Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez koplalásnak számít?

Ez koplalásnak számít?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, nem vagy elhízva, viszont 4-5 kiló "felesleg" van rajtam. 160 centi vagyok, a célom 48-49 kiló.

Napi 1200 kalóriát viszek be, és úgy 250 kalóriát elégetek egy sportosabb napon (heti 3x 25 perc kardio +a végén 10 perc nyújtás), emelett mindennap sétálok tempósabban 40 percet.


Mai napi menüm (csak sétálós):


R: vízzel megfőzött 40 g zabpehely, 1 db alma, fahéj (fél 10 körül)

T: mivel főztem "kóstolgattam" (150 kalória lehetet, nem tudom, de nem hiszem, hogy több lett volna, egyébként amikor nem főzöm (és általában nem én főzöm) 100 g joghurtot vagy trumixot viszek be, vagy egy kisebb túró rudit), minimális cukorral limonádét ittam

E: káposztás tészta, kis tányérral, és inkább több káposztával mint tésztával (13 körül)

U: 100 g túró + 120 g joghurttal, 1 db őszibarack és némi mazsola (16 körül lesz)

V: 1 kis tányér húsleves, 1 db főtt tojás, 1 db paprika (18.30 körül lesz)

És sok víz, a nap folyamán.

Régebben koplaltam, de már rájöttem, hogy hihetetlen hülyeség volt, ezért nem tudom biztosan, hogy jól eszem-e már, vagy még mindig koplalásnak számít-e amit csinálok.



2016. júl. 24. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Bár nem nagy a súlyod, esélyes, hogy ez már koplalás, de végülis megtörténhet, hogy olyan kicsi a kalóriaigényed, hogy épp nem... Jól érzed magad? Ha érzed, hogy kevés az étel vagy a fogyásod üteme túl nagy, akkor egyél többet.

Többet is lehet mozogni, nekem elég inaktív éveim voltak, de most erőt vettem magamon s azért napi 1,5-2 óra mozgást nem nagy ügy összehozni (séta, biciklizés - sokat hegynek föl, erősítés).


Nagyon kevésnek tűnik a fehérje, bár nem számológép a fejem, nem tudom, a húslevesben mennyi hús volt s a fehérjeigényed sem lehet magas.

Itt-ott bele lehetne kötni az ételeidbe, de én most nem teszem. Látszik, hogy azért odafigyelsz, ha nem is fanatikusan, de ez utóbbi nem is baj.

2016. júl. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az első napokban elég éhes voltam, de most már egészen megszoktam, és egyre több az energiám.

Tervezem, hogy elkezdek majd kicsit többet edzeni, de nem akartam magamra egyből napi 2 óra futást rákényszeríteni, meg amúgy elég sokat járkálok nap közben, szóval abszolút aktívan élek.

2016. júl. 24. 15:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem koplalás, csak rossz az étrend.
2016. júl. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!