl sokkal, de valamivel többet ehetek, ami még mindig meg sem közelíti azt a mennyiséget, amit előtte zabáltam. És arra a legkevésbé sem szeretnék visszatérni soha többé.


2016. júl. 4. 14:23
 1/7 anonim válasza:
Igaz. Bár én úgy hallottam, hogy hízni könnyebb, mint fogyni.
2016. júl. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Épp ellenkezőleg. Hízni nehezebb, mint fogyni.
2016. júl. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs nehezebb. Minden olyan könnyű/nehéz, amilyennek az ember gondolja. Amikor normál súlyom volt, a fogyást nehéznek találtam, anorexiásként meg a hízás volt nehéz, amikor előírták, hogy mikorra hány kg legyek.
2016. júl. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Emberfüggő. Nekem fogyni nagyon-nagyon nehéz, gyorsan (pl. 5 kg/év) hízni teljességgel lehetetlen (pedig rengeteget tudok enni, keveset nem, ezért is nehéz fogynom), súlyt tartani pedig triviális. Extrém erőfeszítés kell, hogy ne tartsam a súlyom. Óriási sávban bármennyit s bármit eszem, súlyt tartok.


Kalóriaegyensúlyban enni nekem sokkal-sokkal könnyebb, mint deficitben, ez utóbbit a szervezetem nagyon jól érzi és szabotálni próbálja a dolgot, pici deficitnél is. Ha éppcsak jóllakásig eszem, akkor annyit viszek be, amennyit kell, ebben vakon megbízhatok, hacsak nem extrém az étrendem, aminél ez nincs meg.


Természetesen vannak másfajta emberek, akik simán esznek rengeteget, amivel ők már simán híznak is. Ha valaki fegyelmezetten fogyózik, majd felszabadulva lelkes zabálásba kezd, mert valamiért nem ismeri a középutat, nem kap jóllakottságjeleket, amikor eleget evett, annak nehéz lehet a súlytartás.

S van, akinek könnyű fogyni...

2016. júl. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, de ez egyszerű pszichológia.

Fogyáskor van egy kitűzött cél, és nagyjából látható, hogy meddig kell szigorúan figyelni az étkezésre. Van pozitív megerősítés, sikerélmény, amikor fogynak a kilók.


Ám miután megvan a kitűzött cél, utána jönnek a "szürke hétköznapok", amelyeknek nem lehet látni a végét.


A psziché úgy viselkedik mint egy katona: a fogyás időszaka a harckészültség - a megtartás az unalmas hátországi helyőrségben töltött szolgálat.

Harckészültségben felpörög, minden idegszála a túlélésre és a győzelemre fókuszál - a helyőrségben azonban ellustul, a morál alábbhagy.

2016. júl. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kinek mi. Egyébként akinek nem kell odafigyelnie arra mit és mennyit eszik, netán még nassol is, kis péksütike, kis csipszecske, kis fagyika, és mégsem hízik az genetika. Egyszerűen mázlista és kész.


Én kisgyerek korom óta küszködök a súlyommal, több 10 kiló ugrál rajtam le-fel, de az áhított 69 kilómat még soha a büdös életben nem sikerült elérnem. Vagy 65, ezt még nem tudom. Egyszer sem sikerült elérnem.


Szóval nekem fogyni a legnehezebb. Egy saját módszer kidolgozása mellett mostanában arra is rájöttem mi volt a legnagyobb baj nálam. Kicsit a türelmetlenség, de sokkal inkább az, hogy nem tudom milyen alak rejtőzik a háj alatt, semmi viszonyítási alapom nincs arról, kb hogy kellene kinéznem, milyen paraméterekkel lennék mondjuk átlagos testalkatú, picit telt, de semmiképp sem túlsúlyos, duci vagy kövér. (Modell vékony sosem akartam lenni) Szóval nálam nem az a cél, hogy csont sovány legyek.

Nekem kellett valami kapaszkodó, valami támpont, és nem rég neten bogarászás közben véletlenül rátaláltam egy ruhaméret táblázatra. Milyen ruhamérethez kb milyen csípő, derék és mellbőség tartozik. Na ez adott egy nagyon erős löketet. Hogy századjára, de újra megpróbáljam.


Amúgy szerintem a súlytartás is egy kitűzött cél. Vagy mondjuk ha elérte az ember a kívánt súlyt, akkor ezt az egész új életmódot alakítsa ki úgy, hogy állandóvá váljon, már fogyás nélkül, és ne is szedjen vissza plusz kilókat. Vagy aki akar izmosodjon stb.

2016. júl. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Annak nehéz, aki egy kiadós fogyókúra után úgy gondolja, most már mindent ehet úgy, mint régen.

Aki hosszabb ideig egészségesebb összetételű étrenddel fogy, amiben megvan minden szükséges tápanyag, és ezt megszokja, sőt megszereti, annak nem nehéz nagyjából ugyanazzal az étrenddel súlyt tartani, főleg, ha az a súly az egészséges, optimális testsúlya.

2016. júl. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!