Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan bírjam ki, hogy ne...

Hogyan bírjam ki, hogy ne zabáljak? Nem vagyok elhízott, mozgok is! De szeretnék fogyni 5kg-ot és megtartani azt a súlyt, de nem bírom a diétát SEGÍTSETEK! NEKTEK HOGY SIKERÜLT? Többi lent

Figyelt kérdés

19/L vagyok, hetente 4-szer járok edzeni konditerembe. azzal nincs is bajom, mert szeretem csinálni, jól is megy, csak az evéssel van nagy bajom! mindig elhatározom, hogy na ma sokszor keveset eszek, reggel:sokat(szénhidrát+fehérje),délkörül: kevesebbet(kevesebb szénhidrát+fehérje)este keveset(csak fehérje), és nem nassolok, csak zöldséget, gyömülcsöt, almát... stb.

de valahogy mindig zabálhatnékom lesz és csokit kívánok, chipset,meg nem bírok keveset szedni mondjuk ebédre, hanem szedek egy kicsit , hogy annyit eszek meg, aztán mégsem bírom ki és szedek még kétszer... tervezzem el előre, hogy mit, mikor eszek és úgy könnyebb? vagy hogyan?töltsek le egy jó alakú nőről képet és nézegessem vagy.. segítsetek:D

egyébként 56-58kg között vagyok 165 cm és 53kg szeretnék lenni!és azt megtartani!



2013. máj. 21. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Alapvető probléma az, ha csak 3 eszel egy nap. Az ideális a napi 5 étkezés lenne. A főétkezések közötti két kis étkezés, a tízórai és az uzsonna csak egy szinten tartás miatt kell.

Én észrevettem magamon, hogy amikor pl. nem eszek semmit tízóraira, akkor ebédre sokkal többet eszek, mert éhesebb vagyok. Ilyenkor ugyebár nehezebb ellenállni a finom falatoknak, de még ha olyan ebéd is van, amit nem annyira szeretek, abból is többet eszek. Pedig a szervezetet sokkal jobban megterheli, ha kevesebbszer, de többet kell megemésztenie, mintha többször kevesebbet. Ilyenkor szokott rám törni az ún. falási roham, amikor mindegy mit, csak egyek. Jöhet csoki, chips, szotyi, magvak, keksz, szalonna bármi.. Ez nem ideális, ha valaki egészséges életmódot szeretne folytatni.


Viszont amikor naponta 5 eszem kevesebbet, nem eszek olyan sokat ebédre sem, mert nem vagyok olyan éhes és nem is bírok olyan sokat enni, mert hamarabb jól lakok. Ráadásul a vércukrom sem esik le, így a falási rohamok is elkerülnek!


Szóval egyél napi 5x, változatosan. Nem kell a rágcsálnivalókat sem teljes mértékben megvonni. Na persze a chips nem fér bele, de pl. étcsoki, vagy sima tejcsoki egy héten egyszer, max. kétszer belefér. Mármint 1-2 kocka, és ennyi. De ha kis mértékben kielégíted a csoki utáni vágyad, akkor nem lesznek falási rohamok.

2013. máj. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és tudnál írni valami minta étrendet? hogy te pl. mit eszel reggeli,tízórai,ebéd,uzsi,vacsi? amúgy köszönöm, hasznos volt!
2013. máj. 21. 20:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem határozok el semmit, csak vannak ételek, amiket nem eszem. Előre nem tudhatom, mennyivel lakom jól, éhes maradni pedig nem jó.

Nos, a csokivágy alapvetően nem egészséges, nem természetes igény, mivel csokira nincs szüksége a testednek (ezzel nem azt mondom, hogy nem ehetsz sosem, csak hogy az nem alapvető). Mégis, nekem is volt csokivágyam, étkezés végén, mindennap. S ez nem simán megszokás, mert amikor elhagytam a glutént s keményítőt is igen keveset ettem, akkor elmúlt. Ha nincsenek kilengéseim s a választott életmódomat követem, akkor nem vágyom édességre, maximum párnaponta eszem valamit merő hedonizmusból, de nincs elementáris vágyam az irányában.


A több evésnek is lehet az oka az, hogy pl. túl sok szénhidrátot eszel (az nálam tipikus, szénhidrátban gazdagabb napjaim jóval kalóriadúsabbak, mint a szénhidrátban mérsékelten szegény, zsírban dús napok), de ha hosszabb ideig alig eszel (elfoglalt vagy, nem érzel éhséget), akkor is előfordulhat, hogy utána szinte nem tudsz jóllakni.

2013. máj. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én fogyókúra alatt 3 óránként szoktam enni ami azt jelenti, hogy amikor 6 kor keltem és pl éjfélkor feküdtem le, hogy 6x ettem egy nap (fogytam is) Számoltam a kalóriákat, hogy 1500kcal alatt legyek egy nap

R: toast méretű tk kenyér sonkával (szendvics nélkül nem vagyok meg)

T: zöldségek gyümölcsök joghurt műzliszelet túró zabkása (2)tojás

E: zöldség/hús leves, sült hús zöldségekkel rizzsel, tojásos/húsos lecsó, spenót, tésztából durum vagy tönkölylisztes (de nem cukros tészta pl mákos)

U: zöldségek gyümölcsök joghurt műzliszelet túró zabkása tojás

V: ebéd maradék zöldségek gyümölcsök joghurt műzliszelet túró zabkása omlettbe tekert sonka/sajt/zöldségek dexi

lefekvés előtt 3 órával ugyanezekből választok valami keveset


Az ebéden kívül minden étkezést 200kcl körülire állítottam be szóval nem nagy adagok és mivel 3 óránként ettem így igazából soha nem is voltam éhes

2013. máj. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!