Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha nem annyira szigorú az...

Ha nem annyira szigorú az étrendem, de kompenzálom mozgással, akkor fogyhatok?

Figyelt kérdés

Tavaly diétáztam 3 hónapig, nagyon szigorú étrenddel és heti 2-3x mozgással - 10 kg lement. Aztán abbahagytam (pedig még lenne 20 kg fölösleg) Azért hagytam abba, mert nem bírtam tartani, folyton éhes voltam és hiányoztak a finom ételek. A mozgás megmaradt.

Aztán újra elkezdtem fogyózni, de itt kalóriaszámlálás volt és nem is mozogtam, nem fogytam.


Most újra el szeretném kezdeni, de olyan szigorúan mint először csinaltam nem fogom bírni, szigorú = napi 4-5 étkezés, 1400 kcal, ebédre mindig csirkemell, sok zöldség, csak víz, tojás, tejtermék, semmi cukor és semmi kenyér.


Tehát ha elkezdek diétázni, mondjuk napi 1400 kcal (az 1200 kcal a BMR-emet tekintve túl alacsony lenne) és nem venném olyan szigorúan az étrendet, figyelnék a makrókra és próbálnék egészségesebb enni, de változatosabban, de nem feltétlen ennyire diétásan. Figyelnék arra hogy a szénhidrátot ne lépjen túl, de ennék kenyeret és cukrosan innám a teát, ennék gyümölcsöt. Heti 1x ennék édességet is, tehát sok gyorsfelszívódású szénhidratot ennék, ami félek meggátolja a fogyást.

Naponta mozognék, 1-2 óra biciklizés (de ez eddig is megvolt, lehet ki kéne egészítenem mással)


Érdemes így belevágni és működhet?



2016. aug. 1. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ehetsz gyors CH-t de keveset, tehát ne tol be egyszerre sok cukrot. Amúgy nyilván nem a gyors CH a legjobb megoldás, de ha a mennyiséget be tudod tartani, akkor nem fog zsírba alakulni, sőt ha naponta sportolsz, akkor amúgy is kiüríted a glikogént, amit CH-val vissza kell pótolni.
2016. aug. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1400-nál én a ch-ra is csak annyit figyelnék, hogy ne essen rosszul, ott a deficit, ugyanúgy fogynék. Csak nem tudok ilyen kis semmit enni, így én a mozgással azt kompenzálom, hogy sokat eszem :D Az összetétel inkább az egészség miatt fontos.


Az édességhez nem kell még különösebb ch sem, nemhogy gyors, persze ki milyen édességet szeret.

A normál cukrot nem ajánlom, a gyümölcsöt majdnem mindenki eszi a legszigorúbb diétájában is... A kenyér a te dolgod, én olyat sem eszem, de fogyni lehet mellette, nyilván.


Egyeseknek állítólag be tud kavarni a sok gyors ch, végülis hormonálisan nem előnyös a fogyáshoz, az pedig tény, hogy a legtöbben éhesebbek így, viszont csak mert félig édességen élsz, jó eséllyel hasonlóan tudsz fogyni, csak legyen meg a deficit (az egészség, éhség, közérzet és egyebek más lapra tartoznak, az attól függ).

2016. aug. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#1: Igazából a glikogén visszatöltése merőben opcionális, persze úgy szebben dudorodnak az izmok és tipikusan szeretik visszatölteni az emberek, a szénhidrátos étrendben ez a módi. De nem muszáj így csinálni.
2016. aug. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a fehér kenyér helyett mehetne a teljes kiőrlésű. Évek óta ezt eszem, nem éltem meg lemondásként. Nem mondom, ha a szüleim eszik a fehér kenyeret, és nincs itthon tk., nem eszem meg egy szeletet, de ennyi. Cukor helyett pedig édesítő a kajákba, teába mehet a cukor, mert édesítősen blehh... :D
2016. aug. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!