Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miből mennyit kéne fogyasztano...

Miből mennyit kéne fogyasztanom? Illetve ez reális?

Figyelt kérdés

53 kg vagyok jelenleg és 169 cm magas és az lenne a kérdésem, hogy szerintetek reális lehet-e, hogy a (kerekített) 1400 kalóriámat ekképp ajánlott felosztanom?

Fehérje: 80 g

Zsír: 30 g

Szénhidrát: 200 g

Nem akarok konkrétan tömeget növelni és szálkásítani sem, a célom inkább az, hogy megtartsam a jelenlegi súlyomat és nyilván az, hogy az izomzatomat építeni tudjam a lehető legkisebb testzsír-növekedéssel (testkompozíció megváltoztatása). A makrókat egyébként a Scitec Nutrition weboldalán található "Útmutató zsírégetéshez" című rovat segítségével számoltam ki.


17/L



2016. aug. 4. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget írni, de ilyen esetben a fehérjét kell növelni és a ch t csökkenteni. Az a 200g rengeteg.
2016. aug. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1400-zal akarsz tömegelni? Ha ilyen lassú az anyagcseréd, gyorsítsd fel, ha tudod... De nem hiszem, hogy létezhet ilyen kis kalóriaegény ilyen magasság és edzés mellett...


A fehérje OK-nak tűnik, picit akár emelheted is, de így is jó. A zsírt is emelném, az nagyon a minimumon áll, egy "rossz mozdulat" és elégtelen szintre kerül, esszenciális makrotápanyag. Tömegeléskor többnyire 1g/ttkg-on szokták tartani, persze van, akinél több s biztos van, akinek alatta van, de az egyes szorzó a tipikus.

A szénhidrát pedig a kalóriaigényen múlik, ami lassú tömegeléskor neked nem tudom, mennyi, én 2000 kcallal kezdeném s módosítanék, ha kell.

Nincs olyan, hogy túl sok ch, ha elégeti az ember s jól érzi magát mellette. Valamiből jönnie kell energiának s nem mindenkinek a zsír az ideális eme célra.

2016. aug. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!